امروز : دوشنبه 5 تير 1396 / 20:10
نظر و پیشنهاد

امام صادق علیه السلام:هر گاه بنده فراوان استغفار کند، نامه عملش در حالی بالا رود که می درخشد.

رییس پلیس آگاهی استان کرمان:

کشفیات قاچاق 42 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است

رییس پلیس آگاهی فرماندهی نیروی انتظامی استان کرمان گفت: کشفیات قاچاق درسه ماهه‌ی نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 42 درصد افزایش داشته است.

استاندار کرمان:

کارشناسان میراث فرهنگی برای بررسی خانه شهر به کرمان می‌آیند

استاندار کرمان گفت: در گفت‌وگو با معاون سازمان میراث فرهنگی کشور مقرر شد،کارشناسان برجسته‌ی میراث فرهنگی کشور برای بررسی جنبه‌های میراثی ملموس و غیرملموس خانه‌ شهر به کرمان سفر کنند.

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

دشمن از موشک‌های ما می‌ترسد

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در راهپیمایی روز قدس گفت: دشمن از موشک‌های ما می‌ترسد، زیرا می‌داند جمهوری اسلامی ایران انبارهایی از این موشک‌ها دارد.

در نشست عمومی شورا؛

بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد

در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد.

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان مطرح کرد:

استفاده از تکنولوژی روز دنیا در تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان گفت: از 389 نفر نیرویی که به‌وسیله‌ی قرارگاه خاتم در کرمان به کار گرفته شده‌اند، فقط پنج نفر غیربومی هستند.زمان انتشار :
يکشنبه 28 خرداد 1396 | 12:15
 شماره خبر :
9603143

نماینده مردم کرمان وراور درمجلس شورای اسلامی:

بودجه‌ی عمرانی استان کرمان در سال جاری 110 درصد افزایش پیدا کرده است

بودجه‌ی عمرانی استان کرمان در سال جاری 110 درصد افزایش پیدا کرده است
محمدرضا پورابراهیمی گفت: بودجه‌ی عمرانی در استان کرمان نیز از 300 میلیارد تومان در سال 95 به 667 میلیارد تومان در سال 96 رسیده که این افزایش 110 درصد برآورد شده است.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، نماینده‌‌ی مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که استان کرمان به‌عنوان یکی از استان‌های اقتصاد مقاومتی مطرح‌شده است، گفت: از تلاش‌های استاندار در جهت توسعه و آبادانی استان کرمان دفاع می‌کنیم.

وی با تأکید بر این‌که استاندار باید غیرسیاسی باشد بیان کرد: مجلس به‌عنوان نمایندگان مردم از استانداری که بخواهند فضای خدمت‌رسانی را سیاسی کرده و جناح‌بندی کند حمایت نمی‌کنیم.

وی گفت: بعضی از افراد به دنبال سیاسی کردن فضای کار هستند و حرف‌های بی‌ربط می‌زنند درحالی‌که فضای آینده‌ی کرمان فضای کار و تلاش خواهد بود و مردم دیگر از این جناح‌بازی‌ها خسته شده‌اند.

محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به این‌که بر اساس حکمی از احکام برنامه‌ی ششم، ظرفیت اعتبارات عمرانی در استان‌ها افزایش پیداکرده است، افزود: این اعتبارات از 15 درصد به 30 درصد افزایش پیداکرده است که بر این اساس بودجه‌ی عمرانی در استان کرمان نیز از 300 میلیارد تومان در سال 95 به 667 میلیارد تومان در سال 96 رسیده که این افزایش 110 درصد برآورد شده است.

وی با تأکید بر این‌که مسئولان و مدیران استانی باید از این ظرفیت و فرصت پیش‌آمده حداکثر استفاده را بکنند، تاکید کرد: مسئولان و مدیران دستگاه‌های اجرایی باید جذب این اعتبارات را در دستور کار خود قرار دهند.

محمدرضا پورابراهیمی در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه‌ی ششم توسعه اقتصادی کشور اشاره کرد و افزود: برنامه ششم توسعه‌ی اقتصادی با یک سال تأخیر تصویب و با پیگیری و اصرار مجلس لایحه‌ی 35 ماده‌ای آن از سوی دولت ارائه‌شده است و در حال حاضر این برنامه مبنای توافق بین مجلس و رییس‌جمهور برای اجرای برنامه‌های اقتصادی در کشور است.

وی با اشاره به این‌که رسانه‌ها باید از این برنامه‌ی مهم آگاهی کامل داشته باشند، افزود: خبرنگاران و اصحاب رسانه باید احکام عملیاتی برنامه‌ی ششم توسعه‌ی اقتصادی کشور را به‌دقت مطالعه کنند و با تسلط کافی به آن بتوانند از مدیران و مسئولان مطالبه گری کنند و مدیران نیزباید به موضوعات تخصصی حوزه‌ی خود که در احکام برنامه‌ی ششم آمده تسلط داشته باشند که بر این اساس پیشنهاد دادیم تا در این زمینه کارگروهی تشکیل و احکام مربوط به هر ارگان برش بخورد و در اختیار مدیران دستگاه‌های اجرایی و دولتی قرار گیرد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امسال پنج محور اقتصادی را دردستورکار قراردادیم که این محورها شامل اصلاح نظام بانکداری، اصلاح قانون مناطق آزاد و موضوع قاچاق کالا و ارزاست و در کنار آن اصلاح قانون گمرک و اصلاح قانون مالیات بر ارزش‌افزوده رادستورکارداریم.

وی در ادامه به نقش مخرب مؤسسات مالی و بانکی غیرمجاز اشاره و خاطرنشان کرد: این مؤسسات غیرمجاز که با اعلام نرخ سود بالاتر منابع مالی را به خود جذب می‌کنند، مفسده اقتصادی هستند و از تحریم‌های اقتصادی آمریکا برای کشور مخرب‌ترند.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضعیف عمل کردن بانک مرکزی در این زمینه افزود: این مؤسسات غیرقانونی 20 تا 25 درصد منابع نقدینگی کشور را به خود اختصاص می‌دهند و بانک مرکزی باید هرچه زودتر تکلیف این مؤسسات را مشخص کند، در غیر این صورت امیدی به بهبود شرایط بانکی در کشور نخواهیم داشت.

پور ابراهیمی همچنین اهمیت دادن به زیرساخت‌های ورزش را برای پیشگیری از بیماری‌ها مورد تأکید قرارداد و گفت: سالیانه به‌طور متوسط پنج هزار میلیارد تومان از مالیات بر ارزش‌افزوده به بخش درمان اختصاص پیدا می‌کند و مردم کشور ما بیشتر دچار بیماری‌های قلبی و عروقی هستند که علت اصلی آن ورزش نکردن و نبود فضای ورزشی است.

وی افزود: خوشبختانه با وجود این‌‌که دولت اعتبارات زیادی را برای این بخش در نظر گرفته است باید شاهد تحول بزرگی در حوزه‌ی ورزش در سال جاری و سال‌های آینده باشیم.

 

مهدیه جعفری


لطفاً نظر خود را درباره این مطلب بنویسید:
نام :


پست الکترونیکی :


نظر شما : *