امروز : دوشنبه 9 اسفند 1395 / 19:14
نظر و پیشنهاد

امام صادق علیه السلام:هر گاه بنده فراوان استغفار کند، نامه عملش در حالی بالا رود که می درخشد.

به دستور شهردار کرمان؛

کارگروه گردشگری و تسهیلات سفر شهرداری کرمان راه‌اندازی شد

بنا به پیشنهاد مشاور گردشگری شهردار و به دستور شهردار کرمان، کارگروه گردشگری و تسهیلات سفر شهرداری کرمان با دبیرخانه‌‌ای مستقل فعالیت خود را آغاز کرد.

شهردار کرمان در نشست عمومی شورا خبر داد:

انتخاب المان میدان آزادی از بین 90 اثر ارسال شده

نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان با حضور رییس و سایر اعضای شورا و شهردار کرمان برگزار شد.

رییس دادگستری استان کرمان:

برای ارتباط با مردم، به ظرفیت‌های رسانه‌ای نیاز داریم

یدالله موحد گفت: مردم باید دستگاه قضایی را در مقابله با همه‌ی ناهنجاری‌های اجتماعی کمک کنند و لازمه‌ی این همکاری و مشارکت برقراری ارتباط با بدنه‌ی جامعه است که این هم بدون همراهی رسانه‌ها شدنی نیست.

حجه السلام والمسلمین توکلی:

تکثر مطبوعات در این سطح را تهدید می دانم نه فرصت

حجه السلام والمسلمین توکلی گفت: تعداد بالای مطبوعات در استان می‌تواند به ایجاد رقابت مخرب منجر شده و سبب شود مطبوعات برای جذب مخاطب، حاضر به انتشار هر مطلبی، شوند.

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان مطرح کرد:

استفاده از تکنولوژی روز دنیا در تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان گفت: از 389 نفر نیرویی که به‌وسیله‌ی قرارگاه خاتم در کرمان به کار گرفته شده‌اند، فقط پنج نفر غیربومی هستند.زمان انتشار :
پنج شنبه 16 دي 1395 | 21:26
 شماره خبر :
951086

اساس‌نامه‌ی شورای کرمانیان و ایرانیان خارج از کشور تصویب شد

اساس‌نامه‌ی شورای کرمانیان و ایرانیان خارج از کشور تصویب شد
در سومین جلسه‌ی شورای کرمانیان و ایرانیان خارج از کشور، اساس‌نامه و نقشه‌ی راه این شورا به تصویب اعضا رسید.

به گزارش کرمان‌شهر آن‌لاین، در سومین جلسه‌ی شورای کرمانیان و ایرانیان خارج از کشور که با حضور علی جنتی، معاون اداره‌کل اطلاعات استان، علی جعفری‌راد، رییس نمایندگی وزارت امور خارجه‌ی کرمان، رضا سنجری، مدیرکل اقتصادی و سرمایه‌گذاری استانداری و سید مهدی طبیب‌زاده، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان و در محل این اتاق برگزار شد، اساس‌نامه و نقشه‌ی راه شورای کرمانیان و ایرانیان خارج از کشور بررسی شد و با امضای اعضا به تصویب رسید.
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان در حاشیه‌ی این جلسه در گفت‌وگو با خبرنگار کرمان‌شهر آن‌لاین گفت: شورای کرمانیان و ایرانیان خارج از کشور، در دولت سابق به‌عنوان یکی از زیرمجموعه‌های ریاست جمهوری تشکیل شد و در استان کرمان اقدام خاصی در این زمینه انجام نشده بود؛ اما در دولت یازدهم به‌عنوان زیرمجموعه‌ی وزارت امور خارجه تعریف شد.
سیدمهدی طبیب‌زاده ادامه داد: با دستور استاندار قرار شد اتاق بازرگانی متولی این مهم شود و جلسات شورا را تشکیل دهد و جلسات با حضور و مشارکت چهار ارگان نمایندگی وزارت خارجه در استان، اداره‌کل اطلاعات، استانداری کرمان به‌عنوان رییس و اتاق بازرگانی به‌عنوان دبیر شورا تشکیل شد.
وی خاطرنشان کرد: نخستین جلسه‌ی شورا در مهرماه برگزار و قرار شد اتاق بازرگانی، اساس‌نامه و اهداف شورا را تدوین کند.
رییس اتاق بازرگانی کرمان افزود: در آبان‌ماه جلسه‌ی دوم تشکیل و درخصوص پیش‌نویس اساس‌نامه بحث شد که امروز در سومین جلسه به تصویب رسید.
طبیب‌زاده با بیان این‌که چشم‌انداز کلی این اساسنامه، استفاده از ظرفیت‌های متقابل کرمانیان و ایرانیان خارج از کشور برای استان است، افزود: در این اساس‌نامه چهار کارگروه شامل کارگروه فرهنگی، رسانه‌ای و گردشگری، کارگروه حقوقی، کنسولی و سیاسی، کارگروه علمی و آموزشی و کارگروه اقتصادی و بازرگانی تعریف شده و اعضای هر یک مشخص شده‌اند.
وی یادآور شد: هدف کلی این است که با هم‌کاری اتاق بازرگانی، بسته‌ی فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان به‌صورت چهارزبانه(فارسی، انگلیسی، آلمانی و عربی) تهیه شود. رییس اتاق کرمان افزود: این اقدام اولین گام برای برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان در کشور و در برخی از کشورهای هدف است.
طبیب‌زاده بیان کرد: بانک اطلاعاتی کرمانیان و ایرانیان خارج از کشور را نیز با کمک ارگان های دولتی و خصوصی استان تدوین خواهیم کرد.
وی با اشاره به این‌که یکی از کارگروه‌های اصلی شورای کرمانیان و ایرانیان خارج از کشور، کارگروه فرهنگی، رسانه‌ای و گردشگری است، گفت: اداره‌کل میراث فرهنگی‌، صنایع دستی و گردشگری استان از اعضای اصلی این کارگروه است و این کارگروه به‌طور ویژه در بخش گردشگری وارد می‌شود.
رییس اتاق بازرگانی کرمان خاطرنشان کرد: بیش‌تر کسانی که از ایران به خارج از کشور رفته‌اند، علاوه بر این‌که یک سرمایه اقتصادی قابل توجهی در خارج از کشور دارند، به‌طور ذاتی علاقه‌ی خاصی نسبت به وطن و زادگاه‌شان دارند و می‌توانند مبلغان خوبی برای جذب گردشگر به کشور باشند.
طبیب‌زاده با تاکید بر لزوم شناسایی کرمانیان خارج از کشور گفت: باید پای کرمانی‌های مهاجر را به اقتصاد استان باز کنیم و همین افراد در مرحله‌ی بعد، مُبلغ بزرگی برای استان می‌شوند؛ چراکه هر یک از آن‌ها یک پایگاه و گروه هدف در کشوری که در آن ساکن هستند، دارند و می‌توانند در جذب گردشگر بیش‌تر و هم‌چنین در سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری به ما کمک کنند.
فهیمه رضاقلی


لطفاً نظر خود را درباره این مطلب بنویسید:
نام :


پست الکترونیکی :


نظر شما : *