امروز : پنج شنبه 30 دي 1395 / 16:29
نظر و پیشنهاد

امام صادق علیه السلام:هر گاه بنده فراوان استغفار کند، نامه عملش در حالی بالا رود که می درخشد.

با دستور مقام قضایی در کرمان؛

یک رستوران و یک بستنی‌فروشی مشهور پلمپ شد

نماینده‌ی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از پلمپ بستنی‌فروشی مشهور کرمان به‌دلیل عدم رعایت نکات بهداشتی خبر داد.

رؤسای کمیسیون‌های هشت‌گانه‌ی شورای اسلامی استان انتخاب شدند

بیست‌وپنجمین جلسه‌ی شورای اسلامی استان کرمان، در صحن شورای اسلامی شهر کرمان برگزار شد.

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان مطرح کرد:

استفاده از تکنولوژی روز دنیا در تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان گفت: از 389 نفر نیرویی که به‌وسیله‌ی قرارگاه خاتم در کرمان به کار گرفته شده‌اند، فقط پنج نفر غیربومی هستند.

در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان؛

با کلیات اجرای 100 میلیارد تومان پروژه‌ی عمرانی توسط جهاد نصر موافقت شد

نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان، امشب با حضور رییس و سایر اعضای شورا و شهردار کرمان برگزار شد.

با حکم شهردار کرمان؛

سرپرست امور مالی شهرداری معرفی شد

صبح امروز مراسم معارفه‌ی «مرتضی امیرشکاری» به‌عنوان سرپرست امور مالی شهرداری کرمان برگزار شد.



زمان انتشار :
دوشنبه 20 دي 1395 | 12:22
 شماره خبر :
9510103

رییس سازمان امور مالیاتی کشور:

رشد مصوب مالیات سال 96 استان کرمان منطقی نیست

رشد مصوب مالیات سال 96 استان کرمان منطقی نیست
رییس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: رشد مصوب مالیات سال 96 استان کرمان نسبت به سال‌جاری منطقی نیست.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، سیدکامل تقوی نژاد در بیستمین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان، با بیان اینکه متوسط رشد مصوب مالیات کشور 10 درصد است؛ درحالی‌که این رقم برای استان کرمان، 31 درصد مصوب شده است، گفت: استان کرمان جزء هفت استانی است که رشد مصوب مالیات آن در سال 96 نسبت به سال 95، بالاتر از میانگین کشور است؛ بنابراین، این مسأله باید در مجلس شورای اسلامی پی‌گیری و این درآمد تعدیل شود.
وی افزود: سازمان امور مالیاتی کشور در شرایط خروج از رکود در کنار تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی است؛ زیرا معتقدیم باید به شرکای اقتصادی خود کمک کنیم تا درآمد تعریف شده‌ی ما نیز محقق شود.
رییس سازمان امور مالیاتی کشور با بیان این‌که تولید، صادرات و اشتغال در نقطه‌ی مرکزی سیاست‌های این سازمان قرار دارد، بیان کرد: تلاش می‌کنیم به فعالان اقتصادی در زمینه‌های تقسیط بدهی، بخشودگی جرایم مالیاتی، تمدید مهلت‌ها و رسیدگی‌ها، کمک کنیم.
وی افزود: استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرات نیز باید به‌صورت جدی پی‌گیری و بر طبق ماده 31 قانون رفع موانع تولید حداکثر ظرف مدت یک ماه انجام شود.
وی با تاکید بر این‌که به‌دنبال مالیات حقه دولت هستیم، خاطرنشان کرد: در قانون برنامه‌ی ششم قرار است سهم مالیات از درآمد تولید ناخالص ملی از 7 درصد فعلی به 11 درصد افزایش یابد که معتقدیم این مالیات نباید از مالیات‌دهندگان موجود گرفته شود؛ بلکه باید به دنبال راه‌های دیگری برای وصول آن بود.
تقوی نژاد ادامه داد: اگر چه فرار مالیاتی پدیده شومی است، اما ظرفیت ویژه‌ای برای وصول مالیات در این بخش وجود دارد که می‌تواند در کنار وصول مطالبات گذشته، واحدیابی و شناسایی مودیان جدید، این افزایش درآمد مالیاتی را محقق کند.
وی گفت: هم‌چنین سامانه‌ی اطلاعاتی شامل اطلاعات هویتی، مکانی، مالی، بانکی و ملکی افراد را راه‌اندازی می‌کنیم تا تشخیص مالیات از این طریق انجام شود.
تقوی‌نژاد در ادامه، با اشاره به هیات‌های حل اختلاف و حضور نمایندگان این سازمان در آن‌ها بیان کرد: رأی سازمان امور مالیاتی با رأی نماینده‌ی بخش خصوصی در هیات‌های حل اختلاف برابر است؛ هم‌چنین بر حضور قاضی در این هیات‌ها تاکید داریم که بخش خصوصی باید برای ارائه‌ی راه‌های موثر و کیفی کمک کند.


لطفاً نظر خود را درباره این مطلب بنویسید:
نام :


پست الکترونیکی :


نظر شما : *