امروز : دوشنبه 9 اسفند 1395 / 19:17
نظر و پیشنهاد

امام صادق علیه السلام:هر گاه بنده فراوان استغفار کند، نامه عملش در حالی بالا رود که می درخشد.

به دستور شهردار کرمان؛

کارگروه گردشگری و تسهیلات سفر شهرداری کرمان راه‌اندازی شد

بنا به پیشنهاد مشاور گردشگری شهردار و به دستور شهردار کرمان، کارگروه گردشگری و تسهیلات سفر شهرداری کرمان با دبیرخانه‌‌ای مستقل فعالیت خود را آغاز کرد.

شهردار کرمان در نشست عمومی شورا خبر داد:

انتخاب المان میدان آزادی از بین 90 اثر ارسال شده

نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان با حضور رییس و سایر اعضای شورا و شهردار کرمان برگزار شد.

رییس دادگستری استان کرمان:

برای ارتباط با مردم، به ظرفیت‌های رسانه‌ای نیاز داریم

یدالله موحد گفت: مردم باید دستگاه قضایی را در مقابله با همه‌ی ناهنجاری‌های اجتماعی کمک کنند و لازمه‌ی این همکاری و مشارکت برقراری ارتباط با بدنه‌ی جامعه است که این هم بدون همراهی رسانه‌ها شدنی نیست.

حجه السلام والمسلمین توکلی:

تکثر مطبوعات در این سطح را تهدید می دانم نه فرصت

حجه السلام والمسلمین توکلی گفت: تعداد بالای مطبوعات در استان می‌تواند به ایجاد رقابت مخرب منجر شده و سبب شود مطبوعات برای جذب مخاطب، حاضر به انتشار هر مطلبی، شوند.

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان مطرح کرد:

استفاده از تکنولوژی روز دنیا در تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان گفت: از 389 نفر نیرویی که به‌وسیله‌ی قرارگاه خاتم در کرمان به کار گرفته شده‌اند، فقط پنج نفر غیربومی هستند.زمان انتشار :
يکشنبه 14 آذر 1395 | 11:17
 شماره خبر :
950979

250 تاکسی نو در کرمان رونمایی شد

250 تاکسی نو در کرمان رونمایی شد
صبح امروز در راستای طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده، 250 تاکسی نو در کرمان رونمایی شد.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، مدیرعامل سازمان تاکسی‌رانی شهر کرمان در آیین رونمایی از این تعداد تاکسی، با بیان این‌که تعویض 90 هزار تاکسی فرسوده‌ی کشور در دستور کار قرار گرفته است، از وجود 1100 تاکسی فرسوده (تاکسی پیکان زیر مدل 83 تا مدل 83) در شهر کرمان خبر داد و گفت: تاکنون، 600 نفر از راننده‌های تاکسی شهر کرمان، برای تعویض تاکسی‌های فرسوده‌ی خود ثبت‌نام کرده‌اند.
مجید عسکری با بیان این‌که تا یک ماه آینده 50 تاکسی نو دیگر وارد سیستم حمل‌و‌نقل عمومی شهر کرمان می‌شود، گفت: مابقی راننده‌های تاکسی نیز در دریافت تسهیلات بانکی معطل مانده‌اند که تلاش داریم با حل مشکل این افراد، بقیه‌ی تاکسی‌های فرسوده نیز از چرخه‌ی حمل‌و‌نقل عمومی شهر کرمان خارج شوند.
وی افزود: تعویض تاکسی‌های فرسوده، علاوه بر این‌که هزینه‌های راننده‌های تاکسی را کاهش می‌دهد، به کاهش آلاینده‌ها و حفظ محیط زیست نیز کمک می‌کند.
عسکری رفاه حال شهروندان را از دیگر فواید تعویض تاکسی‌های فرسوده دانست و گفت: با نوسازی تاکسی‌های فرسوده، چهره‌ی شهر نیز زیبا می‌شود.
مدیرعامل سازمان تاکسی‌رانی افزود: استفاده از خودروهای هوندا سیویک در پایانه‌‌ی مسافربری و راه‌آهن از دیگر برنامه‌های سازمان تاکسی‌رانی است.
عسکری ادامه داد: هم‌چنین در تلاش هستیم تا از خودروهای آریو زد نیز برای فرودگاه استفاده کنیم تا علاوه بر رفاه حال شهروندان، چهره‌ی شهر کرمان زیباتر شود.
وی درباره‌ی استفاده از کرمان‌کارت در تاکسی‌ها نیز گفت: بسیاری از شهرها که با عجله و فقط برای ارایه‌ی گزارش عملکرد به سمت استفاده از کارت‌های الکترونیکی در تاکسی‌ها رفته‌اند، با شکست مواجه شده‌اند؛ بنابراین، در تلاش هستیم با کمک بانک رسالت، به‌گونه‌ای از این سیستم در تاکسی‌ها استفاده کنیم تا راننده‌های تاکسی کم‌ترین هزینه را متحمل شوند.
عسکری بیان کرد: تلاش می‌کنیم نصب سیستم کرمان‌کارت بر روی تاکسی‌ها تا دهه‌ی فجر آغاز شود.
لازم به ذکر است؛ آیین رونمایی از 250 تاکسی نو در شهر کرمان، با حضور رییس و برخی از اعضای شورای اسلامی شهر کرمان، شهردار کرمان، تعدادی از مدیران شهرداری و جمعی از راننده‌های تاکسی در میدان شورا برگزار شد.
محمدرضا احمدی


لطفاً نظر خود را درباره این مطلب بنویسید:
نام :


پست الکترونیکی :


نظر شما : *