امروز : دوشنبه 5 تير 1396 / 19:56
نظر و پیشنهاد

امام صادق علیه السلام:هر گاه بنده فراوان استغفار کند، نامه عملش در حالی بالا رود که می درخشد.

رییس پلیس آگاهی استان کرمان:

کشفیات قاچاق 42 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است

رییس پلیس آگاهی فرماندهی نیروی انتظامی استان کرمان گفت: کشفیات قاچاق درسه ماهه‌ی نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 42 درصد افزایش داشته است.

استاندار کرمان:

کارشناسان میراث فرهنگی برای بررسی خانه شهر به کرمان می‌آیند

استاندار کرمان گفت: در گفت‌وگو با معاون سازمان میراث فرهنگی کشور مقرر شد،کارشناسان برجسته‌ی میراث فرهنگی کشور برای بررسی جنبه‌های میراثی ملموس و غیرملموس خانه‌ شهر به کرمان سفر کنند.

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

دشمن از موشک‌های ما می‌ترسد

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در راهپیمایی روز قدس گفت: دشمن از موشک‌های ما می‌ترسد، زیرا می‌داند جمهوری اسلامی ایران انبارهایی از این موشک‌ها دارد.

در نشست عمومی شورا؛

بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد

در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد.

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان مطرح کرد:

استفاده از تکنولوژی روز دنیا در تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان گفت: از 389 نفر نیرویی که به‌وسیله‌ی قرارگاه خاتم در کرمان به کار گرفته شده‌اند، فقط پنج نفر غیربومی هستند.زمان انتشار :
يکشنبه 11 مهر 1395 | 23:08
 شماره خبر :
950777

در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان؛

با کلیات اجرای 100 میلیارد تومان پروژه‌ی عمرانی توسط جهاد نصر موافقت شد

 با کلیات اجرای 100 میلیارد تومان پروژه‌ی عمرانی توسط جهاد نصر موافقت شد
نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان، امشب با حضور رییس و سایر اعضای شورا و شهردار کرمان برگزار شد.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، در این نشست موضوع وضعیت کمیسیون‌های شورا مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد شوراها به روال قبل فعالیت خود را ادامه دهند.
رییس شورای اسلامی شهر کرمان در این نشست با اشاره به سال آخر شورا گفت: با توجه به این‌که در سال آخر شورا قرار داریم، تصمیم گرفتیم کمیسیون‌ها با ترکیب سابق به فعالیت خود ادامه دهند تا کارهای باقی‌مانده با سرعت بیش‌تری به سرانجام برسند.
علی‌اکبر مشرفی پیش‌نهاد جدا کردن کمیسیون مسایل کلانِ شهر از کمیسیون معماری و شهرسازی را ارایه کرد که مورد موافقت اعضا قرار گرفت.
وی افزود: کمیسیون مسایل کلانِ شهر باید با تعداد اعضای بیش‌تری تشکیل شود؛ ضمن این‌که تمام اعضا سعی کنند در جلسات این کمیسیون حضور داشته باشند تا کارهای بزرگی که در سطح شهر در حال انجام است، با سرعت بیش‌تری به نتیجه برسند.
در ادامه، سعید گیلانی، محمدیاسین پنجعلی‌زاده، علی منصوری، کمال جوانمرد، فتح‌الله مؤیدی، یوسف جعفری و منصور ایرانمنش به‌عنوان اعضای کمیسیون مسایل کلان شهر انتخاب شدند و مقرر شد هیأت رییسه‌ی این کمیسیون در نخستین نشست کمیسیون انتخاب شوند.
فتح‌الله مؤیدی نایب‌رییس شورای اسلامی شهر کرمان نیز از رؤسای کمیسیون‌های شورا خواست مصوباتی که اجرا نشده‌اند را احصا و پی‌گیری کنند تا در مدت باقی‌مانده از شورا به نتیجه برسند.
حجت‌الاسلام محمد ربانی‌زاده سخن‌گوی شورا نیز گفت: علت این‌که نامه‌ها به کمیسیون‌ها فرستاده می‌شود، به این دلیل است که مسایل مختلف در کمیسیون‌ها مورد بررسی دقیق قرار بگیرند و سپس در شورای عمومی مطرح شوند، اما متأسفانه برخی کمیسیون‌ها با اکثریت اعضا برگزار نمی‌شوند.
وی افزود: وقتی کمیسیون‌ها با حداکثر اعضا برگزار نشوند، آن‌چه که در جلسه‌ی شورای عمومی از سوی رؤسای کمیسیون‌ها مطرح می‌شود، نباید به‌عنوان مصوبات کمیسیون اعلام شود.
حجت‌الاسلام ربانی‌زاده تصریح کرد: تصویب مصوبه‌ای با حداقل اعضا در کمیسیون‌ها، قانونی نیست؛ بنابراین، اعلام آن به‌عنوان مصوبه‌ی کمیسیون در نشست عمومی شورا نیز درست نیست.
در ادامه، مشرفی رییس شورای اسلامی شهر کرمان از اعضای شورا خواست در کمیسیون‌های مربوط شرکت کنند و گفت: اگر کمیسیونی به حدنصاب نرسید، رییس کمیسیون نباید مسایل مطرح شده را به‌عنوان مصوبه اعلام کند؛ بلکه باید به‌عنوان نظر شخصی خود به آن موضوع اشاره کند.
در ادامه، شهردار کرمان با بیان این‌که در این دوره از شورا و شهرداری اتفاقات خوبی افتاده است، گفت: متأسفانه آن‌طور که باید نتوانسته‌ایم فعالیت‌هایی که در این دوره انجام شده را اطلاع‌رسانی کنیم.
علی بابایی افزود: از جمله‌ی این اقدامات بازسازی 53 دستگاه اتوبوس بود که هفته‌ی گذشته به ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی شهر کرمان اضافه شد.
وی به کرمان‌کارت هم اشاره کرد و گفت: کرمان‌کارت نیز می‌تواند 24 خدمت را ارایه کند.
شهردار کرمان افزود: در سایر شهرها برای هر خدمت یک کارت الکترونیکی در نظر گرفته‌اند و این درحالی است که کرمان‌کارت می‌تواند در تاکسی، اتوبوس، شهربازی، مترو و سایر موارد استفاده شود.
بابایی از توزیع 300 هزار کرمان‌کارت خبر داد و از افتتاح مرکز مانیتورینگ نیز به‌عنوان یکی از فعالیت‌های خوب شهرداری و شورا نام برد.
شهردار کرمان به پیش‌نهاد جهاد نصر مبنی بر بستن قرارداد EPCF تا سقف 100 میلیارد تومان برای اجرای پروژه‌های عمرانی در شهر کرمان اشاره کرد و گفت: پیش‌نهاد جهاد نصر بسیار مطلوب است و طی جلسه‌ای که با مدیران این شرکت داشتیم، چند طرح عمرانی خوب نیز مطرح شد.
بابایی افزود: سرمایه‌گذار بام کرمان نیز فردا طرح پروژه‌ی بام کرمان شامل حجم، فرم و طبقات این پروژه را ارایه می‌کند.
وی هم‌چنین با بیان این‌که لیست اقدماتی که باید تا پایان امسال انجام شوند را به شورا ارایه خواهیم کرد، گفت: درخواست دارم کمیسیون‌ها وقت بگذارند تا این اقدمات به نتیجه برسند.
شهردار کرمان به پیش‌رفت قابل توجه پروژه‌ی میدان آزادی نیز اشاره کرد و گفت: کار در خیابان استقلال با سرعت در حال انجام است و در صورتی که تملک‌های ضلع شرق و غرب این خیابان انجام شود، می‌توانیم ترافیک را از خیابان استقلال عبور دهیم.
در ادامه، مشرفی رییس شورای اسلامی شهر کرمان به موضوع قرارداد جهاد نصر اشاره کرد و گفت: جهاد نصر اعلام آمادگی کرده 100 میلیارد تومان پروژه را در قالب فاینانس اجرا کند؛ ضمن این‌که در این زمینه پیش‌نهادهایی نیز از سوی شهردار کرمان ارایه شد.
وی افزود: ساخت تقاطع غیرهم‌سطح در چهارراه نیک‌زاد، ابتدای پایانه‌ی مسافربری و سه‌راهی الله‌آباد و هم‌چنین آسفالت معابر از جمله پیش‌نهادهای شهردار کرمان بود.
در ادامه، با کلیات این طرح موافقت و مقرر شد ظرف 15 روز آینده نماینده‌های شورا و شهرداری جزییات طرح را بررسی و طرح نهایی را به شورا ارایه کنند.
هم‌چنین در این نشست، موضوع قرارداد پروژه‌ی میدان آزادی مورد تبادل‌نظر قرار گرفت.


نظرات »
 • نامشخص در تاریخ 22 آبان 1395 ساعت 14:15:06 نوشته:
  لطفا بلوار پزشک به سمت شرق را همانند غرب کار کنید تا هرچه سریعتر به اتمام برسد و بتوان از آن در زمان ترافیک چهارراه امیر کبیر استفاده نمود. با تشکر
 • میثم در تاریخ 13 آبان 1395 ساعت 23:42:34 نوشته:
  فصل نو در سازندگی کرمان بزرگ
 • نامشخص در تاریخ 12 آبان 1395 ساعت 00:50:01 نوشته:
  جهاد نصر فعالیتهای زیادی در امورعمرانی کشور انجام داد . زحمات قابل تقدیرند .کاش از این پتانسیل درجهت راهسازی در موردی که شهروند قبلی درجهت خروج از بن بست کرمان ذکر شده بودبا این طرح پیشنادی گامی برداشته می شد
 • حسین در تاریخ 7 آبان 1395 ساعت 00:05:07 نوشته:
  خدمات دولت مردان کرمانی در امور احداث راه که یکی از لوازم توسعه است قابل تقدیره این پیشنهاد دوستامان اقای اکبری اگر یک روزی اجرای بشه نقش بزرگی در صنعت گردش گری ورونق کسب وکار در شهر کرمان راخواهد داشت.در برنامه های اینده وزارت راه باید احداث این بزرگ راه بین زرند -بافق از اولویتهای اول دولت باشد .
 • اکبری در تاریخ 3 آبان 1395 ساعت 23:38:51 نوشته:
  خوشبختانه این دولت اهتمام زیادی در امر گردش گری انجام داد تلاشها قابل تقدیره اما شهر به نسبت کلانشهر های دیگه خیلی عقب ماندگی داشته خیلی باید کار بشه
 • اکبری در تاریخ 3 آبان 1395 ساعت 23:33:33 نوشته:
  بقیه جاده زرند کرمان هم دوبانده است زرنر کوهبنان هم اماده شود مسافران زیادی راغب می شوند ازمسیر یزد بافق زرند وارد کرمان شوند بعدا راهی بندر عباس شوند واین به رونق گردشگری کرمان کمک شایانی می کند . مسعولین اداره راه باید برای تحقق این امر این را دراولویت کاری خود قرار دهند
 • نامشخص در تاریخ 3 آبان 1395 ساعت 23:26:23 نوشته:
  اگر در کرمان اثار تاریخی بیشتری مرمت شود وهتل های زیادتری احداث شود درجذب توریست موفقیت بیشتری داریم یکی ازمشکلات عمده کرمان بن بست بودن ان است اگر جاده کرمان بندرعباس به ناچار از نزدیکی کرمان می کذشت به ناچار سیل عظیم مسافران تهرانی درایام نوروز ازاین دیار هم بازدید می کردند .حالا جاده میانبر شهربابک کار مشکل تر هم کرده بهترین راهی که می شه ازاین بن بستی درامد سرمایه گذاری برای ایجاد بزرگ راه از طرف کوهبنان به بافق یزد از انجا که تقریبا بزرگاه یزد به بافق رو به اتمامه وجاده زرند کرمان هم
 • محمد در تاریخ 1 آبان 1395 ساعت 13:50:00 نوشته:
  کار بسیار خوبی هست ولی بایستی مشاوران برای این طرح گرفته شود خصوصا مشاوران شهردار از جمله اقای قربی اقای احمدی نظرات شان مهم هست
 • نامشخص در تاریخ 14 مهر 1395 ساعت 14:43:56 نوشته:
  چهار راه فیروزه سه راهی هوانیروز سه راهی سیلو دارای ترافیک سنگینی هستند این تقاطع ها باید در اولویت باشند تا سه راهی الله اباد
 • نامشخص در تاریخ 14 مهر 1395 ساعت 14:41:57 نوشته:
  از جناب آقای شهردار خواهشمندیم فکری برای سه راهی سیلو نمایند واقعا ترافیک در سه راهی سیلو بسیار سنگین است و به جای سه راهی الله اباد برای این سه راهی چاره اندیشی نمایند
 • میثم در تاریخ 14 مهر 1395 ساعت 00:28:02 نوشته:
  کار بسیار خوب و شایسته ای هستش
 • نامشخص در تاریخ 13 مهر 1395 ساعت 13:19:40 نوشته:
  چرا جهاد نصر را وارد مرمت اثار تاریخی نمی کنید تا تعداد بیشتری از این اثار حیات دوباره پیدا کند
لطفاً نظر خود را درباره این مطلب بنویسید:
نام :


پست الکترونیکی :


نظر شما : *