امروز : يکشنبه 4 تير 1396 / 21:43
نظر و پیشنهاد

امام صادق علیه السلام:هر گاه بنده فراوان استغفار کند، نامه عملش در حالی بالا رود که می درخشد.

رییس پلیس آگاهی استان کرمان:

کشفیات قاچاق 42 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است

رییس پلیس آگاهی فرماندهی نیروی انتظامی استان کرمان گفت: کشفیات قاچاق درسه ماهه‌ی نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 42 درصد افزایش داشته است.

استاندار کرمان:

کارشناسان میراث فرهنگی برای بررسی خانه شهر به کرمان می‌آیند

استاندار کرمان گفت: در گفت‌وگو با معاون سازمان میراث فرهنگی کشور مقرر شد،کارشناسان برجسته‌ی میراث فرهنگی کشور برای بررسی جنبه‌های میراثی ملموس و غیرملموس خانه‌ شهر به کرمان سفر کنند.

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

دشمن از موشک‌های ما می‌ترسد

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در راهپیمایی روز قدس گفت: دشمن از موشک‌های ما می‌ترسد، زیرا می‌داند جمهوری اسلامی ایران انبارهایی از این موشک‌ها دارد.

در نشست عمومی شورا؛

بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد

در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد.

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان مطرح کرد:

استفاده از تکنولوژی روز دنیا در تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان گفت: از 389 نفر نیرویی که به‌وسیله‌ی قرارگاه خاتم در کرمان به کار گرفته شده‌اند، فقط پنج نفر غیربومی هستند.زمان انتشار :
يکشنبه 28 خرداد 1396 | 12:45
 شماره خبر :
9603144

در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان، کرمان

رئیس اتاق کرمان از انحصاری بودن سازمان تامین اجتماعی گلایه کرد

رئیس اتاق کرمان از انحصاری بودن سازمان تامین اجتماعی گلایه کرد
در بیست‌وسومین شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان با موضوع بررسی مسائل و مشکلات تامین اجتماعی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان بسیاری از مشکلات موجود در حوزه‌ی تامین اجتماعی را به دلیل عدم وجود رقیب و انحصاری بودن آن دانست.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، در بیست‌وسومین شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان با موضوع بررسی مسائل و مشکلات تامین اجتماعی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان بسیاری از مشکلات موجود در حوزه‌ی تامین اجتماعی را به دلیل عدم وجود رقیب و انحصاری بودن آن دانست و گفت: در دولت دهم تغییراتی صورت گرفت و بر اساس آن هیات مدیره‌ی این سازمان به هیات امنا تبدیل شد که همین موضوع مشکلاتی را ایجاد کرده است. سیدمهدی طبیب زاده افزود: در این نشست پیشنهاداتی در حوزه‌ی اختیارات اداره کل تامین اجتماعی استان کرمان مطرح کرده‌ایم که با تصویب آن‌ها بخشی از مشکلات فعالان اقتصادی استان برطرف می‌شود.

وی تاکید کرد: شورای گفت‌وگو در  برنامه‌ی ششم توسعه جایگاه بسیار خوبی پیدا کرده و می‌توان از آن به عنوان مجرایی برای اصلاح قوانین به ویژه در حوزه‌ی تامین اجتماعی استفاده کرد.

لغو مصوبات متناقض با قانون تامین اجتماعی پیگیری می‌شود

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: برخی آیین نامه‌ها و بخشنامه‌های مربوط به تامین اجتماعی، متناقض با قانون است و در واقع تفسیر ناصحیح از متن قانون صورت گرفته است.

محمدرضا پور ابراهیمی افزود: از اتاق کرمان درخواست می شود این موارد متناقض با قانون را احصا و طی گزارشی به شورای گفت‌و‌گو و یا مجلس شورای اسلامی ارائه دهد تا پیگیری‌های لازم برای لغو مصوبات انجام شود.

وی ادامه داد: تناقض نگاه و تفکر در سازمان تامین اجتماعی وجود دارد که در این رابطه طی نامه‌ای به رئیس مجلس اعلام شده که عدم اصلاح برخی از بخشنامه‌های مربوطه می‌تواند مشکلات دیگری را به وجود آورد.

نماینده‌ی مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: یکی از برنامه‌های مهم مجلس، بازگرداندن سازمان تامین اجتماعی به جایگاه اصلی خود یعنی مستقل بودن از دولت است، زیرا بر اساس اصل 44 قانون اساسی و اساسنامه‌ی این سازمان، تامین اجتماعی کاملا غیردولتی است و دولت فقط باید به عنوان ناظر در این مجموعه حضور داشته باشد.

پورابراهیمی، با تاکید بر احیای شورای عالی تامین اجتماعی به عنوان یک ضرورت در اقتصاد کشور و پیگیری احیای این شورا توسط کمیسیون های اجتماعی دولت و مجلس، گفت: در حال حاضر کارگر و کارفرما هیچ نقشی در اداره سازمان تامین اجتماعی ندارند و به جای فعالیت سه جانبه گرایی به یک جانبه گرایی مطلق تبدیل شده است.


لطفاً نظر خود را درباره این مطلب بنویسید:
نام :


پست الکترونیکی :


نظر شما : *