امروز : جمعه 8 ارديبهشت 1396 / 20:20
نظر و پیشنهاد

امام صادق علیه السلام:هر گاه بنده فراوان استغفار کند، نامه عملش در حالی بالا رود که می درخشد.

در شب مبعث پیامبر گرامی اسلام؛

بوستان طبیعت افتتاح شد

در شب مبعث پیامبر گرامی اسلام (صلی‌الله‌علیه‌وآله) بوستان چهار هکتاری طبیعت در کرمان افتتاح شد.

فرماندار کرمان:

صلاحیت 318 نفر از داوطلبان انتخابات شورای شهر کرمان تایید شد

فرماندار کرمان گفت: پس از طی مراحل قانونی، از مجموع 389 داوطلب انتخابات پنجمین دوره‌ی شورای اسلامی شهر کرمان صلاحیت 318 نفر به تایید هیات اجرایی و نظارت شهرستان رسید.

دبیر هیأت عالی نظارت بر انتخابات شهر و روستای استان کرمان خبر داد:

آمادگی هیأت نظارت استان برای دریافت اعتراض داوطلبان رد صلاحیت شده

دبیر هیأت عالی نظارت بر انتخابات شهر و روستای استان کرمان گفت: این هیأت از ساعت هشت فردا صبح آماده دریافت شکایت‌های داوطلبان رد صلاحیت ‌شده خواهد بود.

در نشست عمومی شورا؛

بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد

در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد.

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان مطرح کرد:

استفاده از تکنولوژی روز دنیا در تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان گفت: از 389 نفر نیرویی که به‌وسیله‌ی قرارگاه خاتم در کرمان به کار گرفته شده‌اند، فقط پنج نفر غیربومی هستند.زمان انتشار :
دوشنبه 20 دي 1395 | 13:56
 شماره خبر :
9510107

آیت‌الله جعفری در دیدار مسئولان موسسه اعتباری نور:

اگر همه به اندازه‌ی شما خدمت می‌کردند، در استان مشکلی نداشتیم

 اگر همه به اندازه‌ی شما خدمت می‌کردند، در استان مشکلی نداشتیم
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: فعالیت گسترده‌ی موسسه نور در سطح کشور، با رهنمودهای مقام معظم رهبری سازگاری دارد.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، آیت‌الله سیدیحیی جعفری در دیدار محمدحسین اسکندری‌زاده رییس هیات‌مدیره موسسه‌ی اعتباری نور و جمعی از مدیران این موسسه با وی، ضمن تقدیر از ابتکاری که موسسه‌ی اعتباری نور برای رفع مشکلات جامعه انجام داده است، گفت: با توجه به این‌که مشکلاتِ جامعه زیاد است؛ ارزشمندترین عمل، برطرف کردن یک مشکل از مشکلات جامعه است.
وی با تاکید بر این‌که برای آغاز هر کار فرهنگی و اجتماعی، با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو خواهید شد که باید از اهلش برای رفع مشکل مشورت گرفته شود، بیان کرد: پیامبر اعظم (صلی‌الله‌علیه‌وآله) فرمودند «بهترین افراد نزد خداوند، افرادی هستند که نفع آن‌ها به جامعه و مردم بیش‌تر برسد؛ آن‌ها بهترین مردم هستند.»
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان خطاب به مسئولان با بیان این‌که باید اول نیازهای هر منطقه و شهر را شناسایی و سپس برای رفع آن‌ها اقدام کرد، گفت: با توجه به فعالیت‌های گسترده‌ای که موسسه‌ی مشیز در سطح کشور و به‌ویژه استان کرمان انجام داده، می‌توان گفت فعالیت‌های این موسسه هم‌راستا با توصیه‌های مقام معظم رهبری بوده است.
آیت‌الله جعفری از اقدامات شایسته‌ی این موسسه در کشور و استان کرمان سخن به میان آورد و ابراز کرد: اگر همه‌ی افرادی که دارای قدرت سیاسی و مالی هستند، دست‌دردست یک‌دیگر داده تا به رفع مشکلات می‌پرداختند، دیگر در استان کرمان مشکلی وجود نداشت.
وی با اشاره به آیاتی از قرآن مجید اذعان کرد: خداوند در قرآن می‌فرمایند «کسی که کار شایسته انجام دهد؛ درحالی‌که ایمان دارد، ما به این افراد حیات طیبه عطا می‌کنیم و در این دنیا به‌دلیل اعمال‌شان در امان خواهند بود.»

 

پرداخت 40 هزار میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه‌های کوچک
محمدحسین اسکندری‌زاده، رییس هیأت‌مدیره‌ی موسسه‌ی اعتباری نور نیز در این دیدار با ارایه‌ی گزارشی از اقدامات انجام شده گفت: موسسه‌ی اعتباری نور در بُعد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، اهدافی برای توسعه‌ی استان کرمان تعریف کرده است.
وی ساختار این موسسه را بانک‌داری اسلامی دانست و بیان کرد: این موسسه در کنار بانک‌داری، اقدامات اجتماعی و فرهنگی نیز انجام داده است.
اسکندری‌زاده افزود: راه‌اندازی مرکز درمانی سیدالشهدا (علیه‌السلام)، مرکز درمانی حضرت ابوالفضل (علیه‌السلام)، مرکز معلولان ابوالفضل (علیه‌السلام) و مرکز معلولان ذهنی فیاض‌بخش که در سال گذشته مدیریت آن را برعهده گرفته و حدود یک میلیارد و 200 میلیون تومان برای آن هزینه کرده، از جمله اقدامات اجتماعی این موسسه است.
رییس هیات‌مدیره‌ی موسسه‌ی خیریه کوثر مشیز هم‌چنین با اشاره به این‌که موسسه‌ی نور به سمت ایجاد یک بانک اجتماعی می‌رود، به اقدامات خیرخواهانه‌ی دیگر این موسسه اشاره و اضافه کرد: 14 مرکز شبانه‌روزی که بیش از یک هزار و 500 کودک بدسرپرست و بی‌سرپرست را نگه‌داری و تا مرحله‌ی دانشگاه و اشتغال از آن‌ها حمایت می‌کند، از دیگر ماقدامات این موسسه است.
وی از ادغام موسسه‌ی ریحانه‌گستر مشیز، کارسازان آینده و پیشگامان یزد سخن به میان آورد و اعلام کرد: این سه موسسه با یک‌دیگر تجمیع شده و در قالب یک سیستم مجوزدار، به فعالیت خود با نام موسسه‌ی اعتباری «نور» ادامه می‌دهند.
اسکندری‌زاده افزود: در کشور فقط چهار موسسه‌ی مجوزدار از سوی بانک مرکزی وجود دارد.
رییس هیأت‌مدیره‌ی موسسه‌ی اعتباری نور با بیان این‌که این موسسه در استان کرمان 72 شعبه دارد، گفت: این موسسه در کل کشور نیز 337 شعبه که با 1.5 میلیون سپرده‌گذار، جزء موسسات بزرگ مالی و اعتباری کشور است.
وی افزود: این موسسه برای رفع مشکلات و ایجاد و یا حفظ اشتغال، دو برابر سرمایه‌ی خود تسهیلات در اختیار مردم قرار داده است.
وی به اسلامی بودن بانک‌داری موسسه‌ی اعتباری نور اشاره و بیان کرد: هیچ سیستم بانکی در استان کرمان وجود ندارد که بتواند مانند موسسه‌ی اعتباری نور مستمر فعالیت کند؛ ضمن آن‌که این موسسه با پرداخت بیش از 40 هزار میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه‌های کوچک و خُرد، به‌عنوان یک بنگاه اقتصادی کار آفرین، موجب اشتغال بیش از 20 هزار نفر در استان شده است.
اسکندری‌زاده از رتبه‌ی یازدهم موسسه‌ی اعتباری نور در بین سی‌وپنج بانک و موسسه‌ی کشور سخن به میان آورد و بیان کرد: در استان کرمان بیش از 800 هزار سپرده‌گذار داریم.


لطفاً نظر خود را درباره این مطلب بنویسید:
نام :


پست الکترونیکی :


نظر شما : *