امروز : شنبه 2 بهمن 1395 / 11:55
نظر و پیشنهاد

امام علی علیه السلام: عفّت، نفس را مصون مى دارد و آن را از پستیها دور نگه مى دارد.

معاون خدمات شهری شهردار کرمان خبر داد:

رفع تصرف یک هکتار از اراضی کشاورزی کرمان

معاون خدمات شهری شهردار کرمان از رفع تصرف یک هکتار از اراضی کشاورزی واقع در ابتدای جاده‌ی هفت‌باغ خبر داد.

با دستور مقام قضایی در کرمان؛

یک رستوران و یک بستنی‌فروشی مشهور پلمپ شد

نماینده‌ی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از پلمپ بستنی‌فروشی مشهور کرمان به‌دلیل عدم رعایت نکات بهداشتی خبر داد.

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان مطرح کرد:

استفاده از تکنولوژی روز دنیا در تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان گفت: از 389 نفر نیرویی که به‌وسیله‌ی قرارگاه خاتم در کرمان به کار گرفته شده‌اند، فقط پنج نفر غیربومی هستند.

در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان؛

با کلیات اجرای 100 میلیارد تومان پروژه‌ی عمرانی توسط جهاد نصر موافقت شد

نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان، امشب با حضور رییس و سایر اعضای شورا و شهردار کرمان برگزار شد.

با حکم شهردار کرمان؛

سرپرست امور مالی شهرداری معرفی شد

صبح امروز مراسم معارفه‌ی «مرتضی امیرشکاری» به‌عنوان سرپرست امور مالی شهرداری کرمان برگزار شد.زمان انتشار :
شنبه 13 آذر 1395 | 13:35
 شماره خبر :
950977

مدیرکل بهزیستی استان کرمان:

شهرداری درخصوص معلولان هم‌کاری خوبی با سازمان بهزیستی دارد

 شهرداری درخصوص معلولان هم‌کاری خوبی با سازمان بهزیستی دارد
مدیرکل بهزیستی استان کرمان گفت: شهرداری همواره درخصوص مناسب‌سازی محیط و اشتغال معلولان هم‌راهی خوبی با سازمان بهزیستی داشته است.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، عباس صادق‌زاده در حاشیه‌ی افتتاح نمایشگاه صنایع دستی مددجویان بهزیستی در موزه‌ی حیاتی، در گفت‌وگو با خبرنگار کرمان‌شهرآن‌لاین، گفت: شهرداری مثل همیشه که در زمینه‌ی مناسب‌سازی محیط و اشتغال معلولان هم‌راهی خوبی با سازمان بهزیستی داشته، امروز هم تلاش خوب و ارزنده‌ای برای برگزاری این نمایشگاه انجام داده است.
وی افزود: امیدواریم این تعاملات که حضور معلولان در عرصه‌های اجتماعی را پررنگ‌تر می‌کند، بیش‌تر شود و سایر دستگاه‌های اجرایی هم در این زمینه وارد شوند.
مدیرکل بهزیستی استان با بیان این‌که یکی از اشکالات جامعه‌ی ما این است که شرایط برای عرضه‌ی دائمی آثار، توانمندی‌ها و تولیدات آن‌ها فراهم نشده است، افزود: امروز تصمیم گرفتیم که نمایشگاهی دائمی برای ارایه‌ی آثار و توانمندی‌های معلولان استان در شهر کرمان در نظر بگیریم.
صادق‌زاده خاطرنشان کرد: برپایی چنین نمایشگاه‌هایی موجب می‌شود سایر معلولان به توانایی‌های بالقوه‌ی خود پی ببرند و جامعه نیز آن‌ها و توانایی‌های‌شان را باور کند.
وی تاکید کرد: مسئولان و مردم باید زمینه را برای بروز توانمندی‌های معلولان فراهم کنند.
مدیرکل بهزیستی استان با اشاره به این‌که براساس آمار سازمان جهانی بهداشت، معلولان 10 درصد از هر جامعه‌ای را تشکیل می‌دهند، افزود: در حال حاضر، 150 هزار معلول در استان کرمان تحت حمایت‌های بهزیستی هستند که 45 هزار نفر آن‌ها معلولانی هستند که به‌صورت مستمر ازسوی سازمان بهزیستی استان حمایت می‌شوند.
صادق‌زاده با بیان این‌که شیوع معلولیت در کشور 4.2 درصد است، گفت: وظیفه‌ی سازمان‌های مرتبط است که برای پیش‌گیری از معلولیت به‌خصوص در مورد معلولیت‌هایی که پیش‌گیری از آن‌ها ارزان و ممکن است، اقدام کنند.
وی افزود: باید برنامه‌ریزی شود که شاهد رشد معلولیت‌های ناشی از اختلالات ژنتیک نباشیم.
مدیرکل بهزیستی استان یادآور شد: در مورد معلولیت‌های ناشی از اختلالات ژنتیک مادرزادی پی‌گیری‌های خوبی شده و در سال‌جاری در زمینه‌ی آزمایش‌های ژنتیک 38 درصد و در بخش مشاوره‌های ژنتیک 53 درصد رشد داشته‌ایم.
صادق‌زاده خاطرنشان کرد: معلولیت‌های ناشی از تصادفات و سوانح، یکی از شایع‌ترین علل معلولیت‌ها در جهان امروز است که امیدواریم در این خصوص با اصلاح قوانین راهنمایی و رانندگی، پیش‌گیری لازم انجام گیرد.
وی خاطرنشان کرد: آموزش مهارت‌های زندگی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به معلولان ارایه می‌شود و درمجموع 30 درصد از اعتبارات سازمان بهزیستی صرف آموزش معلولان می‌شود.
فهیمه رضاقلی


لطفاً نظر خود را درباره این مطلب بنویسید:
نام :


پست الکترونیکی :


نظر شما : *