امروز : دوشنبه 5 تير 1396 / 20:05
نظر و پیشنهاد

امام صادق علیه السلام:هر گاه بنده فراوان استغفار کند، نامه عملش در حالی بالا رود که می درخشد.

رییس پلیس آگاهی استان کرمان:

کشفیات قاچاق 42 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است

رییس پلیس آگاهی فرماندهی نیروی انتظامی استان کرمان گفت: کشفیات قاچاق درسه ماهه‌ی نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 42 درصد افزایش داشته است.

استاندار کرمان:

کارشناسان میراث فرهنگی برای بررسی خانه شهر به کرمان می‌آیند

استاندار کرمان گفت: در گفت‌وگو با معاون سازمان میراث فرهنگی کشور مقرر شد،کارشناسان برجسته‌ی میراث فرهنگی کشور برای بررسی جنبه‌های میراثی ملموس و غیرملموس خانه‌ شهر به کرمان سفر کنند.

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

دشمن از موشک‌های ما می‌ترسد

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در راهپیمایی روز قدس گفت: دشمن از موشک‌های ما می‌ترسد، زیرا می‌داند جمهوری اسلامی ایران انبارهایی از این موشک‌ها دارد.

در نشست عمومی شورا؛

بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد

در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد.

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان مطرح کرد:

استفاده از تکنولوژی روز دنیا در تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان گفت: از 389 نفر نیرویی که به‌وسیله‌ی قرارگاه خاتم در کرمان به کار گرفته شده‌اند، فقط پنج نفر غیربومی هستند.زمان انتشار :
دوشنبه 20 دي 1395 | 12:26
 شماره خبر :
9510104

در نشست تولید محتوای الکترونیک تأکید شد:

از تولید محتواهای الکترونیک بومی حمایت شود

 از تولید محتواهای الکترونیک بومی حمایت شود
نشست تولید محتوای الکترونیک در محل اتاق بازرگانی کرمان برگزار شد.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، نایب‌رییس اتاق بازرگانی کرمان در این نشست که با حضور نایب‌رییس اتاق بازرگانی، مشاور عالی استاندار، مدیرکل ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات استان، رییس بنیاد ملی نخبگان استان و مدیر شرکت دانش‌بنیان نسل اندیشه‌ی سبز و تهیه‌کننده‌ی مجموعه‌ی «دیرین‌دیرین» برگزار شد، گفت: اتاق کرمان این آمادگی را دارد که در تولید محتواهای الکترونیک بومی مربوط به بخش گردشگری استان مشارکت کند.
مهدی سیاوشی افزود: به این منظور از امکانات و ظرفیت‌های انیمیشن استان به‌ویژه سازندگان مجموعه‌ی طنز «مِسترلاین کرمانی» استفاده خواهیم کرد.

محتوای تولیدات انیمیشن استان، بومی‌سازی شود
مدیر شرکت دانش‌بنیان نسل اندیشه‌ی سبز و تهیه‌کننده‌ی مجموعه‌ی دیرین‌دیرین نیز در این جلسه گفت: انیمیشن کرمان بسیار قوی است و فقط باید برای تجاری‌سازی تولیدات آن برنامه‌ریزی شود.
محمد ابوالحسنی بیان کرد: پیش‌نهاد ما به انیمیشن‌سازان استان این است که در کارهای خود به موضوعات بومی استان که برای مردم جذاب است بپردازند.
وی افزود: کاراکترها و فضای کار را در اختیار انیمیشن‌کاران قرار می‌دهیم و می‌توانند کارهایی با موضوعات و گویش محلی در استان انجام دهند و در کنار آن تبلیغات بگیرند.

دایره‌المعارف انیمیشنی جهان اسلام در حال ساخت است
مدیر شرکت دانش‌بنیان نسل اندیشه‌ی سبز با اشاره به این‌که این شرکت در حال تدوین دایره‌المعارف انیمیشنی جهان اسلام به‌نام گیگول است، به تشریح جزئیات این طرح پرداخت و گفت: معرفی کلیه‌ی جاذبه‌ها و پتانسیل‌های طبیعی، تاریخی، صنعتی و گردشگری مناطق مختلف کشور در قالب 30 هزار قسمت انجام می‌شود.
ابوالحسنی با تاکید بر این‌که گیگول مربوط به کشورهای اسلامی است، گفت: ما بخش مربوط به ایران را می‌سازیم و به سایر کشورهای اسلامی و همسایه ترجمه و عرضه می‌کنیم و این همکاری به‌صورت متقابل خواهد بود.
وی بیان کرد: این آمادگی را داریم که با استان‌های مختلف در زمینه‌ی ساخت گیگول‌های استانی هم‌کاری کنیم.

ساخت محتواهای الکترونیک بومی و درآمدزایی
ابوالحسنی هم‌چنین به اجرای طرح دیرین-آپ توسط این شرکت اشاره کرد و گفت: در این طرح تاکید بر ایجاد رسانه‌های محلی با محتواهای به‌روز و بومی است و این طرح با حضور سه نفر و در قالب ایجاد یک کانال تلگرام و انتشار محتواهای ساخته شده در آن، قابل اجراست.
وی ادامه داد: برای این کار 50 قالب طراحی کرده‌ایم و مردم می‌توانند بعد از گذراندن آموزش یک‌روزه، با استفاده از این قالب‌ها محتواهای جذاب محلی برگرفته از مسایل روز محل زندگی خود را بسازند و با جذب مخاطب بیش‌تر، می‌توانند تبلیغات بگیرند که منبع درآمد و اشتغال‌زایی خوبی برای آن‌ها می‌شود.
مدیر شرکت دانش‌بنیان نسل اندیشه‌ی سبز افزود: علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت دیرین‌آپ، اطلاعات خود را ثبت کنند تا برای شروع هم‌کاری با آن‌ها تماس گرفته شود.
ابوالحسنی تاکید کرد: برای توسعه‌ی تولید محتواهای الکترونیک بومی و مفید، باید مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری وارد شوند و از جوانان علاقه‌مند و فعال در این عرصه حمایت کنند.
وی یادآور شد: ورود به مسایل سیاسی و اختلافات قومی جزو خط قرمزهای ما در تولید محتواهای الکترونیک است؛ اما تولیدکنندگان، اجازه‌ی پرداختن به مسایل و مشکلات اقتصادی و فرهنگی و مشکلات خاص هر شهر و منطقه را دارند.

حمایت مالی ویژه از تولیدکنندگان محتواهای بومی
مدیرکل ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات استان کرمان نیز در این جلسه گفت: یکی از پروژه‌های کلان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه‌ی اقتصاد مقاومتی، تولید 10 برابری محتواهای بومی فاخر اسلامی است.
مسعود الهامی افزود: اکثر محتواهایی که امروز ازطریق اینترنت و تلفن هم‌راه می‌بینیم، محتواهای غربی و اروپایی است؛ در حالی‌که ما پتانسیل‌های فرهنگی فراوانی داریم که تاکنون آن‌گونه که شایسته است، از آن‌ها استفاده نکرده‌ایم.
مدیرکل ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات استان افزود: در دولت یازدهم، در استان کرمان هفت مرکز داده به بهره‌برداری رسیده است که این مراکز برای افزایش ظرفیت ذخیره‌سازی محتواهای بومی راه‌اندازی شده است.
الهامی بیان کرد: وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات، سیاست‌های تسهیلاتی و مدیریتی در زمینه‌ی تولید محتواهای الکترونیک داشته که بخشی از آن‌ها عبارتند از تشکیل کمیته‌ی ارزیابی طرح‌های محتوای دیجیتال، کمک به دریافت تسهیلات برای اجرای‌ طرح‌ها، ارزان‌تر شدن چهار مرحله‌ای پهنای باند اینترنت و حمایت مالی ویژه در زمینه‌ی پهنای باند از تولیدکنندگان محتواهای بومی.

ضرورت ارتباط قوی‌تر صنعت و دانشگاه در تولید محتواهای الکترونیک
وی با تاکید بر اهمیت ارتباط با صنعت گفت: دانشگاه‌ها بخش اصلی در تولید محتوا هستند، بنابراین باید ارتباط صنعت و دانشگاه قوی شود و دانشگاه، پتانسیل‌های علمی در این زمینه را به ما معرفی کند تا ارتباط مناسب برقرار شود.
مدیرکل ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات استان یادآور شد: در حوزه‌ی انیمیشن استان 300 نفر نیروی فعال و توان‌مند داریم که 60 نفر سامان‌دهی و صاحب کارت شده‌اند.
مسعود رشیدی‌نژاد، دبیرکل اتاق کرمان نیز در این نشست گفت: یکی از کاربردهای بسیار خوب نرم‌افزار دیرین‌آپ، معرفی جاذبه‌های گردشگری استان است و برای آشنا شدن مردم محلی با این امکانات، باید تدبیری اندیشیده شود.

از قابلیت‌های فضای مجازی برای درآمدزایی استفاده شود
مشاور عالی استاندار کرمان نیز در این جلسه گفت: بنیاد ملی نخبگان درخصوص کارهایی که می‌شود در زمینه‌ی تولید محتواهای الکترونیک انجام داد، اطلاع‌رسانی کند تا افراد بااستعداد و توان‌مند وارد شوند.
نصرالله گرامی افزود: فضای مجازی قابلیت‌های فراوانی برای اشتغال‌زایی و درآمدزایی دارد که باید برای آن بسترسازی شده و آموزش داده شود.
مشاور استاندار افزود: با توجه به سیل فارغ‌التحصیلان جویای کار استان که هر روز بیش‌تر می‌شود و این‌که دیگر استخدام دولتی به میزان قبل انجام نخواهد شد، باید از این چنین راه‌هایی برای ایجاد شغل و درآمدزایی جوانان استقبال کرد.
فهیمه رضاقلی


لطفاً نظر خود را درباره این مطلب بنویسید:
نام :


پست الکترونیکی :


نظر شما : *