امروز : دوشنبه 5 تير 1396 / 20:07
نظر و پیشنهاد

امام علی علیه السلام: عفّت، نفس را مصون مى دارد و آن را از پستیها دور نگه مى دارد.

رییس پلیس آگاهی استان کرمان:

کشفیات قاچاق 42 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است

رییس پلیس آگاهی فرماندهی نیروی انتظامی استان کرمان گفت: کشفیات قاچاق درسه ماهه‌ی نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 42 درصد افزایش داشته است.

استاندار کرمان:

کارشناسان میراث فرهنگی برای بررسی خانه شهر به کرمان می‌آیند

استاندار کرمان گفت: در گفت‌وگو با معاون سازمان میراث فرهنگی کشور مقرر شد،کارشناسان برجسته‌ی میراث فرهنگی کشور برای بررسی جنبه‌های میراثی ملموس و غیرملموس خانه‌ شهر به کرمان سفر کنند.

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

دشمن از موشک‌های ما می‌ترسد

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در راهپیمایی روز قدس گفت: دشمن از موشک‌های ما می‌ترسد، زیرا می‌داند جمهوری اسلامی ایران انبارهایی از این موشک‌ها دارد.

در نشست عمومی شورا؛

بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد

در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد.

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان مطرح کرد:

استفاده از تکنولوژی روز دنیا در تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان گفت: از 389 نفر نیرویی که به‌وسیله‌ی قرارگاه خاتم در کرمان به کار گرفته شده‌اند، فقط پنج نفر غیربومی هستند.زمان انتشار :
پنج شنبه 31 فروردين 1396 | 11:36
 شماره خبر :
9601134

رئیس کمیسیون بیمه، بانک و امور مالیاتی اتاق کرمان:

احیای شورای‌ عالی تامین اجتماعی، یکی از خواسته‌های جامعه‌ی کارگری است

احیای شورای‌ عالی تامین اجتماعی، یکی از خواسته‌های جامعه‌ی کارگری است
رئیس کمیسیون بیمه، بانک و امورمالیاتی اتاق کرمان درخواست احیای شورای عالی تامین اجتماعی را به عنوان یکی از خواسته‌های جامعه کارگری و کارفرمایی مطرح کرد.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، رئیس کمیسیون بیمه، بانک و امورمالیاتی اتاق کرمان در نشست کمیسیون بیمه، بانک و امورمالیاتی اتاق کرمان، درخواست احیای شورای عالی تامین اجتماعی را به عنوان یکی از خواسته‌های جامعه‌ی کارگری و کارفرمایی مطرح کرد و گفت: با احیای این شورا نمایندگان کارگران و کارفرمایان 35 درصد از کرسی‌های آن را در اختیار می‌گیرند و در تصمیم‌گیری‌ها نقش ایفا می‌کنند.

جلیل کاربخش، گفت: اگر نظام سه جانبه‌گرایی در تامین اجتماعی اجرایی و قانون تامین اجتماعی اصلاح شود، کمک بزرگی به مردم و فعالان اقتصادی خواهد بود.

وی، افزود: در سال گذشته مشکلات فعالان اقتصادی مرتبط با تامین اجتماعی پیگیری شد که برخی از مسایل از جمله تغییر تعداد افراد تشکیل دهنده‌ی هیات‌های تجدیدنظر از رقم زوج به فرد، به زودی حل خواهد شد.

رئیس کمیسیون بیمه، بانک و امور مالیاتی اتاق کرمان در ادامه بخشی از عملکرد این کمیسیون در سال 95 را تشریح و بیان کرد: پایش مشکلات مالیاتی فعالان اقتصادی انجام و در کمیته‌ی ماده‌ی 76 و شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با حضور رئیس سازمان امور مالیاتی کشور مطرح شد که در برخی موارد نتایجی حاصل شده و امیدواریم در سایر بخش‌ها نیز به زودی تصمیمات جدیدی اخذ و ابلاغ شود.

وی تصریح کرد: همچنین با پیگیری‌های انجام شده، بخشی از نظرات اتاق در پیش‌نویس لایحه‌ی قانون مالیات بر ارزش افزوده گنجانده شده و مابقی آن‌ها نیز باید از طریق نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی در لایحه قرار گیرد.

 

کاربخش با بیان این‌که در سال گذشته مشکلات تامین مالی بنگاه‌ها از طریق بانک‌ها پیگیری شد، بیان کرد: در بعضی بخش‌ها مانند تامین سرمایه‌ی در گردش صادرات محصولات کشاورزی، از محل صندوق توسعه‌ی ملی برای صادرکنندگان، موفق بوده‌ایم و رضایت‌مندی صادرکنندگان را در پی داشت.

وی ادامه داد: انتخاب نمایندگان اتاق در هیات‌های حل اختلاف مالیاتی و تامین اجتماعی از سال گذشته به کمیسیون بیمه، بانک و امور مالیاتی واگذار شد که برخی مدیران مالی شرکت‌ها در این هیات‌ها حضور یافتند و همکاری کردند، اما میزان مشارکت چندان مطلوب نبود و رضایت کامل مودیان محقق نشد.

 

در ادامه این نشست رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق کرمان بیان کرد: کاهش رشد سهم مالیات استان از 30 به 10 درصد برای سال 96 یکی از اقدامات مهمی بود که با پیگیری‌های کمیسیون و همراهی مسئولان استان اتفاق افتاد.

عباس جبالبارزی، افزود: در جلسه‌ی ستاد اقتصاد مقاومتی کشور مقرر شده اظهارنامه‌ی بنگاه‌های کوچک بدون بازرسی مورد توافق سازمان امور مالیاتی قرار گیرد و همان اظهارنامه قبلی را بپذیرند که از کمیسیون بیمه، بانک و امور مالیاتی درخواست پیگیری این مهم را داریم تا هر چه سریع‌تر ابلاغ شود.

 جبالبارزی تاکید کرد: اگر در سال 96 قانون جدید مالیات‌ها به طور کامل اجرا شود 80 درصد مشکلات حل خواهد شد.

رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق کرمان، در ادامه راه‌کار حل مشکلات مربوط به تامین اجتماعی را ایجاد سازمان‌های بیمه‌ای مشابه عنوان کرد و گفت: باید شرایطی فراهم شود تا کارفرما و کارگر حق داشته باشد بیمه‌ی خود را انتخاب کند.


لطفاً نظر خود را درباره این مطلب بنویسید:
نام :


پست الکترونیکی :


نظر شما : *