امروز : جمعه 30 تير 1396 / 07:01
نظر و پیشنهاد

امام علی علیه السلام: عفّت، نفس را مصون مى دارد و آن را از پستیها دور نگه مى دارد.

شهردار کرمان در حاشیه‌ی رونمایی از رطوبت‌ساز اونی‌ماک مطرح کرد:

حفظ محیط زیست؛ مهم‌ترین دلیل خریداری رطوبت‌ساز اونی‌ماک

صبح امروز با حضور شهردار کرمان و برخی مدیران شهرداری، رطوبت‌ساز اونی‌ماک شهرداری کرمان رونمایی شد.

شهردار کرمان در آیین افتتاح بوستان بهار خبر داد:

افتتاح بوستان‌های بیهقی، رُز، مالیات و آب‌نمای بزرگ پارک مادر؛ به‌زودی

بوستان بهار در ورودی شهرک خواجو افتتاح شد.

در راستای طرح عالی امنیت غذایی،

یکی از شیرینی فروشی‌های شلوغ کرمان پلمپ شد

نماینده‌ی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان از پلمپ یک واحد صنفی شیرینی فروشی شلوغ شهر کرمان به علت تهدید علیه بهداشت عمومی و عدم رعایت نکات بهداشتی خبر داد.

در نشست عمومی شورا؛

بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد

در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد.

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان مطرح کرد:

استفاده از تکنولوژی روز دنیا در تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان گفت: از 389 نفر نیرویی که به‌وسیله‌ی قرارگاه خاتم در کرمان به کار گرفته شده‌اند، فقط پنج نفر غیربومی هستند.زمان انتشار :
دوشنبه 15 آذر 1395 | 00:12
 شماره خبر :
950983

در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان تأکید شد؛

ضرورت تلاش برای کاهش تصادف‌های جرحی و فوتی در شهر کرمان

 ضرورت تلاش برای کاهش تصادف‌های جرحی و فوتی در شهر کرمان
نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان با حضور رییس و سایر اعضای شورا، شهردار کرمان و رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهر کرمان برگزار شد.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، در این نشست وضعیت ترافیکی شهر کرمان و تصادف‌های جرحی و فوتی که در شهر رخ می‌دهد، مورد بررسی قرار گرفت.

علی‌اکبر مشرفی رییس شورای اسلامی شهر کرمان در ابتدای این نشست، با اشاره به رونمایی از 250 تاکسی نو در شهر کرمان گفت: با اضافه شدن 250 دستگاه تاکسی جدید دیگر به ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی شهر کرمان، تا پایان امسال حدود 50 درصد از ناوگان فرسوده‌ی تاکسی، نوسازی می‌شود که جای تشکر از آقای شهردار دارد.
وی افزود: افزوده شدن تاکسی‌های نو به ناوگان حمل‌و‌نقل شهر کرمان، به بهبود مسایل زیست‌محیطی و ترافیکی کمک می‌کنند، اما از سوی دیگر سرعت این خودروها بیش‌تر است؛ بنابراین، باید تلاش کنیم تا شهری با کم‌ترین حادثه داشته باشیم.
مشرفی ادامه داد: روزبه‌روز تصادف‌های جرحی، خسارتی و منجر به فوت در شهر کرمان افزایش پیدا می‌کند؛ بنابراین، باید ببینیم شورای اسلامی شهر و شهرداری کرمان چکار می‌توانند انجام دهند تا تصادف‌ها کم‌تر شود.
وی در رابطه با بازگشایی خیابان استقلال نیز گفت: با توجه به این‌که تمام کوچه‌های منتهی به معبر استقلال مسدود است، خودروهایی که در ترافیک سنگین این مسیر معطل می‌شوند، نمی‌تواند از مسیر کوچه‌ها از ترافیک خارج شوند.
مشرفی بر جابه‌جایی ایستگاه تاکسی میدان آزادی نیز تأکید کرد.
منصور ایرانمنش، عضو شورای اسلامی شهر کرمان نیز گفت: پیرو جلسه‌‌های قبل در رابطه با بالا رفتن آمار تصادفات جرحی و فوتی و نگرانی‌هایی که در این زمینه وجود دارد، از رییس پلیس راهور کرمان دعوت شد تا در راستای کاهش تصادف‌های جرحی و فوتی کرمان، تدابیری اندیشیده شود.
وی افزود: شورای اسلامی شهر و شهرداری کرمان آمادگی دارند در این رابطه با پلیس راهور هم‌کاری کنند تا آمار تصادف‌های جرحی و فوتی کاهش پیدا کند.
در ادامه، تعدادی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر کرمان، به بیان پرسش‌ها و نقطه‌نظرهای خود پرداختند.
سرهنگ ناصر کریمی، رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهر کرمان نیز در این نشست گفت: تمام هدف ما این است که تصادف‌ها کاهش پیدا کند و شاهد روانی ترافیک در معابر شهر باشیم.
وی افزود: علی‌رغم همه‌ی مشکلات، آمار تصادفات فوتی شهر کرمان نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.
سرهنگ کریمی با اشاره به تدابیری که برای رفع نقاط حادثه‌خیز اندیشیده شده است، گفت: علی‌رغم مشکلات ترافیکی که به‌دلیل ساخت تقاطع‌های غیرهم‌سطح داشتیم، انتظار این بود آمار تصادف‌ها بیش‌تر شود که خوش‌بختانه آمار تصادف‌های فوتی تاکنون کاهش داشته، اما تصادف‌های جرحی رو به افزایش است.
رییس پلیس راهور شهر کرمان ادامه داد: کاهش تصادف‌های جرحی، راه‌کارهایی دارد که باید در درآزمدت در دستور کار قرار گیرد.
سرهنگ کریمی با بیان این‌که شهرداری اقدامات خوبی در رابطه با رفع نقاط حادثه‌خیز انجام داده است، گفت: جلسه‌های متعددی در کارگروه ترافیک شهرستان برگزار شد و تعدادی از نقاط حادثه‌خیز که منجر به تصادف‌های فوتی و جرحی می‌شد را بررسی کردیم.
وی افزود: اقداماتی که انجام گرفت؛ از جمله تعویض تابلوهای حداکثر سرعت از 80 کیلومتر به 60 کیلومتر، کنترل سرعت و نصب سرعت‌کاه در رینگ دور شهر، موجب کاهش تصادف‌های فوتی شد.
رییس پلیس راهور شهر کرمان با بیان این‌که عابران پیاده و موتورسیکلت‌سواران هر کدام 40 درصد از تصادف‌های منجر به فوت را به خود اختصاص داده‌اند، گفت: موتورسواران فاقد پلاک، فاقد کلاه و خطرساز توقیف می‌شوند تا این آمار کاهش یابد.
سرهنگ کریمی فنس‌کشی زیر پل‌های عابر پیاده را نیز از جمله راه‌کارها برای کاهش تصادف‌های منجر به فوتِ عابران پیاده دانست.
وی افزود: در برخی نقاط علی‌رغم این‌که پل عابر پیاده وجود دارد، بعضی شهروندان از زیر پل‌ها عبور می‌کنند که منجر به تصادف‌های جرحی و فوتی می‌شود.
رییس پلیس راهور شهر کرمان یکی از دلایلی که بیش‌تر خودروها تک‌سرنشین هستند را توزیع ناعادلانه‌ی حمل‌ونقل عمومی، به‌ویژه تاکسی‌ها در نقاط مختلف شهر دانست و تأکید کرد: تاکسی‌ها باید در دورترین نقاط شهر به‌طور مناسب توزیع شوند.
سرهنگ کریمی با اشاره به این‌که امنیت ترافیکی بسیار مهم است، گفت: اگرچه زیباسازی شهر لازم است، اما اگر امنیت ترافیکی نباشد، زبباسازی فایده‌ای ندارد.
وی در خصوص برخورد با خودروهایی که آلودگی صوتی دارند، گفت: برخورد با آلودگی‌های صوتی، در دستور کار قرار دارد.
سرهنگ کریمی افزود: در این رابطه دستور قضایی هم گرفته شده و آمار زیادی از خودروهای توقیف‌شده، خودروهایی هستند که آلودگی صوتی داشته‌اند.
رییس پلیس راهور کرمان درباره‌ی روشنایی معابر نیز گفت: اگر علت تصادف، تاریک بودن معبر باشد، به استناد تبصره سه ماده 14 قانون رسیدگی به تخلفات راهنمایی و رانندگی، اداره‌ی برق مقصر خواهد بود.
سرهنگ کریمی افزود: تاکنون، تصادفی که در اثر تاریکی معبر باشد، نداشته‌ایم و اگر معبری هم فاقد روشنایی بوده، با اداره‌ی برق مکاتبه کرده‌ایم و مشکل برطرف شده است.
وی تابلوهای تبلیغاتی و تلویزیون‌های شهری را نیز موجب بروز تصادف دانست و گفت: تلویزیون‌های شهری، باید در طول خیابان‌ها یا در ارتفاع بالا نصب شوند.
رییس پلیس راهور نصب، تعمیر و نگه‌داری علایم راهنمایی و رانندگی را از وظایف ذاتی سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری دانست و گفت: پلیس، مکان‌هایی که احساس می‌کند نیاز به علایم دارند را به سازمان حمل‌و‌نقل و ترافیک شهرداری اعلام می‌کند.
سرهنگ کریمی افزود: سازمان ترافیک شهرداری نیز تاکنون هم‌کاری مطلوبی با پلیس داشته است.
وی درباره‌ی بازگشایی خیابان استقلال نیز گفت: به‌عنوان پلیس راهور کرمان، با بازگشایی خیابان استقلال مخالف بودیم؛ به این دلیل که کوچه‌های خیابان استقلال مسدود هستند که البته مقرر شده برخی کوچه‌ها باز شوند.
رییس پلیس راهور کرمان افزود: برنامه‌های ترافیکی دیگری نیز برای کاهش ترافیک این محدوده در دستور کار قرار دارد.
سرهنگ کریمی هم‌چنین با بیان این‌که در برخی روزها به‌ویژه در ایام بارندگی، بیش از 200 تصادف در شهر کرمان رخ می‌دهد، گفت: خوش‌بختانه شهرداری در ایام بارندگی با شن‌پاشی و نمک‌پاشی پل‌ها و برخی معابر، کمک زیادی در راستای کاهش تصادف‌ها می‌کند.
وی هم‌چنین گفت: تمام دغدغه‌ی پلیس، ترافیک صحیح، روان و ایمن است.
سرهنگ کریمی افزود: تمام تلاش ما ایمن‌سازی شهر و ایمنی ترافیک است و اگر کسی را جریمه می‌کنیم، در راستای ارتقای فرهنگ ترافیک و جلوگیری از تخلفات است؛ چراکه که هر تصادف، زایده‌ی تخلفی است که که قانون برای آن جریمه در نظر گرفته است.
در ادامه، رؤسای کمیسیون‌های شورای اسلامی شهر کرمان به بیان آخرین مصوبات کمیسیون‌ها پرداختند.
زهرا ایرانمنش، رییس کمیسیون بانوان، خانواده و مشارکت‌های مردمی به برپایی جلسه‌ی این کمیسون با حضور خانم نژادزمانی، معاون مدیرکل ورزش و جوانان استان اشاره کرد و گفت: یکی از مسایل مطرح شده در این نشست، تجهیز دو مدرسه به ست‌های ورزشی بود.
وی اظهار امیدواری کرد با پی‌گیری مهندس بابایی، شهردار کرمان، دو مدرسه‌ای که آموزش و پرورش در اختیار شورا و شهرداری گذاشته، تجهیز شوند و مورد استفاده‌ی بانوان قرار گیرند.
ایرانمنش بر تجلیل از بانوان مدال‌آور کرمانی نیز تأکید کرد.
منصور ایرانمنش و فتح‌الله مؤیدی نیز، مصوبات کمیسیون‌های معماری و شهرسازی و بودجه را قرائت کردند.
زهرا لری، رییس کمیسیون خدمات شهری هم ضمن گرامی‌داشت روز جهانی معلولان، بر مناسب‌سازی معابر شهری برای معلولان تأکید کرد.
وی افزود: در همین رابطه ساخت و نصب پل عابر پیاده روبه‌روی سازمان بهزیستی، باید سرعت بیش‌تری بگیرد.
لری به کم‌بود خودروهای تاکسی بی‌سیم به‌ویژه برای بانوان در شهر کرمان اشاره و تأکید کرد: باید در این زمینه بازنگری شود و تعداد این خودروها که مورد استقبال شهروندان قرار گرفته، بیش‌تر شود.
وی هم‌چنین خواستار رفع مشکلات پایانه‌ی مسافربری شهر کرمان شد و گفت: مشکلات پایانه‌ی مسافربری، باید به‌صورت ویژه بررسی و رفع شود.
رؤیا دیوان‌بیگی رییس کمیسیون فرهنگی و آی‌تی نیز از موافقت با ساخت بوستان کتاب، به‌عنوان یکی از مصوبات این کمیسیون نام برد.
وی افزود: جشنواره‌ی شهر نمونه‌ی کتاب نیز توسط اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود که مقرر شد شهرداری کرمان در این زمینه هم‌کاری کند.
دیوان‌بیگی ادامه داد: طرح جامع فرهنگی شهر کرمان نیز آماده است و هفته‌ی آینده توسط حجت‌الاسلام حسینی، معاون فرهنگی‌اجتماعی شهردار، ارایه می‌شود.
وی هم‌چنین گفت: دیدار با خانواده‌ی شهدا نیز در دستور کار این کمیسیون قرار گرفته است.
محمدرضا احمدی


نظرات »
  • شهروند در تاریخ 16 آذر 1395 ساعت 12:29:35 نوشته:
    بعدازحدود 8ماه شایدبیشتراخیرادرحال نصب پله های پل عابرپیاده 4راه بازرگانی هستندیعنی چندین ماه پل نصب بوداما پله هاتوپیاده رو(ولو)بودندکسی هم برانصبشون اقدامی نمیکردچندروزی است که دارن پله هاروجوش میدن؟
  • کیان در تاریخ 15 آذر 1395 ساعت 13:09:57 نوشته:
    یکی از علل تصادفات نبود پل هوایی یا مجهز نبودن اکثر آنها به پله ی برقی است. در تعداد قابل توجهی از نقاط حادثه خیز پل های هوایی یا نصب نیستند یا پله ی برقی ندارند که قاعدتا برای استفاده ی سالمندان و اشخاص دچار مشکلات جسمی مناسب نیست. خواهشمند است شهرداری ساخت پل های با امکان تردد آسان را در همه ی نقاط حادثه خیز در دستور کار قرار دهد و به ویژه در محل تقاطع های غیر همسطح پل ها را به پله ی برقی مجهز کند.
لطفاً نظر خود را درباره این مطلب بنویسید:
نام :


پست الکترونیکی :


نظر شما : *