امروز : پنج شنبه 4 خرداد 1396 / 07:36
نظر و پیشنهاد

امام علی علیه السلام: عفّت، نفس را مصون مى دارد و آن را از پستیها دور نگه مى دارد.

پیام مشترک نماینده ولی فقیه در استان و استاندار کرمان به مناسبت سوم خردادماه

فتح فاتحان در سوم خردادماه، تحقق ناممکن‌ترین ممکن روزگار بود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان و استاندار کرمان طی پیام مشترکی فرا رسیدن سوم خرداد سالروز حماسه‌ی آزادسازی خرمشهر را تبریک گفتند.

شهردار کرمان در بازدید استاندار کرمان از پروژه‌های شهری مطرح کرد:

پیش‌رفت 70 درصدی ساخت تقاطع غیرهم‌سطح آزادی

استاندار کرمان به‌همراه شهردار کرمان و جمعی از مدیران استانی و شهری، از پروژه‌های عمرانی شهر کرمان بازدید کردند.

در نشست عمومی شورای اسلامی:

شهردار کرمان از پشتیبانی استاندار کرمان از پروژه‌های شهری تشکر کرد

شهردار کرمان گفت: پشتیبانی استاندار کرمان از پروژه‌های شهری قابل تقدیر است.

در نشست عمومی شورا؛

بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد

در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد.

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان مطرح کرد:

استفاده از تکنولوژی روز دنیا در تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان گفت: از 389 نفر نیرویی که به‌وسیله‌ی قرارگاه خاتم در کرمان به کار گرفته شده‌اند، فقط پنج نفر غیربومی هستند.زمان انتشار :
يکشنبه 14 آذر 1395 | 11:17
 شماره خبر :
950979

250 تاکسی نو در کرمان رونمایی شد

250 تاکسی نو در کرمان رونمایی شد
صبح امروز در راستای طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده، 250 تاکسی نو در کرمان رونمایی شد.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، مدیرعامل سازمان تاکسی‌رانی شهر کرمان در آیین رونمایی از این تعداد تاکسی، با بیان این‌که تعویض 90 هزار تاکسی فرسوده‌ی کشور در دستور کار قرار گرفته است، از وجود 1100 تاکسی فرسوده (تاکسی پیکان زیر مدل 83 تا مدل 83) در شهر کرمان خبر داد و گفت: تاکنون، 600 نفر از راننده‌های تاکسی شهر کرمان، برای تعویض تاکسی‌های فرسوده‌ی خود ثبت‌نام کرده‌اند.
مجید عسکری با بیان این‌که تا یک ماه آینده 50 تاکسی نو دیگر وارد سیستم حمل‌و‌نقل عمومی شهر کرمان می‌شود، گفت: مابقی راننده‌های تاکسی نیز در دریافت تسهیلات بانکی معطل مانده‌اند که تلاش داریم با حل مشکل این افراد، بقیه‌ی تاکسی‌های فرسوده نیز از چرخه‌ی حمل‌و‌نقل عمومی شهر کرمان خارج شوند.
وی افزود: تعویض تاکسی‌های فرسوده، علاوه بر این‌که هزینه‌های راننده‌های تاکسی را کاهش می‌دهد، به کاهش آلاینده‌ها و حفظ محیط زیست نیز کمک می‌کند.
عسکری رفاه حال شهروندان را از دیگر فواید تعویض تاکسی‌های فرسوده دانست و گفت: با نوسازی تاکسی‌های فرسوده، چهره‌ی شهر نیز زیبا می‌شود.
مدیرعامل سازمان تاکسی‌رانی افزود: استفاده از خودروهای هوندا سیویک در پایانه‌‌ی مسافربری و راه‌آهن از دیگر برنامه‌های سازمان تاکسی‌رانی است.
عسکری ادامه داد: هم‌چنین در تلاش هستیم تا از خودروهای آریو زد نیز برای فرودگاه استفاده کنیم تا علاوه بر رفاه حال شهروندان، چهره‌ی شهر کرمان زیباتر شود.
وی درباره‌ی استفاده از کرمان‌کارت در تاکسی‌ها نیز گفت: بسیاری از شهرها که با عجله و فقط برای ارایه‌ی گزارش عملکرد به سمت استفاده از کارت‌های الکترونیکی در تاکسی‌ها رفته‌اند، با شکست مواجه شده‌اند؛ بنابراین، در تلاش هستیم با کمک بانک رسالت، به‌گونه‌ای از این سیستم در تاکسی‌ها استفاده کنیم تا راننده‌های تاکسی کم‌ترین هزینه را متحمل شوند.
عسکری بیان کرد: تلاش می‌کنیم نصب سیستم کرمان‌کارت بر روی تاکسی‌ها تا دهه‌ی فجر آغاز شود.
لازم به ذکر است؛ آیین رونمایی از 250 تاکسی نو در شهر کرمان، با حضور رییس و برخی از اعضای شورای اسلامی شهر کرمان، شهردار کرمان، تعدادی از مدیران شهرداری و جمعی از راننده‌های تاکسی در میدان شورا برگزار شد.
محمدرضا احمدی


لطفاً نظر خود را درباره این مطلب بنویسید:
نام :


پست الکترونیکی :


نظر شما : *