امروز : جمعه 30 تير 1396 / 07:03
نظر و پیشنهاد

امام علی علیه السلام: عفّت، نفس را مصون مى دارد و آن را از پستیها دور نگه مى دارد.

شهردار کرمان در حاشیه‌ی رونمایی از رطوبت‌ساز اونی‌ماک مطرح کرد:

حفظ محیط زیست؛ مهم‌ترین دلیل خریداری رطوبت‌ساز اونی‌ماک

صبح امروز با حضور شهردار کرمان و برخی مدیران شهرداری، رطوبت‌ساز اونی‌ماک شهرداری کرمان رونمایی شد.

شهردار کرمان در آیین افتتاح بوستان بهار خبر داد:

افتتاح بوستان‌های بیهقی، رُز، مالیات و آب‌نمای بزرگ پارک مادر؛ به‌زودی

بوستان بهار در ورودی شهرک خواجو افتتاح شد.

در راستای طرح عالی امنیت غذایی،

یکی از شیرینی فروشی‌های شلوغ کرمان پلمپ شد

نماینده‌ی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان از پلمپ یک واحد صنفی شیرینی فروشی شلوغ شهر کرمان به علت تهدید علیه بهداشت عمومی و عدم رعایت نکات بهداشتی خبر داد.

در نشست عمومی شورا؛

بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد

در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد.

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان مطرح کرد:

استفاده از تکنولوژی روز دنیا در تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان گفت: از 389 نفر نیرویی که به‌وسیله‌ی قرارگاه خاتم در کرمان به کار گرفته شده‌اند، فقط پنج نفر غیربومی هستند.زمان انتشار :
شنبه 13 آذر 1395 | 12:46
 شماره خبر :
950975

ویژه‌ی کودکان و نوجوانان نابینا، ناشنوا و معلولان جسمی‌حرکتی؛

مرکز فراگیر کانون پرورش فکری کرمان افتتاح شد

مرکز فراگیر کانون پرورش فکری کرمان افتتاح شد
نخستین مرکز فراگیر کانون پرورش فکری ویژه‌ی کودکان و نوجوانان نابینا، ناشنوا و معلولان جسمی‌حرکتی افتتاح شد.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، این مرکز صبح امروز با حضور حمید ذکااسدی، معان سیاسی امنیتی استاندار کرمان، عباس صادق‌زاده، مدیرکل بهزیستی استان، فرشید فلاح، مدیرکل حوزه‌ی استاندار کرمان و محسن روحی، رییس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان، در محل مرکز شماره یک کانون پرورش فکری در پارک باغ‌ملی کرمان کار خود را آغاز کرد.

 

اجرای طرح نوین ترافیک شهری در کرمان
معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمان در آیین افتتاح این مرکز با تأکید بر لزوم مناسب‌سازی اماکن عمومی برای معلولان، از اجرای طرح ترافیک شهری به‌صورت نوین، در آینده‌ای نزدیک در کرمان خبر داد.
حمید ذکااسدی هم‌چنین بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی استان برای خدمت‌رسانی به افراد معلول از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند کرد.
وی کودکی را دوران تأثیرگذاری در زندگی دانست و گفت: تلاش‌های مربیان چنین مراکزی برای آموزش کودکان و نوجوانان، موجب کاهش معضلات اجتماعی خواهد شد.
معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمان هم‌چنین با اشاره به این‌که افزایش روحیه‌ی معلولان، موجب می‌شود تا کم‌تر به کم‌بودهای جسمی خود توجه کنند، گفت: معلولیت نمی‌تواند انسان را از پیش‌رفت باز دارد.
ذکااسدی با بیان این‌که زهرا نعمتی، عشرت کردستانی و سایر آقایان و خانم‌های معلول کرمانی، در مسابقات پارالمپیک مدال‌آوری کرده‌اند، گفت: هم‌چنین آثار بزرگی از افراد معلول در حوزه‌های مختلف فرهنگی، هنری، ادبی و اجتماعی تولید شده است.
معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمان نقص و معلولیت را یک نعمت دانست و با بیان این‌که خداوند افراد را به شیوه‌های مختلف مورد امتحان قرار می‌دهد، گفت: خانواده‌ها و افراد معلول باید توجه داشته باشند که خداوند به اندازه‌ی توان انسان‌ها از آن‌ها مسئولیت می‌خواهد.

 

راه‌اندازی چهار مرکز فراگیر در استان تا پایان امسال
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان نیز در آیین افتتاح این مرکز با اشاره به سیاست کانون پرورش فکری برای بهره‌مندی تمام کودکان و نوجوانان از فعالیت‌های کانون، از راه‌اندازی 27 مرکز فرهنگی و هنری فراگیر در سراسر کشور خبر داد.
محسن روحی افزود: امروز نیز بیست‌وهشتمین مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در کرمان افتتاح شد.
وی با بیان این‌که امروز برای کانون روز ارزشمندی است، گفت: با بازسازی و مناسب‌سازی مرکز فرهنگی‌هنری شماره یک کانون کرمان و راه‌اندازی مرکز فراگیر، کودکان و نوجوانان دارای نیازهای ویژه می‌توانند در کنار دیگر هم‌سن‌وسالان خود از فعالیت‌های کانون بهره‌مند شوند.
روحی افزود: هم‌چنین تا پایان امسال چهار کانون پرورش فکری برای کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه در استان راه‌اندازی می شود.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان با بیان این‌که تاکنون 40 عنوان کتاب با خط بریل خریداری شده است، گفت: به‌زودی 40 عنوان کتاب دیگر نیز خریداری می‌شود.
وی افزود: تعدادی از مربیان کانون نیز برای کار با کودکان و نوجوانان دارای نیازهای ویژه، آموزش‌های لازم را فرا گرفته‌اند.
روحی ادامه داد: با هم‌کاری اداره‌کل بهزیستی استان کرمان، امکاناتی ازجمله برجسته نگار، کتاب‌های بریل و نرم‌افزار سروش برای ارایه‌ی‌ فعالیت‌های فرهنگی‌هنری کانون به کودکان دارای نیازهای ویژه آماده شده است.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان هم‌چنین خواستار کمک و هم‌راهی خیران برای تجهیز این مرکز شد و گفت: خرید دستگاه‌هی که برای تبدیل کتاب‌ها به خط بریل استفاده می‌شود، 60 میلیون تومان هزینه دارد؛ ضمن این‌که چنین دستگاهی در استان کرمان وجود ندارد.
روحی به افزایش 40 درصدی اعتبارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان در سال‌جاری اشاره و اظهار امیدواری کرد حمایت‌ها ادامه پیدا کند تا کانون بتواند خدمات مطلوبی به آینده‌سازان این مرز و بوم ارایه دهد.

 

رشد 38 درصدی آزمایش‌های ژنتیک در کرمان
مدیرکل بهزیستی استان کرمان نیز در این آیین گفت: باید با تلاش و برنامه‌ریزی مناسب، خدمات مطلوب‌تری به جامعه‌ی معلولان ارائه دهیم.
عباس صادق‌زاده با اشاره به سوم دسامبر «روز معلولان» تأکید کرد: باید با ظرفیت‌های معلولان آشنا شویم و جامعه را نیز از توانمندی‌های این گروه آگاه کنیم.
وی با تأکید بر مناسب‌سازی اماکن عمومی برای استفاده‌ی معلولان گفت: اگرچه تاکنون اقدامات خوبی در زمینه‌ی مناسب‌سازی شهری برای حضور افراد معلول انجام شده، اما کافی نیست و هنوز راه زیادی باقی مانده است.
صادق‌زاده افزود: باید زمینه را برای حضور معلولان در جامعه فراهم کنیم که امیدواریم در این راستا دستگاه‌های اجرایی نقش‌آفرینی کنند و وارد عرصه شوند.
وی هم‌دلی و هم‌کاری موجود در استان کرمان را یک ظرفیت دانست و گفت: برای این‌که دستگاه‌های اجرایی بتوانند فعالیت مؤثرتری در زمینه‌ی کمک به معلولان انجام دهند، پیش‌نهاد می‌شود یک مشاور معلول در برخی دستگاه‌ها حضور داشته باشد.
مدیرکل بهزیستی استان کرمان با اشاره این‌که یک خانواده‌ها‌ی معلول علاوه بر مشکلات معیشتی، مشکلات روحی و روانی زیادی نیز دارد، گفت: باید با وسعت دادن فرصتی که امروز در قالب یک مرکز فرهنگی فراهم شده، بتوانیم بخشی از حقوق شهروندی معلولان را در جامعه دنبال کنیم.
صادق‌زاده هم‌چنین با اشاره به تهیه و اجرای طرح پیش‌گیری از معلولیت با انجام آزمایش‌های ژنتیک گفت: استان کرمان در انجام آزمایش‌های ژنتیک، 38 درصد رشد داشته است.
لازم به ذکر است؛ این آیین با هنرنمایی گروه سرود «فریاد بی‌صدا» (دانش‌آموزان مجتمع آموزشی ناشنوایان فرزانه) و تجلیل از افرادی که در راه‌اندازی این مرکز هم‌کاری کرده‌اند، هم‌راه بود.
محمدرضا احمدی


لطفاً نظر خود را درباره این مطلب بنویسید:
نام :


پست الکترونیکی :


نظر شما : *