جمعه 1 تیر 1403
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 9610991
  • 24 آبان 1402
  • 15:53
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
استفاده از استادان و شرکت‌های دانش‌بنیان در مسایل شهری

در دیدار رییس شانزدهمین همایش ملی «آبیاری و کاهش تبخیر» با شهردار کرمان مطرح شد:

استفاده از استادان و شرکت‌های دانش‌بنیان در مسایل شهری

صبح امروز، در دیدار بهرام بختیاری و محمد ذو‌نعمت کرمانی، دو عضو هیات‌علمی بخش مهندسی آب دانشکده کشاورزی دانشگاه شهید باهنر کرمان، با شهردار کرمان، بر استفاده از دانش و تجربه استادان و همکاری بر شرکت‌های دانش‌بنیان تأکید شد.

به گزارش کرنا، شهردار کرمان در این نشست که در شهرداری کرمان برگزار شد، گفت: سخنرانی‌ها و مقالات ارائه‌شده در این همایش که به مسائل حوزه آب و کاشت درخت و گیاه پرداخته‌اند و مدل‌های خوبی ارایه کرده‌اند، آورده‌ مهمی برای شهر کرمان است.

سعید شعرباف افزود: همکاری دانشگاه و شهرداری و استفاده از استادان خارج از کشور که در این مسائل خبره هستند، برای شهر کرمان بسیار مفید است؛ ضمن اینکه می‌تواند مدل‌های تجربه‌شده موفق در زیست‌بوم‌های مشابه را ارایه دهد و ارتباطات بین‌المللی کرمان را گسترده‌تر کند.

وی با بیان اینکه شهرداری کرمان از برگزاری همایش و کارگاه‌های علمی در این حوزه استقبال می‌کند، اظهار داشت: همکاری بین دانشگاه و شهرداری، می‌تواند با تحقیق، راهکار و پیشنهاد علمی ازسوی دانشگاه و ورود به صحنه اجرا ازسوی شهرداری، نمونه یک همکاری خوب و موثر باشد.

شهردار کرمان، با اشاره به اینکه شهرداری با مسایلی مانند تصفیه آب، شوری بالای آب، تأمین شبکه آب خام و انواع گیاهان مقاوم و کاشت درختان مثمر و متناسب با آب‌وهوا و خاک کرمان مواجه است، تأکید کرد: باید به سمت رویدادهایی برویم که از تجربیات و دانش شرکت‌های دانش‌بنیان در مسایل شهری استفاده کنیم که در این خصوص مرکز خلاقیت و نوآوری شهرداری کرمان، آماده همکاری با ایده‌های علمی و برتر است.

شعرباف بیان کرد: شهرداری به تجربیات میدانی و عملی نیاز دارد تا نقاط ضعف و قوت کار مشخص و برای اجرا مفید باشد.

وی افزود: علی‌رغم اینکه به نظر می‌رسد سرانه فضای سبز کرمان به استاندارد نزدیک است، اما کیفیت و نامتواز‌ن‌بودن، جزو مشکلات این بخش است.

شهردار کرمان ادامه داد: باید برای بهترشدن فضای سبز، کیفیت آن و رفع اشکالات فضای سبز از اساتید دانشگاه کمک بگیریم و در این زمینه آماده‌ایم برای برگزاری کارگاه‌های علمی از استادان داخل و خارج کشور که در مطالعه مدل‌های آب و کشت، صاحب‌نظرند، دعوت کنیم و برای تأمین آب خام کرمان و آبیاری فضای سبز این شهر، تلاش کنیم.

گفتنی است؛ در این نشست، محمد ذو‌نعمت کرمانی، رییس شانزدهمین همایش ملی «آبیاری و کاهش تبخیر» از همکاری شهردار کرمان در برگزاری این همایش قدردانی و بر ادامهٔ این همکاری با شهرداری کرمان، تأکید کرد.

15.6263