امروز : سه شنبه 8 فروردين 1396 / 20:18
نظر و پیشنهاد

امام صادق علیه السلام:هر گاه بنده فراوان استغفار کند، نامه عملش در حالی بالا رود که می درخشد.

دبیر هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان کرمان:

تبلیغات داوطلبان پیش از تأیید صلاحیت در فضای مجازی، تخلف است

دبیر هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان کرمان تصریح کرد: انتشار لیست گروهی افراد نیز به منظور تبلیغ قبل از تأیید صلاحیت، تخلف محسوب می‌شود.

رییس هیات نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان کرمان:

وارد نشدن به زندگی خصوصی افراد، مورد تأکید است

رییس هیات نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان کرمان گفت: نگه داشتن حرمت مردم و وارد نشدن به زندگی خصوصی افراد، مورد تأکید هیأت نظارت انتخابات شوراهای اسلامی استان است.

در نشست عمومی شورا؛

بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد

در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد.

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان مطرح کرد:

استفاده از تکنولوژی روز دنیا در تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان گفت: از 389 نفر نیرویی که به‌وسیله‌ی قرارگاه خاتم در کرمان به کار گرفته شده‌اند، فقط پنج نفر غیربومی هستند.

در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان؛

با کلیات اجرای 100 میلیارد تومان پروژه‌ی عمرانی توسط جهاد نصر موافقت شد

نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان، امشب با حضور رییس و سایر اعضای شورا و شهردار کرمان برگزار شد.زمان انتشار :
يکشنبه 19 دي 1395 | 10:16
 شماره خبر :
951094

معاون شوراهای حل اختلاف دادگستری استان خبر داد:

تجهیز شوراهای حل اختلاف به فیبر نوری

تجهیز شوراهای حل اختلاف به فیبر نوری
معاون شوراهای حل اختلاف دادگستری کل استان کرمان گفت: تمام شعب مستقر در مجتمع‌های شوراهای حل اختلاف استان کرمان به سامانه‌ی مدیریت پرونده‌ی قضایی (CMS) متصل شده‌اند.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، مهدی تقی‌زاده با بیان این‌که تعدادی از مجتمع‌های شورای حل اختلاف استان به فیبر نوری مجهز شده‌اند، خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم در آینده‌ی نه‌چندان دور، تمام شعب شوراهای حل اختلاف را به فیبر نوری مجهز کنیم.
وی افزود: مراجعان به شوراهای حل اختلاف در کرمان می‌توانند برای ثبت‌نام در سامانه‌ی ابلاغ الکترونیکی «ثنا» به دفاتر خدمات قضایی مراجعه کنند.
تقی‌زاده افزایش سرعت، رفع اطاله‌ی دادرسی، حفظ حریم خصوصی و آبروی افراد، رفع مشکلات فرهنگی در شیوه‌ی سنتی، جلوگیری از رفت‌وآمدهای اضافی مردم و کاهش و حذف بسترهای جرم‌خیز در ابلاغ را مزایای ابلاغ الکترونیک دانست و افزود: اجرای این طرح، رضایت‌مندی شهروندان از طریق خدمت‌رسانی باکیفیت و آسان‌تر و کاهش هزینه‌ی صاحبان پرونده‌ی قضایی را درپی دارد.
وی صرفه‌جویی در هزینه‌های فرآیند دادرسی و جلوگیری از تضعییع حق و حقوق مردم از طریق ابلاغ به‌موقع اخطاریه و احضاریه را از دیگر ویژگی‌های ابلاغ الکترونیکی برشمرد.
تقی‌زاده یادآور شد: به موجب ماده ۱۷۵ قانون آیین دادرسی کیفری مصوب سال ۱۳۹۲، قوه قضاییه موظف است اوراق قضایی را با استفاده از سامانه‌های الکترونیکی یا مخابراتی ابلاغ کند.
وی ادامه داد: مراجعان به قوه قضاییه موظفند برای دریافت الکترونیکی اوراق قضایی به سامانه‌ای که به این منظور ایجاد شده، مراجعه کنند.
این مقام قضایی با بیان این‌که ابلاغ الکترونیک جایگزین ابلاغ به روش سنتی است، گفت: قبل از اجرای این قانون، ابلاغ به اصحاب پرونده از طریق مأمور ابلاغ انجام می‌شد، اما در حال حاضر بر اساس این قانون، ابلاغ اوراق قضایی به طرفین به‌صورت الکترونیکی انجام می‌شود که این مهم به اجرای طرح رسمیت و اعتبار می‌بخشد.


لطفاً نظر خود را درباره این مطلب بنویسید:
نام :


پست الکترونیکی :


نظر شما : *