امروز : پنج شنبه 8 تير 1396 / 08:05
نظر و پیشنهاد

امام علی علیه السلام: عفّت، نفس را مصون مى دارد و آن را از پستیها دور نگه مى دارد.

رییس پلیس آگاهی استان کرمان:

کشفیات قاچاق 42 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است

رییس پلیس آگاهی فرماندهی نیروی انتظامی استان کرمان گفت: کشفیات قاچاق درسه ماهه‌ی نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 42 درصد افزایش داشته است.

استاندار کرمان:

کارشناسان میراث فرهنگی برای بررسی خانه شهر به کرمان می‌آیند

استاندار کرمان گفت: در گفت‌وگو با معاون سازمان میراث فرهنگی کشور مقرر شد،کارشناسان برجسته‌ی میراث فرهنگی کشور برای بررسی جنبه‌های میراثی ملموس و غیرملموس خانه‌ شهر به کرمان سفر کنند.

در نشست عمومی شورا؛

بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد

در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد.

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان مطرح کرد:

استفاده از تکنولوژی روز دنیا در تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان گفت: از 389 نفر نیرویی که به‌وسیله‌ی قرارگاه خاتم در کرمان به کار گرفته شده‌اند، فقط پنج نفر غیربومی هستند.

در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان؛

با کلیات اجرای 100 میلیارد تومان پروژه‌ی عمرانی توسط جهاد نصر موافقت شد

نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان، امشب با حضور رییس و سایر اعضای شورا و شهردار کرمان برگزار شد.زمان انتشار :
پنج شنبه 16 دي 1395 | 21:26
 شماره خبر :
951086

اساس‌نامه‌ی شورای کرمانیان و ایرانیان خارج از کشور تصویب شد

اساس‌نامه‌ی شورای کرمانیان و ایرانیان خارج از کشور تصویب شد
در سومین جلسه‌ی شورای کرمانیان و ایرانیان خارج از کشور، اساس‌نامه و نقشه‌ی راه این شورا به تصویب اعضا رسید.

به گزارش کرمان‌شهر آن‌لاین، در سومین جلسه‌ی شورای کرمانیان و ایرانیان خارج از کشور که با حضور علی جنتی، معاون اداره‌کل اطلاعات استان، علی جعفری‌راد، رییس نمایندگی وزارت امور خارجه‌ی کرمان، رضا سنجری، مدیرکل اقتصادی و سرمایه‌گذاری استانداری و سید مهدی طبیب‌زاده، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان و در محل این اتاق برگزار شد، اساس‌نامه و نقشه‌ی راه شورای کرمانیان و ایرانیان خارج از کشور بررسی شد و با امضای اعضا به تصویب رسید.
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان در حاشیه‌ی این جلسه در گفت‌وگو با خبرنگار کرمان‌شهر آن‌لاین گفت: شورای کرمانیان و ایرانیان خارج از کشور، در دولت سابق به‌عنوان یکی از زیرمجموعه‌های ریاست جمهوری تشکیل شد و در استان کرمان اقدام خاصی در این زمینه انجام نشده بود؛ اما در دولت یازدهم به‌عنوان زیرمجموعه‌ی وزارت امور خارجه تعریف شد.
سیدمهدی طبیب‌زاده ادامه داد: با دستور استاندار قرار شد اتاق بازرگانی متولی این مهم شود و جلسات شورا را تشکیل دهد و جلسات با حضور و مشارکت چهار ارگان نمایندگی وزارت خارجه در استان، اداره‌کل اطلاعات، استانداری کرمان به‌عنوان رییس و اتاق بازرگانی به‌عنوان دبیر شورا تشکیل شد.
وی خاطرنشان کرد: نخستین جلسه‌ی شورا در مهرماه برگزار و قرار شد اتاق بازرگانی، اساس‌نامه و اهداف شورا را تدوین کند.
رییس اتاق بازرگانی کرمان افزود: در آبان‌ماه جلسه‌ی دوم تشکیل و درخصوص پیش‌نویس اساس‌نامه بحث شد که امروز در سومین جلسه به تصویب رسید.
طبیب‌زاده با بیان این‌که چشم‌انداز کلی این اساسنامه، استفاده از ظرفیت‌های متقابل کرمانیان و ایرانیان خارج از کشور برای استان است، افزود: در این اساس‌نامه چهار کارگروه شامل کارگروه فرهنگی، رسانه‌ای و گردشگری، کارگروه حقوقی، کنسولی و سیاسی، کارگروه علمی و آموزشی و کارگروه اقتصادی و بازرگانی تعریف شده و اعضای هر یک مشخص شده‌اند.
وی یادآور شد: هدف کلی این است که با هم‌کاری اتاق بازرگانی، بسته‌ی فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان به‌صورت چهارزبانه(فارسی، انگلیسی، آلمانی و عربی) تهیه شود. رییس اتاق کرمان افزود: این اقدام اولین گام برای برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان در کشور و در برخی از کشورهای هدف است.
طبیب‌زاده بیان کرد: بانک اطلاعاتی کرمانیان و ایرانیان خارج از کشور را نیز با کمک ارگان های دولتی و خصوصی استان تدوین خواهیم کرد.
وی با اشاره به این‌که یکی از کارگروه‌های اصلی شورای کرمانیان و ایرانیان خارج از کشور، کارگروه فرهنگی، رسانه‌ای و گردشگری است، گفت: اداره‌کل میراث فرهنگی‌، صنایع دستی و گردشگری استان از اعضای اصلی این کارگروه است و این کارگروه به‌طور ویژه در بخش گردشگری وارد می‌شود.
رییس اتاق بازرگانی کرمان خاطرنشان کرد: بیش‌تر کسانی که از ایران به خارج از کشور رفته‌اند، علاوه بر این‌که یک سرمایه اقتصادی قابل توجهی در خارج از کشور دارند، به‌طور ذاتی علاقه‌ی خاصی نسبت به وطن و زادگاه‌شان دارند و می‌توانند مبلغان خوبی برای جذب گردشگر به کشور باشند.
طبیب‌زاده با تاکید بر لزوم شناسایی کرمانیان خارج از کشور گفت: باید پای کرمانی‌های مهاجر را به اقتصاد استان باز کنیم و همین افراد در مرحله‌ی بعد، مُبلغ بزرگی برای استان می‌شوند؛ چراکه هر یک از آن‌ها یک پایگاه و گروه هدف در کشوری که در آن ساکن هستند، دارند و می‌توانند در جذب گردشگر بیش‌تر و هم‌چنین در سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری به ما کمک کنند.
فهیمه رضاقلی


لطفاً نظر خود را درباره این مطلب بنویسید:
نام :


پست الکترونیکی :


نظر شما : *