امروز : جمعه 6 اسفند 1395 / 00:10
نظر و پیشنهاد

امام صادق علیه السلام:هر گاه بنده فراوان استغفار کند، نامه عملش در حالی بالا رود که می درخشد.

شهردار کرمان خبر داد:

ساخت 20 بوستان در شهر کرمان با کم‌ترین هزینه

شهردار کرمان گفت: 20 بوستان در شهر کرمان در دست ساخت است.

در محور کرمان- ماهان؛

7 کشته در اثر تصادف پراید با کامیون

تصادف خودروی سواری با کامیون در محور کرمان - ماهان هفت نفر را به کام مرگ کشاند.

شهردار کرمان در بازدید از نمایشگاه مطبوعات استان:

رسانه‌ها نقش مردم در مشارکت شهری را پررنگ کنند

شهردار کرمان در بازدید از نمایشگاه مطبوعات استان گفت: رسانه‌ها نقش مهمی در افزایش مشارکت مردم در اداره‌ی امور شهر دارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان:

نمایشگاه خانه‌ی مطبوعات، حلقه‌ی واسط رسانه‌ها و مردم است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان: نمایشگاه خانه‌ی مطبوعات، حلقه‌ی واسطی قوی بین رسانه‌ها و مردم است و موجب نزدیکی بیش‌تر آن‌ها خواهد شد

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان مطرح کرد:

استفاده از تکنولوژی روز دنیا در تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان گفت: از 389 نفر نیرویی که به‌وسیله‌ی قرارگاه خاتم در کرمان به کار گرفته شده‌اند، فقط پنج نفر غیربومی هستند.زمان انتشار :
جمعه 12 آذر 1395 | 21:12
 شماره خبر :
950970

رییس‌کل دادگستری استان کرمان مطرح کرد:

حمایت قاطع قضایی از پروژه‌های عمرانی شهر کرمان

 حمایت قاطع قضایی از پروژه‌های عمرانی شهر کرمان
رییس‌کل دادگستری استان کرمان گفت: از پروژه‌های عمرانی شهر کرمان با قاطعیت حمایت قضایی خواهیم کرد.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، یدالله موحد در حاشیه‌ی بازدید از پروژه‌های عمرانی شهر کرمان که به هم‌راه جمعی از مقامات قضایی استان، شهردار کرمان و معاونان شهردار انجام گرفت، تصریح کرد: اجازه نخواهیم داد افرادی با بهانه‌های واهی و یا اقدامات خلاف قانون و مصالح عمومی، خللی در حوزه‌ی عمران شهری ایجاد کنند.
وی با بیان این‌که امروز شاهد هستیم که گردوخاک از چهره‌ی سرمایه‌های گران‌سنگ و مواریث ارزشمند فرهنگی شهر کهن کرمان در حال زدودن است، گفت: اهتمامی که مدیران شهری در عرصه‌ی احداث و توسعه‌ی معابر شهری و فضاهای تفریحی و گردشگری دارند، قابل تقدیر و ستودنی است.
موحد افزود: مدیران خدوم علی‌رغم همه‌ی محدودیت‌های مالی و درآمدی که وجود دارد، گام‌های بزرگی برداشته‌اند.
وی ادامه داد: امیدواریم روند عمرانی که شروع شده، بالندگی و شکوفایی بیش‌تری پیدا کند و شهروندان عزیز کرمانی به‌نحوی ملموس، شاهد توسعه و عمران شهر خودشان باشد.
رییس شورای قضایی استان کرمان خاطرنشان کرد: بدون مسئولیت‌پذیری شهروندان و مشارکت فعال آن‌ها در تأین منابع درآمدی شهرداری، این هدف دست‌یافتنی نخواهد بود.
وی ادامه داد: همان اندازه که هم‌کاری و هم‌راهی مردم در عمران و آبادانی شهر تأثیرگذار است، عدم هم‌کاری مردم و ایجاد مانع در برنامه‌های توسعه‌ای شهرداری نیز می‌تواند ویران‌گر و مخرب باشد.
موحد هشدار داد: ساخت‌وسازهای غیرمجاز، عدم رعایت اصول شهرسازی، عدم پرداخت مطالبات شهرداری و نظایر این‌ها، به ناکارآمدی مدیریت شهری و عقب‌افتادگی بیش‌تر از کاروان رشد و توسعه و محرومیت شهروندان از خدمات شهری و سرخوردگی از زندگی و فضای شهری منجر خواهد شد.
وی تأکید کرد: احیا و بازسازی میدان‌ها، بازارها، حمام‌ها، کاروان‌سراها و سایر اماکن تاریخی شهر کهن کرمان، اقدامی فوق‌العاده ارزشمند است که این نسل و نسل‌های آینده از برکات آن بهره‌مند خواهند شد.
موحد افزود: به‌نظر می‌رسد اقدامات انجام گرفته و در حال اجرا، به لحاظ تنوع این اماکن و آسیب‌هایی که در ادوار گذشته دیده‌اند و مغفول مانده‌اند، سرآغاز راهی طولانی و پر فراز و نشیب است.
رییس شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان تأکید کرد: فقط هم‌کاری مردم و مشارکت بخش خصوصی است که می‌تواند این مسیر را کوتاه و بر کیفیت و سرعت اجرای برنامه‌ها بی‌افزاید.
رییس‌کل دادگستری استان کرمان بیان کرد: حسب وظایفی که در ابعاد مختلف دستگاه قضایی دارد، سعی می‌کنیم چتر حمایتی خود را بر اجرای برنامه‌های عمران شهری بگسترانیم.
موحد گفت: همه‌ی دستگاه‌ها و مردم باید از برنامه‌های عمرانی شهر کرمان حمایت کنند تا عقب‌افتادگی‌هایی که وجود دارد، جبران شود و چهره‌ی شهر کرمان از جهات مختلف با شتاب متحول شود.
وی هم‌کاری مردم کرمان با مدیران بخش‌های مختلف را فوق‌العاده دانست و گفت: اگر در این حوزه خلاء احساس می‌شود، مربوط به نحوه‌ی ارتباط‌گیری مدیران و مسئولان بامردم است.
موحد افزود: در عرصه‌ی مدیریت شهری هم اگر به‌صورت منطقی و مناسب مشارکت عمومی جلب شود، اتفاقات پایدار و ارزشمندی رخ خواهد داد؛ ضمن این‌که این ظرفیت در کرمان وجود دارد و می‌توان گفت شهر کرمان در آینده‌ای نزدیک، وضعیتی متفاوت با گذشته خواهد داشت.


لطفاً نظر خود را درباره این مطلب بنویسید:
نام :


پست الکترونیکی :


نظر شما : *