امروز : جمعه 6 اسفند 1395 / 07:09
نظر و پیشنهاد

امام علی علیه السلام: عفّت، نفس را مصون مى دارد و آن را از پستیها دور نگه مى دارد.

شهردار کرمان خبر داد:

ساخت 20 بوستان در شهر کرمان با کم‌ترین هزینه

شهردار کرمان گفت: 20 بوستان در شهر کرمان در دست ساخت است.

در محور کرمان- ماهان؛

7 کشته در اثر تصادف پراید با کامیون

تصادف خودروی سواری با کامیون در محور کرمان - ماهان هفت نفر را به کام مرگ کشاند.

شهردار کرمان در بازدید از نمایشگاه مطبوعات استان:

رسانه‌ها نقش مردم در مشارکت شهری را پررنگ کنند

شهردار کرمان در بازدید از نمایشگاه مطبوعات استان گفت: رسانه‌ها نقش مهمی در افزایش مشارکت مردم در اداره‌ی امور شهر دارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان:

نمایشگاه خانه‌ی مطبوعات، حلقه‌ی واسط رسانه‌ها و مردم است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان: نمایشگاه خانه‌ی مطبوعات، حلقه‌ی واسطی قوی بین رسانه‌ها و مردم است و موجب نزدیکی بیش‌تر آن‌ها خواهد شد

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان مطرح کرد:

استفاده از تکنولوژی روز دنیا در تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان گفت: از 389 نفر نیرویی که به‌وسیله‌ی قرارگاه خاتم در کرمان به کار گرفته شده‌اند، فقط پنج نفر غیربومی هستند.زمان انتشار :
شنبه 13 آذر 1395 | 13:35
 شماره خبر :
950977

مدیرکل بهزیستی استان کرمان:

شهرداری درخصوص معلولان هم‌کاری خوبی با سازمان بهزیستی دارد

 شهرداری درخصوص معلولان هم‌کاری خوبی با سازمان بهزیستی دارد
مدیرکل بهزیستی استان کرمان گفت: شهرداری همواره درخصوص مناسب‌سازی محیط و اشتغال معلولان هم‌راهی خوبی با سازمان بهزیستی داشته است.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، عباس صادق‌زاده در حاشیه‌ی افتتاح نمایشگاه صنایع دستی مددجویان بهزیستی در موزه‌ی حیاتی، در گفت‌وگو با خبرنگار کرمان‌شهرآن‌لاین، گفت: شهرداری مثل همیشه که در زمینه‌ی مناسب‌سازی محیط و اشتغال معلولان هم‌راهی خوبی با سازمان بهزیستی داشته، امروز هم تلاش خوب و ارزنده‌ای برای برگزاری این نمایشگاه انجام داده است.
وی افزود: امیدواریم این تعاملات که حضور معلولان در عرصه‌های اجتماعی را پررنگ‌تر می‌کند، بیش‌تر شود و سایر دستگاه‌های اجرایی هم در این زمینه وارد شوند.
مدیرکل بهزیستی استان با بیان این‌که یکی از اشکالات جامعه‌ی ما این است که شرایط برای عرضه‌ی دائمی آثار، توانمندی‌ها و تولیدات آن‌ها فراهم نشده است، افزود: امروز تصمیم گرفتیم که نمایشگاهی دائمی برای ارایه‌ی آثار و توانمندی‌های معلولان استان در شهر کرمان در نظر بگیریم.
صادق‌زاده خاطرنشان کرد: برپایی چنین نمایشگاه‌هایی موجب می‌شود سایر معلولان به توانایی‌های بالقوه‌ی خود پی ببرند و جامعه نیز آن‌ها و توانایی‌های‌شان را باور کند.
وی تاکید کرد: مسئولان و مردم باید زمینه را برای بروز توانمندی‌های معلولان فراهم کنند.
مدیرکل بهزیستی استان با اشاره به این‌که براساس آمار سازمان جهانی بهداشت، معلولان 10 درصد از هر جامعه‌ای را تشکیل می‌دهند، افزود: در حال حاضر، 150 هزار معلول در استان کرمان تحت حمایت‌های بهزیستی هستند که 45 هزار نفر آن‌ها معلولانی هستند که به‌صورت مستمر ازسوی سازمان بهزیستی استان حمایت می‌شوند.
صادق‌زاده با بیان این‌که شیوع معلولیت در کشور 4.2 درصد است، گفت: وظیفه‌ی سازمان‌های مرتبط است که برای پیش‌گیری از معلولیت به‌خصوص در مورد معلولیت‌هایی که پیش‌گیری از آن‌ها ارزان و ممکن است، اقدام کنند.
وی افزود: باید برنامه‌ریزی شود که شاهد رشد معلولیت‌های ناشی از اختلالات ژنتیک نباشیم.
مدیرکل بهزیستی استان یادآور شد: در مورد معلولیت‌های ناشی از اختلالات ژنتیک مادرزادی پی‌گیری‌های خوبی شده و در سال‌جاری در زمینه‌ی آزمایش‌های ژنتیک 38 درصد و در بخش مشاوره‌های ژنتیک 53 درصد رشد داشته‌ایم.
صادق‌زاده خاطرنشان کرد: معلولیت‌های ناشی از تصادفات و سوانح، یکی از شایع‌ترین علل معلولیت‌ها در جهان امروز است که امیدواریم در این خصوص با اصلاح قوانین راهنمایی و رانندگی، پیش‌گیری لازم انجام گیرد.
وی خاطرنشان کرد: آموزش مهارت‌های زندگی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به معلولان ارایه می‌شود و درمجموع 30 درصد از اعتبارات سازمان بهزیستی صرف آموزش معلولان می‌شود.
فهیمه رضاقلی


لطفاً نظر خود را درباره این مطلب بنویسید:
نام :


پست الکترونیکی :


نظر شما : *