امروز : يکشنبه 4 تير 1396 / 21:56
نظر و پیشنهاد

امام صادق علیه السلام:هر گاه بنده فراوان استغفار کند، نامه عملش در حالی بالا رود که می درخشد.

رییس پلیس آگاهی استان کرمان:

کشفیات قاچاق 42 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است

رییس پلیس آگاهی فرماندهی نیروی انتظامی استان کرمان گفت: کشفیات قاچاق درسه ماهه‌ی نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 42 درصد افزایش داشته است.

استاندار کرمان:

کارشناسان میراث فرهنگی برای بررسی خانه شهر به کرمان می‌آیند

استاندار کرمان گفت: در گفت‌وگو با معاون سازمان میراث فرهنگی کشور مقرر شد،کارشناسان برجسته‌ی میراث فرهنگی کشور برای بررسی جنبه‌های میراثی ملموس و غیرملموس خانه‌ شهر به کرمان سفر کنند.

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

دشمن از موشک‌های ما می‌ترسد

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در راهپیمایی روز قدس گفت: دشمن از موشک‌های ما می‌ترسد، زیرا می‌داند جمهوری اسلامی ایران انبارهایی از این موشک‌ها دارد.

در نشست عمومی شورا؛

بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد

در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد.

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان مطرح کرد:

استفاده از تکنولوژی روز دنیا در تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان گفت: از 389 نفر نیرویی که به‌وسیله‌ی قرارگاه خاتم در کرمان به کار گرفته شده‌اند، فقط پنج نفر غیربومی هستند.زمان انتشار :
دوشنبه 29 خرداد 1396 | 15:35
 شماره خبر :
9603159

در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان مصوب شد؛

نام‌گذاری بولوار زغال‌سنگ به نام ایرج بسطامی

 نام‌گذاری بولوار زغال‌سنگ به نام ایرج بسطامی
نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان با حضور اعضای شورا و شهردار کرمان برگزار شد.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، در این نشست رؤسای کمیسیون‌های شورا به ارایه‌ی آخرین مصوبات کمیسیون‌ها پرداختند.

زهرا لری رییس کمیسیون خدمات شهری با بیان این‌که در نشست این کمیسیون، چند موضوع مورد بررسی قرار گرفت، به ساخت بوستان هزار اشاره کرد و ضمن تقدیر از شهردار کرمان و سایر پرسنل شهرداری به‌دلیل سرعتِ ساخت بوستان هزار گفت: البته این بوستان یک‌سری نواقص ازجمله نبود سرویس بهداشتی و نیمکت‌های نصب نشده که برای پیاده‌روی هم مشکل پیدا کرده، دارد که انتظار داریم هرچه زودتر برطرف شود.

وی افزود: در برخی نقاط به فضای سبز محدوده‌ی شهرک ایرانمنش رسیدگی مطلوبی شده و فضای سبز شادابی دارد، اما فضای سبز برخی نقاط این شهرک مشکل دارد که شهروندان این شهرک پیگیر بودند تا مشکل فضای سبز شهرک ایرانمنش برطرف شود.

لری با بیان این‌که شهرک امام حسن عسکری (علیه‌السلام) اخیرأ وارد محدوده‌ی خدمات شهری شده است، گفت: بسیاری از معابر این شهرک جدول‌گذاری و آسفالت شده، اما هنوز نقاطی از شهرک مشکل دارد که امیدواریم هرچه زودتر این نقاط هم به‌سازی شود.

وی افزود: هم‌چنین نیاز است یک پارک محله‌ای در شهرک امام حسن عسکری (علیه‌السلام) ساخته شود.

رییس کمیسیون خدمات شهری شورا خواستار بهبود وضعیت جمع‌آوری زباله‌، نام‌گذاری کوچه‌ها و نصب پل عابر پیاده مقابل این شهرک شد.

در ادامه، علی بابایی شهردار کرمان گفت: جمع‌آوری زباله‌ی شهرک امام حسن عسکری (علیه‌السلام) سامان‌دهی شده و اکنون زباله‌ها از مقابل درِ خانه‌ها جمع‌آوری می‌شود.

وی افزود: کوچه‌ها و معابر این شهرک نیز نام‌گذاری شده است.

بابایی ادامه داد: برای نصب پل عابر پیاده مقابل شهرک هم با سرمایه‌گذار قرارداد منعقد شده و به‌زودی این پل روبه‌روی مجموعه‌ی بهار رضوی پل نصب می‌شود.

در ادامه، محمدیاسین پنجعلی‌زاده رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورا، مصوبات دوهفته‌ی گذشته‌ی این کمسیون را قرائت کرد.

وی هم‌چنین از مهندس بابایی شهردار کرمان به‌دلیل بازگشایی خیابان گلبازخان تقدیر کرد.

کمال جوانمرد عضو شورای اسلامی شهر کرمان هم با اشاره به تلاش‌های مهندس بابایی شهردار کرمان، خطاب به وی گفت: با توجه به 15 رأی‌ای که اعضای شورای چهارم برای انتخاب شما دادند، شما مقتدرترین شهردار تاریخ کرمان هستید؛ بنابراین، باید تا روز آخر مقتدرانه فعالیت کنید.

شهردار کرمان نیز با اشاره به آماده بودن چندین پروژه‌ی شهری برای افتتاح گفت: بعد از ماه مبارک رمضان، چند پروژه‌ی شهرداری افتتاح خواهد شد.

بابایی افزود: اولین سرای محله در خیابان بحرالعلوم، فرهنگ‌سراهای قمربنی‌هاشم و خواجه اتابک و بوستان‌های مالیات و بیهقی آماده افتتاح هستند.

در ادامه، یوسف جعفری رییس کمیسیون حقوقی شورا نیز به ارایه‌ی 23 نامه‌ای که در این کمیسیون بررسی شده، پرداخت.

رؤیا دیوان‌بیگی رییس کمیسیون فرهنگی آی‌تی هم به نشست مشترک کمیسیون‌های فرهنگی و آی‌تی و اجتماعی، ورزش و جوانان اشاره کرد و گفت: تفاهم‌نامه فرهنگی، اجتماعی و ورزشی بین شورای اسلامی شهر، شهرداری و سازمان تبلیغات اسلامی منعقد و قرارداد آن در نشست مشترک کمیسیون‌های فرهنگی و اجتماعی تنظیم و مقرر شد به معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری ارسال شود تا مورد بررسی قرار گیرد و پس از بررسی در این معاونت، در آینده‌ی نزدیک در صحن علنی شورا مصوب شود.

وی هم‌چنین از نام‌گذاری بولوار زغال‌سنگ به نام هنرمند شهیر «ایرج بسطامی» خبر داد.

دیوان‌بیگی افزود: در انتهای این خیابان هم فرهنگ‌سرایی به نام «ایرج بسطامی» ایجاد خواهد شد.

رییس کمیسیون فرهنگی و آی‌تی به نام‌گذاری برخی معابر شهر به نام قهرمانان پارالمپیک اشاره کرد و گفت: این مهم مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به مسالی که مطرح شد، مقرر شد در صورت ارایه‌ی تأیید نهایی از سوی اداره‌کل ورزش و جوانان، این معابر به نام قهرمانان پارالمپیک نام‌گذاری شود.

صدیقه زاهدی رییس کمیسیون اجتماعی، ورزش و جوانان نیز با اشاره به افتتاح اولین سرای محله گفت: امیدواریم افتتاح نخستین سرای محله در شهر کرمان، به کاهش آسیب‌های اجتماعی کمک کند.

زهرا ایرانمنش رییس کمیسیون بانوان، خانواده و مشارکت‌های مردمی شورا نیز به برنامه‌ریزی معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان برای ایام تابستان و اوقات فراغت دانش‌آموزان اشاره کرد و گفت: حجت‌الاسلام حسینی معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار کرمان در این رابطه برنامه‌های فرهنگی فرهنگ‌سراها ازجمله فرهنگ‌سرای کوثر در ایام تابستان را ارایه کرد.

وی به سرعتِ مطلوب ساخت پارک آفتاب (ویژه‌ی بانوان) اشاره و از شهردار کرمان در این رابطه تشکر کرد.

ایرانمنش هم‌چنین با بیان این‌که یکی از وظایف آموزش و پرورش، پرداختن به مسایل اخلاقی ازجمله عفاف و حجاب است، گفت: باید از معاونان پرورشی نواحی یک و دوی آموزش و پرورش دعوت شود تا گزارشی از برنامه‌های آموزش و پروش در زمینه‌ی حجاب ارایه کنند.

رییس کمیسیون بانوان، خانواده و مشارکت‌های مردمی شورا هم‌چنین به مصوبه‌ای مبنی بر در اختیار گذاشتن سه مدرسه از سوی آموزش و پرورش به شهرداری، نصب ست‌های ورزشی به‌وسیله‌ی شهرداری و استفاده‌ی بانوان از این مدارس اشاره کرد و خواستار این اقدام از سوی شهردار کرمان شد.

بابایی شهردار کرمان نیز گفت:  10 ست ورزشی تهیه شده که اگر مدارس مشخص شوند، سه ست در این مدارس نصب می‌شود.


لطفاً نظر خود را درباره این مطلب بنویسید:
نام :


پست الکترونیکی :


نظر شما : *