امروز : دوشنبه 5 تير 1396 / 20:04
نظر و پیشنهاد

امام صادق علیه السلام:هر گاه بنده فراوان استغفار کند، نامه عملش در حالی بالا رود که می درخشد.

رییس پلیس آگاهی استان کرمان:

کشفیات قاچاق 42 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است

رییس پلیس آگاهی فرماندهی نیروی انتظامی استان کرمان گفت: کشفیات قاچاق درسه ماهه‌ی نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 42 درصد افزایش داشته است.

استاندار کرمان:

کارشناسان میراث فرهنگی برای بررسی خانه شهر به کرمان می‌آیند

استاندار کرمان گفت: در گفت‌وگو با معاون سازمان میراث فرهنگی کشور مقرر شد،کارشناسان برجسته‌ی میراث فرهنگی کشور برای بررسی جنبه‌های میراثی ملموس و غیرملموس خانه‌ شهر به کرمان سفر کنند.

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

دشمن از موشک‌های ما می‌ترسد

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در راهپیمایی روز قدس گفت: دشمن از موشک‌های ما می‌ترسد، زیرا می‌داند جمهوری اسلامی ایران انبارهایی از این موشک‌ها دارد.

در نشست عمومی شورا؛

بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد

در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد.

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان مطرح کرد:

استفاده از تکنولوژی روز دنیا در تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان گفت: از 389 نفر نیرویی که به‌وسیله‌ی قرارگاه خاتم در کرمان به کار گرفته شده‌اند، فقط پنج نفر غیربومی هستند.زمان انتشار :
چهارشنبه 10 آذر 1395 | 22:30
 شماره خبر :
950966

در نشست فعالان اقتصادی با رییس‌کل دادگستری استان تأکید شد:

ضرورت تعامل مجموعه‌ی قضایی و فعالان اقتصادی برای کمک به توسعه‌ی استان

ضرورت تعامل مجموعه‌ی قضایی و فعالان اقتصادی برای کمک به توسعه‌ی استان
رییس اتاق کرمان گفت: تعامل مجموعه‌ی قضایی استان با اتاق و فعالان اقتصادی، به تسهیل امور سرمایه‌گذاری، رونق تولید، بهبود محیط کسب‌وکار و توسعه‌ی استان کمک می‌کند.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، سیدمهدی طبیب‌زاده در نشستی با حضور رییس‌کل دادگستری، مدیرکل بازرسی و دادستان کرمان، اعضای هیات نمایندگان اتاق کرمان و رؤسای اتاق‌های اصناف و تعاون استان افزود: بی‌شک، فعال بودن بخش خصوصی، رونق داشتن تولید و بهبود اوضاع اقتصادی، کاهش آسیب‌های اجتماعی و مراجعه‌کنندگان به دستگاه‌های قضایی را به‌دنبال خواهد داشت که در این راستا تعامل بین دو مجموعه به‌ویژه در شرایطی که بنگاه‌های اقتصادی در رکود سخت و تحریم‌های ظالمانه به سر می‌برند و به همین دلیل مشکلاتی برای آن‌ها به وجود آمده، ضروری به نظر می‌رسد.
وی ادامه داد: در وضعیت اقتصادی کنونی کشور، برخی سازمان‌ها در راستای ایفای نقش قانونی خود، اصرار بر وصول مطالبات از واحدها در این برهه را دارند که همین مسأله مشکلاتی را به‌وجود آورده است.
طبیب‌زاده خاطرنشان کرد: اتاق کرمان از فعالیت‌های اقتصادی سالم، رسمی و قانونی حمایت و دفاع می‌کند که در این نشست نیز به حمایت جدی مجموعه‌ی قضایی استان از فعالان اقتصادی امیدوار شدیم.
رییس‌کل دادگستری استان کرمان نیز تعامل، هم‌کاری و هم‌فکری مضاعف بین دو بخش اقتصادی و قضایی در کرمان که یکی از سه استان پایلوت اقتصاد مقاومتی کشور است را بسیار مهم دانست و پیش‌نهاد برگزاری نشست‌هایی برای پی‌گیری موارد خاص اقتصادی در محدوده‌ی ضوابط حقوقی و قضایی را مطرح کرد.
یدالله موحد افزود: دستگاه قضا در بسیاری از نهادهای شبه‌قضایی مانند هیات‌های حل اختلاف، نمایندگانی دارد که باید در برقراری، تأمین و تضمین عدالت بین نهادهای دولتی و بخش خصوصی نظارت کنند.
وی برگزاری نشست‌های مشترک بین این نمایندگان و نمایندگان اتاق کرمان را پیش‌نهاد کرد و گفت: در این نشست‌ها صحبت‌های دوطرف شنیده می‌شود و امیدواریم شاهد تغییرات و رویکرد مثبت در این زمینه باشیم.
موحد بیان کرد: ورشکستگی فعالان اقتصادی آثار و تبعات بسیاری در پی دارد که همه باید برای جلوگیری از بروز این‌گونه مشکلات تلاش کنند.
رییس‌کل دادگستری استان کرمان ضمن استقبال از راه‌اندازی مرکز داوری اتاق بازرگانی بیان کرد: امروزه، عصر سرعت و دقت در همه‌ی امور به‌ویژه امور تجاری است؛ حل اختلافات بین افراد در دعاوی تجاری نیز باید به سریع‌ترین و دقیق‌ترین شیوه‌ی ممکن انجام شود.
وی افزود: تازمانی که قوانین مربوط به تاسیس دادگاه‌های تجاری و آئین دادرسی ویژه‌ی دعاوی مرتبط با فعالیت‌های تجاری مصوب می‌شود، می‌توان از ظرفیت و صلاحیت شوراهای حل اختلاف استفاده کرد.
رییس شورای قضائی استان بر ایجاد امنیت قضایی به‌منظور حمایت از فعالیت‌های مشروع اقتصادی تاکید کرد و افزود: کمیته‌ی حمایت از سرمایه‌گذاری به‌طور عمده باید با رویکرد پیش‌گیری از ورشکستگی فعال اقتصادی عمل کند.
رییس‌کل دادگستری بر ارتباط بیش‌تر اتاق کرمان با کانون کارشناسان دادگستری استان تاکید کرد و افزود: لازم است نشست‌های آموزشی برای فعالان اقتصادی در زمینه‌هایی مانند اسناد تجاری و سایر آموزش‌های حقوقی در نظر گرفته شود که برای انجام این مهم، اتاق کرمان باید نیازها را بررسی و به دستگاه قضایی ارایه دهد.
در ادامه‌ی این نشست رؤسای کمیسیون‌های صنعت و معدن، بیمه، بانک و امور مالیاتی اتاق کرمان، دبیر انجمن پسته ایران، دبیر انجمن خرمای ایران، مسئول دبیرخانه اتاق‌های سه‌گانه و مدیر ارزیابی عملکرد اتاق کرمان به ارائه‌ی مسائل و مشکلات قضایی حوزه‌ی فعالیت خود پرداختند.
در این نشست پیشنهاد معرفی یکی از معاونان دادگستری کرمان به‌عنوان مسئول قانون بهبود محیط کسب‌وکار، انتقال دبیرخانه‌ی حمایت قضایی از فعالان اقتصادی به اتاق کرمان، تشکیل کمیته‌ی مشترک برای شکایت از بانک‌ها، مقابله با چاه‌های غیرمجاز آب، استفاده از تشکل‌های بخش خصوصی برای بررسی کارشناسی‌تر پرونده‌های اقتصادی، تسریع در اسناد ثبتی اراضی کشاورزی و برخورد جدی با افراد مانع کسب و کار و تولید مطرح شد.


لطفاً نظر خود را درباره این مطلب بنویسید:
نام :


پست الکترونیکی :


نظر شما : *