امروز : دوشنبه 5 تير 1396 / 19:58
نظر و پیشنهاد

امام صادق علیه السلام:هر گاه بنده فراوان استغفار کند، نامه عملش در حالی بالا رود که می درخشد.

رییس پلیس آگاهی استان کرمان:

کشفیات قاچاق 42 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است

رییس پلیس آگاهی فرماندهی نیروی انتظامی استان کرمان گفت: کشفیات قاچاق درسه ماهه‌ی نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 42 درصد افزایش داشته است.

استاندار کرمان:

کارشناسان میراث فرهنگی برای بررسی خانه شهر به کرمان می‌آیند

استاندار کرمان گفت: در گفت‌وگو با معاون سازمان میراث فرهنگی کشور مقرر شد،کارشناسان برجسته‌ی میراث فرهنگی کشور برای بررسی جنبه‌های میراثی ملموس و غیرملموس خانه‌ شهر به کرمان سفر کنند.

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

دشمن از موشک‌های ما می‌ترسد

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در راهپیمایی روز قدس گفت: دشمن از موشک‌های ما می‌ترسد، زیرا می‌داند جمهوری اسلامی ایران انبارهایی از این موشک‌ها دارد.

در نشست عمومی شورا؛

بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد

در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد.

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان مطرح کرد:

استفاده از تکنولوژی روز دنیا در تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان گفت: از 389 نفر نیرویی که به‌وسیله‌ی قرارگاه خاتم در کرمان به کار گرفته شده‌اند، فقط پنج نفر غیربومی هستند.زمان انتشار :
پنج شنبه 15 مهر 1395 | 11:38
 شماره خبر :
9507120

کربلا الگوى همیشگى ماست

کربلا الگوى همیشگى ماست

اشاره: آنچه در ادامه می‌خوانید، گزیده‌ای از متن سخنرانی رهبر معظم انقلاب در دیدار با قشرهای مختلف مردم در چند سال پیش است که بخشِ دومِ آن تقدیم حضورتان می‌شود.

آن مبارز و مجاهد فى‌سبیل‌اللَّه که آن‌طور مظلومانه در مقابل دنیا ایستاد و خونش ریخته شد و خاندانش به اسارت رفتند، از همه جهت، بر دشمن خود پیروز شد. این، براى ملت‌ها یک درس است. لذاست که از رهبران بزرگ دنیاى معاصر -حتى آن‌هایى که مسلمان هم نیستند- نقل مى‌کنند که گفته‌اند: «ما راه مبارزه را، از حسین‌بن‌على علیه‌السّلام یاد گرفتیم.» انقلاب خودِ ما هم یکى از همین مثال‌هاست. مردم ما هم از حسین‌بن‌على علیه‌السّلام یاد گرفتند. فهمیدند که کشته شدن، دلیل مغلوب شدن نیست. فهمیدند که در مقابل دشمنِ على‌الظّاهر مسلّط، عقب‌نشینى کردن، موجب بدبختى و روسیاهى است. دشمن هرچه باعظمت باشد، اگر جناح مؤمن و فئه‌ی مؤمنه، با توکّل به خدا در مقابل او مجاهدت کند، بالأخره شکست با دشمن و پیروزى با فئه‌ی مؤمنه است. این را ملت ما هم فهمیدند.
آنچه که من مى‌خواهم عرض کنم این است: شما برادران و خواهران عزیز و همه‌ی ملت بزرگ ایران باید بدانید که کربلا الگوى همیشگى ماست. کربلا مثالى است براى این‌که در مقابل عظمت دشمن، انسان نباید دچار تردید شود. این، یک الگوى امتحان‌شده است. درست است که در روزگار صدر اسلام، حسین‌بن‌على علیه‌السّلام، با هفتاد و دو نفر به شهادت رسید؛ اما معنایش این نیست که هرکس راه حسین علیه‌السّلام را مى‌رود و همه‌ی کسانى که در راه مبارزه‌اند، باید به شهادت برسند؛ نه. ملت ایران، بحمداللَّه امروز راه حسین علیه‌السّلام را آزمایش کرده است و با سربلندى و عظمت، در میان ملت‌هاى اسلام و ملت‌هاى جهان، حضور دارد. آنچه که شما پیش از پیروزى انقلاب انجام دادید و رفتید، راه حسین علیه‌السّلام؛ یعنى نترسیدن از خصم و تن دادن به مبارزه با دشمن مسلّط بود. در دوران جنگ نیز همین‌طور بود. ملت ما مى‌فهمید که در مقابل او، دنیاى شرق و غرب و همه‌ی استکبار ایستاده است؛ اما نترسید. البته ما شهداى گران‌قدرى داریم. عزیزانى را از دست دادیم. عزیزانى از ما، سلامتى‌شان را از دست دادند و جانباز شدند. عزیزانى، چند سال را در زندان‌ها گذراندند... اما ملت با این فداکاری‌ها به اوج عزّت و عظمت رسیده است؛ اسلام عزیز شده است؛ پرچم اسلام بر افراشته شده است. این، به برکت آن ایستادگى است...
این مبارزه ادامه دارد. البته ملت بزرگوار ما، تا امروز که دوران سازندگى است، مسائل و مشکلات زیادى را از سر گذرانیده است. مصایب بزرگى را شما پشت سر گذاشته‌اید و بحمداللَّه به این‌جا رسیده‌اید. اما مقاومت لازم است. دشمنان باید از تسلیم شدن ملت ایران مأیوس شوند. هیچ‌کس در داخل نظام جمهورى اسلامى وجود ندارد که بشود این حق را به او داد که از سطوت و شوکت ظاهرى و پوشالى دشمنان بترسد و واهمه کند. ما ملت بزرگى هستیم. ما از چه کسى مى‌ترسیم!؟ ما داراى قدرت‌هاى فراوان هستیم. ملت ما داراى استعداد علمى است؛ داراى ذخایر مادّى است؛ داراى سابقه‌ی تاریخى است؛ داراى ریشه‌هاى علمى و فرهنگى است؛ بالاتر از همه، داراى ایمان اسلامى و توکّل به خداست. ملت ما ملت مستقلى است و باید به خود تکیه کند. مسئولان باید به ملت و استعدادهاى ملّت تکیه کنند. دست حاجت به طرف دشمن نباید دراز کرد. دشمن، منتظر اظهار ضعف و عجز از طرف ملتِ طرف‌دار قرآن و اسلام است. ما نباید این فرصت و امکان را به دشمن بدهیم که خیال یا احساس کند که در میان ما، ضعفى هست. جوانانِ بااستعداد هستند؛ نیروهاى علمى در میان ما هستند؛ روح ابتکار در میان ملت ما فراوان است. این ملت مى‌تواند روى پاى خودش بایستد. دشمن به مؤمنان و به اسلام هیچ‌گونه کمکى نخواهد کرد. این‌ها با اسلام دشمن‌اند. همه‌ی مسئولان در بخش‌هاى مختلف، باید به این نکته توجّه کنند. ما باید به خودمان متّکى باشیم؛ به سرمایه‌هاى خودمان، به علم خودمان، به استعداد خودمان، به توانایی‌هاى مادّى خودمان، به ذخایر زیرزمینى خودمان. نه این‌که راه دادوستد را ببندیم، اما نباید تسلیم و مقهور قدرت دشمن شویم.
این ملت، یک ملت باسابقه و بزرگ است. ما با این کشور پهناور، با این امکانات، با این موقعیت حسّاس در جغرافیاى عالم، ملتى نیستیم که قدرت‌هاى بزرگ بتوانند ما را با تهدید و ارعاب، زیر بال خودشان بگیرند و ما را بترسانند. ملت و دولت، دست در دست یک‌دیگر، با سرمایه‌هاى گوناگونى که در این کشور هست، باید این کشور را بسازند. این کشور، به دست ایرانى باید ساخته شود... سال‌هاى متمادى در این کشور، غیر ایرانی‌ها به عناوین مختلف –به‌عنوان مستشار و غیره- آمدند و خیانت کردند. دولت براى ملت، ملت براى دولت، پشت سرِ دولت، آحاد ملت دست در دست هم، قشرهاى مختلف دوشادوش یک‌دیگر! باید مثل خارى در چشم استکبار و شیطان بزرگ فرورفت. نباید اجازه داد که آن‌ها در ملت ایران طمع کنند. و این، به برکت روح امام حسین علیه‌السّلام است؛ به برکت روح عاشوراست.
در ایام محرّم و صفر، ملت عزیز ما باید روح حماسه را، روح عاشورایى را، روح نترسیدن از دشمن را، روح توکّل به خدا را، روح مجاهدت فداکارانه در راه خدا را، در خودشان تقویت کنند و از امام حسین علیه‌السّلام مدد بگیرند. مجالس عزادارى براى این است که دل‌هاى ما را با حسین‌بن‌على علیه‌السّلام و اهداف آن بزرگوار نزدیک و آشنا کند. یک عدّه کج‌فهم نگویند که «امام حسین علیه‌السّلام شکست خورد.» یک عده کج‌فهم نگویند که «راه امام حسین علیه‌السّلام معنایش این است که همه‌ی ملت ایران کشته شوند.» کدام انسان نادانى، چنین حرفى را ممکن است بزند؟! یک ملت از حسین‌بن‌على علیه‌السّلام باید درس بگیرد. یعنى از دشمن نترسد؛ به خود متّکى باشد؛ به خداى خود توکّل کند؛ بداند که اگر دشمن باشوکت است، این شوکت، ناپایدار است. بداند اگر جبهه‌ی دشمن، به ظاهر گسترده و قوى است، اما توان واقعى‌اش کم است. مگر نمى‌بینید که سال‌هاست دشمنان خواسته‌اند جمهورى اسلامى را از بین ببرند و نتوانسته‌اند؟! این چیست جز ضعف آن‌ها و قدرت ما؟ ما قوى هستیم. ما به برکت اسلام، قدرت داریم. ما به خداى بزرگ متوکّل و متّکى هستیم. یعنى نیروى الهى را با خودمان داریم. دنیا در مقابل چنین نیرویى نمى‌تواند بایستد.
امیدواریم خداوند متعال به برکت حسین‌بن‌على علیه‌السّلام، ما را از یاوران آن بزرگوار قرار دهد. ما را در صحنه‌ی مجاهدت در راه خدا، از پیش‌تازان قرار دهد و روح مقدّس امام بزرگوارمان را از ما راضى کند. ما را از سربازان و یاوران امام زمان (ارواحنا له‌الفداء) قرار دهد و قلب مقدّس آن بزرگوار را از ما خشنود کند.
منبع: www.leader.ir


لطفاً نظر خود را درباره این مطلب بنویسید:
نام :


پست الکترونیکی :


نظر شما : *