امروز : دوشنبه 5 تير 1396 / 09:41
نظر و پیشنهاد

امام علی علیه السلام: عفّت، نفس را مصون مى دارد و آن را از پستیها دور نگه مى دارد.

رییس پلیس آگاهی استان کرمان:

کشفیات قاچاق 42 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است

رییس پلیس آگاهی فرماندهی نیروی انتظامی استان کرمان گفت: کشفیات قاچاق درسه ماهه‌ی نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 42 درصد افزایش داشته است.

استاندار کرمان:

کارشناسان میراث فرهنگی برای بررسی خانه شهر به کرمان می‌آیند

استاندار کرمان گفت: در گفت‌وگو با معاون سازمان میراث فرهنگی کشور مقرر شد،کارشناسان برجسته‌ی میراث فرهنگی کشور برای بررسی جنبه‌های میراثی ملموس و غیرملموس خانه‌ شهر به کرمان سفر کنند.

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

دشمن از موشک‌های ما می‌ترسد

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در راهپیمایی روز قدس گفت: دشمن از موشک‌های ما می‌ترسد، زیرا می‌داند جمهوری اسلامی ایران انبارهایی از این موشک‌ها دارد.

در نشست عمومی شورا؛

بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد

در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد.

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان مطرح کرد:

استفاده از تکنولوژی روز دنیا در تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان گفت: از 389 نفر نیرویی که به‌وسیله‌ی قرارگاه خاتم در کرمان به کار گرفته شده‌اند، فقط پنج نفر غیربومی هستند.زمان انتشار :
يکشنبه 19 دي 1395 | 10:16
 شماره خبر :
951094

معاون شوراهای حل اختلاف دادگستری استان خبر داد:

تجهیز شوراهای حل اختلاف به فیبر نوری

تجهیز شوراهای حل اختلاف به فیبر نوری
معاون شوراهای حل اختلاف دادگستری کل استان کرمان گفت: تمام شعب مستقر در مجتمع‌های شوراهای حل اختلاف استان کرمان به سامانه‌ی مدیریت پرونده‌ی قضایی (CMS) متصل شده‌اند.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، مهدی تقی‌زاده با بیان این‌که تعدادی از مجتمع‌های شورای حل اختلاف استان به فیبر نوری مجهز شده‌اند، خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم در آینده‌ی نه‌چندان دور، تمام شعب شوراهای حل اختلاف را به فیبر نوری مجهز کنیم.
وی افزود: مراجعان به شوراهای حل اختلاف در کرمان می‌توانند برای ثبت‌نام در سامانه‌ی ابلاغ الکترونیکی «ثنا» به دفاتر خدمات قضایی مراجعه کنند.
تقی‌زاده افزایش سرعت، رفع اطاله‌ی دادرسی، حفظ حریم خصوصی و آبروی افراد، رفع مشکلات فرهنگی در شیوه‌ی سنتی، جلوگیری از رفت‌وآمدهای اضافی مردم و کاهش و حذف بسترهای جرم‌خیز در ابلاغ را مزایای ابلاغ الکترونیک دانست و افزود: اجرای این طرح، رضایت‌مندی شهروندان از طریق خدمت‌رسانی باکیفیت و آسان‌تر و کاهش هزینه‌ی صاحبان پرونده‌ی قضایی را درپی دارد.
وی صرفه‌جویی در هزینه‌های فرآیند دادرسی و جلوگیری از تضعییع حق و حقوق مردم از طریق ابلاغ به‌موقع اخطاریه و احضاریه را از دیگر ویژگی‌های ابلاغ الکترونیکی برشمرد.
تقی‌زاده یادآور شد: به موجب ماده ۱۷۵ قانون آیین دادرسی کیفری مصوب سال ۱۳۹۲، قوه قضاییه موظف است اوراق قضایی را با استفاده از سامانه‌های الکترونیکی یا مخابراتی ابلاغ کند.
وی ادامه داد: مراجعان به قوه قضاییه موظفند برای دریافت الکترونیکی اوراق قضایی به سامانه‌ای که به این منظور ایجاد شده، مراجعه کنند.
این مقام قضایی با بیان این‌که ابلاغ الکترونیک جایگزین ابلاغ به روش سنتی است، گفت: قبل از اجرای این قانون، ابلاغ به اصحاب پرونده از طریق مأمور ابلاغ انجام می‌شد، اما در حال حاضر بر اساس این قانون، ابلاغ اوراق قضایی به طرفین به‌صورت الکترونیکی انجام می‌شود که این مهم به اجرای طرح رسمیت و اعتبار می‌بخشد.


لطفاً نظر خود را درباره این مطلب بنویسید:
نام :


پست الکترونیکی :


نظر شما : *