امروز : پنج شنبه 4 خرداد 1396 / 07:35
نظر و پیشنهاد

امام صادق علیه السلام:هر گاه بنده فراوان استغفار کند، نامه عملش در حالی بالا رود که می درخشد.

پیام مشترک نماینده ولی فقیه در استان و استاندار کرمان به مناسبت سوم خردادماه

فتح فاتحان در سوم خردادماه، تحقق ناممکن‌ترین ممکن روزگار بود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان و استاندار کرمان طی پیام مشترکی فرا رسیدن سوم خرداد سالروز حماسه‌ی آزادسازی خرمشهر را تبریک گفتند.

شهردار کرمان در بازدید استاندار کرمان از پروژه‌های شهری مطرح کرد:

پیش‌رفت 70 درصدی ساخت تقاطع غیرهم‌سطح آزادی

استاندار کرمان به‌همراه شهردار کرمان و جمعی از مدیران استانی و شهری، از پروژه‌های عمرانی شهر کرمان بازدید کردند.

در نشست عمومی شورای اسلامی:

شهردار کرمان از پشتیبانی استاندار کرمان از پروژه‌های شهری تشکر کرد

شهردار کرمان گفت: پشتیبانی استاندار کرمان از پروژه‌های شهری قابل تقدیر است.

در نشست عمومی شورا؛

بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد

در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد.

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان مطرح کرد:

استفاده از تکنولوژی روز دنیا در تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان گفت: از 389 نفر نیرویی که به‌وسیله‌ی قرارگاه خاتم در کرمان به کار گرفته شده‌اند، فقط پنج نفر غیربومی هستند.زمان انتشار :
شنبه 13 آذر 1395 | 13:35
 شماره خبر :
950977

مدیرکل بهزیستی استان کرمان:

شهرداری درخصوص معلولان هم‌کاری خوبی با سازمان بهزیستی دارد

 شهرداری درخصوص معلولان هم‌کاری خوبی با سازمان بهزیستی دارد
مدیرکل بهزیستی استان کرمان گفت: شهرداری همواره درخصوص مناسب‌سازی محیط و اشتغال معلولان هم‌راهی خوبی با سازمان بهزیستی داشته است.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، عباس صادق‌زاده در حاشیه‌ی افتتاح نمایشگاه صنایع دستی مددجویان بهزیستی در موزه‌ی حیاتی، در گفت‌وگو با خبرنگار کرمان‌شهرآن‌لاین، گفت: شهرداری مثل همیشه که در زمینه‌ی مناسب‌سازی محیط و اشتغال معلولان هم‌راهی خوبی با سازمان بهزیستی داشته، امروز هم تلاش خوب و ارزنده‌ای برای برگزاری این نمایشگاه انجام داده است.
وی افزود: امیدواریم این تعاملات که حضور معلولان در عرصه‌های اجتماعی را پررنگ‌تر می‌کند، بیش‌تر شود و سایر دستگاه‌های اجرایی هم در این زمینه وارد شوند.
مدیرکل بهزیستی استان با بیان این‌که یکی از اشکالات جامعه‌ی ما این است که شرایط برای عرضه‌ی دائمی آثار، توانمندی‌ها و تولیدات آن‌ها فراهم نشده است، افزود: امروز تصمیم گرفتیم که نمایشگاهی دائمی برای ارایه‌ی آثار و توانمندی‌های معلولان استان در شهر کرمان در نظر بگیریم.
صادق‌زاده خاطرنشان کرد: برپایی چنین نمایشگاه‌هایی موجب می‌شود سایر معلولان به توانایی‌های بالقوه‌ی خود پی ببرند و جامعه نیز آن‌ها و توانایی‌های‌شان را باور کند.
وی تاکید کرد: مسئولان و مردم باید زمینه را برای بروز توانمندی‌های معلولان فراهم کنند.
مدیرکل بهزیستی استان با اشاره به این‌که براساس آمار سازمان جهانی بهداشت، معلولان 10 درصد از هر جامعه‌ای را تشکیل می‌دهند، افزود: در حال حاضر، 150 هزار معلول در استان کرمان تحت حمایت‌های بهزیستی هستند که 45 هزار نفر آن‌ها معلولانی هستند که به‌صورت مستمر ازسوی سازمان بهزیستی استان حمایت می‌شوند.
صادق‌زاده با بیان این‌که شیوع معلولیت در کشور 4.2 درصد است، گفت: وظیفه‌ی سازمان‌های مرتبط است که برای پیش‌گیری از معلولیت به‌خصوص در مورد معلولیت‌هایی که پیش‌گیری از آن‌ها ارزان و ممکن است، اقدام کنند.
وی افزود: باید برنامه‌ریزی شود که شاهد رشد معلولیت‌های ناشی از اختلالات ژنتیک نباشیم.
مدیرکل بهزیستی استان یادآور شد: در مورد معلولیت‌های ناشی از اختلالات ژنتیک مادرزادی پی‌گیری‌های خوبی شده و در سال‌جاری در زمینه‌ی آزمایش‌های ژنتیک 38 درصد و در بخش مشاوره‌های ژنتیک 53 درصد رشد داشته‌ایم.
صادق‌زاده خاطرنشان کرد: معلولیت‌های ناشی از تصادفات و سوانح، یکی از شایع‌ترین علل معلولیت‌ها در جهان امروز است که امیدواریم در این خصوص با اصلاح قوانین راهنمایی و رانندگی، پیش‌گیری لازم انجام گیرد.
وی خاطرنشان کرد: آموزش مهارت‌های زندگی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به معلولان ارایه می‌شود و درمجموع 30 درصد از اعتبارات سازمان بهزیستی صرف آموزش معلولان می‌شود.
فهیمه رضاقلی


لطفاً نظر خود را درباره این مطلب بنویسید:
نام :


پست الکترونیکی :


نظر شما : *