امروز : پنج شنبه 8 تير 1396 / 08:12
نظر و پیشنهاد

امام علی علیه السلام: عفّت، نفس را مصون مى دارد و آن را از پستیها دور نگه مى دارد.

رییس پلیس آگاهی استان کرمان:

کشفیات قاچاق 42 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است

رییس پلیس آگاهی فرماندهی نیروی انتظامی استان کرمان گفت: کشفیات قاچاق درسه ماهه‌ی نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 42 درصد افزایش داشته است.

استاندار کرمان:

کارشناسان میراث فرهنگی برای بررسی خانه شهر به کرمان می‌آیند

استاندار کرمان گفت: در گفت‌وگو با معاون سازمان میراث فرهنگی کشور مقرر شد،کارشناسان برجسته‌ی میراث فرهنگی کشور برای بررسی جنبه‌های میراثی ملموس و غیرملموس خانه‌ شهر به کرمان سفر کنند.

در نشست عمومی شورا؛

بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد

در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد.

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان مطرح کرد:

استفاده از تکنولوژی روز دنیا در تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان گفت: از 389 نفر نیرویی که به‌وسیله‌ی قرارگاه خاتم در کرمان به کار گرفته شده‌اند، فقط پنج نفر غیربومی هستند.

در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان؛

با کلیات اجرای 100 میلیارد تومان پروژه‌ی عمرانی توسط جهاد نصر موافقت شد

نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان، امشب با حضور رییس و سایر اعضای شورا و شهردار کرمان برگزار شد.زمان انتشار :
سه شنبه 12 آبان 1394 | 13:51
 شماره خبر :
9408162

مسلم میرمحمدی مطرح کرد:

ظرفیت بالای کرمان در تیراندازی به اهداف پروازی

ظرفیت بالای کرمان در تیراندازی به اهداف پروازی
«مسلم میرمحمدی» با تجاربی که از رقابت‌های مختلف داخلی و تورنمنت‌های بین‌المللی به دست آورده، در بین ورزش‌کاران درجه‌یک رشته‌ی تیراندازی کشور قرار گرفته است.

به گزارش کرمان‌شهر آن‌لاین، میرمحمدی که روزهای تلخ‌وشیرین زیادی را در تیراندازی تجربه کرده، پس از آن‌که موفق شد خود را به‌عنوان یک نخبه در کرمان مطرح کند، توانست این روند رو به رشد را در سطح کشور و مسابقات لیگ نیز ادامه دهد و نام خود را به‌عنوان شرکت‌کننده‌ی عضو تیم کرمان در مسابقات مختلف بر سر زبان‌ها بیاندازد.
وی در چندماهه‌ی اخیر موفق شد در سه مسابقه‌ی مختلف کشوری، سه مدال طلای ارزشمند را کسب کند تا بار دیگر خودش را به روزهای اوج برساند.
برای آگاهی از وضعیت «مسلم میرمحمدی»، با این ورزش‌کار به گفت‌و‌گو نشستیم.

آقای میرمحمدی! لطفا در ابتدا از زمانی صحبت کنید که تیراندازی را به‌عنوان رشته‌ی مورد علاقه‌تان انتخاب کردید.
سال 84 بود که من تیراندازی را در کرمان، از باشگاه «لاله» و با مدیریت آقای «شریعت» شروع کردم. رشته‌ی جذابی بود و من هم به‌واسطه علاقه‌ای که به این رشته داشتم، هر روز احساس بهتری از حضور در این محیط داشتم. شکارچی هم نبودم، اما علاقه زیادی به تفنگ و رشته‌ی تیراندازی داشتم، تا این‌که در مسابقاتی که در سال 85 در سطح کرمان برگزار شد، شرکت کردم و توانستم عنوان نخست مسابقات را از آن خود کنم. بعد از این مسابقات بود که به‌واسطه کسب عنوان اولی توانستم از کرمان عازم مسابقاتی در تهران شوم. این مسابقات در سطح «ب» برگزار می‌شد و خوش‌بختانه در این مسابقات نیز که با عنوان جام آزادسازی خرم‌شهر برگزار شد، موفق شدم به مقام اول دست یابم و همین موضوع موجب شد تا انگیزه‌های من برای ادامه‌ی فعالیت در این رشته دو چندان شود.

و کسب این عنوان قهرمانی در سطح «ب» کشور در نهایت موجب این شد که راه حضور در تیم ملی برایت هموار شود.
خوش‌بختانه در سال 87 به تیم ملی تیراندازی کشور دعوت شدم و پس از 10 سال توانستم به‌عنوان نخستین ورزش‌کار شهرستانی، به اردوی تیم ملی راه یابم. در اواخر سال 87 در مسابقاتی که با عنوان جام «صلح و دوستی» در تهران برگزار شد، در ترکیب تیم ملی «ب» حضور داشتم و در مسابقات هم شرکت کردم و در نهایت به هم‌راه تیم ملی، پس از قطری‌ها به‌عنوان دوم تیمی رسیدیم. بعد از این مسابقات بود که به‌دلیل عملکرد خوب توانستم در تیم ملی هم، به ترکیب اصلی و سطح اول تیم راه یابم.

از شرایط کرمان صحبت کن، درآن مقطع تیراندازی کرمان از نظر فنی و زیرساختی در چه شرایطی قرار داشت؟
از همان نخستین روزهایی که رشته‌ی اهداف پروازی در کرمان فعالیت خود را آغاز کرد، تیمی متشکل از سه نفر از دختران و پنج نفر از پسران در این رشته فعالیت داشتند و تقریبا براساس استانداردها و قوانین، تمرینات خود را دنبال کردند. در این بین من و «فاطمه امیربهزادی» به تیم ملی بزرگ‌سالان دعوت شدیم و این اتفاق مهمی برای ورزش استان بود؛ ضمن این‌که «آرین سلیم‌نیا» نیز به تیم ملی جوانان کشور فراخوانده شد.
در خصوص وضعیت فنی و زیرساخت‌های این رشته در کرمان هم باید گفت کرمان در این رشته از استعدادهای خوبی برخوردار بود و با بروز همین استعدادها، شرایط برای ایجاد زیرساخت‌هایی هم‌چون سایت تیراندازی المپیکی باشگاه «رشیدفرخی» فراهم شد. با توجه به این‌که این رشته پس از انقلاب در کشور فعالیتی نداشت و از سال 79 بار دیگر فدارسیون فعالیت خود را از سر گرفت، کرمان توانسته بود در بین سایر استان‌های کشور، جایگاه خوبی را برای خودش فراهم کند و حتی ما در مقطعی از زمان، با تیم‌های تهران، اصفهان و مازندران هم رقابت فشرده‌ای داشتیم.

استارت موفقیت‌های کرمان در این رشته از چه زمانی زده شد؟
ما کم‌کم و آهسته‌آهسته حرکت خود را شروع کرده بودیم. سال 89 تیم کرمان در رقابت‌های کشوری بر روی سکو قرار گرفت و در سال 91 توانستیم یک عنوان قهرمانی کسب کنیم. در سال 92 و در لیگ برتر اهداف پروازی، کرمان توانست عنوان قهرمانی کسب کند. راه‌اندازی یک پیست اهداف پروازی المپیکی و برگزاری یکی‌دو مسابقه کشوری و اعزام بچه‌های کرمان در قالب تیم ملی به مسابقات مختلف، همگی حکایت از تثبیت موفقیت‌های کرمان در تیراندازی به اهداف پروازی داشت.


نفراتی که هم‌اکنون می‌توان به آینده‌ی آن‌ها در رشته‌ی تیراندازی امیدوار بود، چه کسانی هستند؟
در آقایان من به‌هم‌راه «میلاد اسماعیلیان»، «بابک فردوسی‌پور» و «آرین سلیم‌نیا» در حال حاضر، بیش‌ترین بخت و اقبال برای موفقیت و رسیدن به تیم‌های ملی را داریم و در بانوان نیز خانم «امیربهزادی» که جایگاه خاص خودش را دارد و قطعاً وی، از بخت بیش‌تری برای رسیدن به تیم ملی برخوردار است.

شما تاکنون در کدامیک از رقابت‌های برون‌مرزی شرکت کرده‌اید و از این مسابقات صاحب چه عناوینی شده‌اید؟
من در سال 2009 یک مقام دومی از مسابقات غرب آسیا دارم؛ هم‌چنین در سال 2010 در تورنمنتی که در ایتالیا برگزار شد، مقام اول را تصاحب کردم و در مسابقات جام دوستی و جایزه‌ی بزرگ تهران هم، صاحب عنوان سومی شده‌ام.
در سطح کشور نیز توانسته‌ام در سال 94 در سه مسابقه‌ی مهم جام آزادسازی خرمشهر، رقابت‌های قهرمانی کشور مسابقات آزاد تهران که در خردادماه، شهریورماه و مهرماه برگزار شد، سه مدال طلای خوش‌رنگ طلا کسب کنم.

وضعیت تمرینات شما در حال حاضر به چه شکل است؟
اگر در تهران باشم و در اردوی تیم ملی، تمریناتم را تحت نظر کادر فنی دنبال می‌کنم، اما اگر در کرمان باشم، جمعه‌ها در سایت اهداف پروازی «رشیدفرخی» تمرین می‌کنم و روزهای دیگر هفته نیز با حضور در پایگاه قهرمانی ورزش استان، تمرینات بدن‌سازی‌ام را دنبال می‌کنم تا خودم را برای حضور در مسابقات آسیایی کویت که در آبان‌ماه برگزار می‌شود، آماده کنم. این مسابقات برای من از اهمیت بالایی برخوردار است و برتری در این مسابقه، به منزله‌ی کسب سهیمه المپیک ریو است.

در خصوص رشته‌ی اهداف پروازی بیش‌تر صحبت کنید. این رشته چه قوائد و قوانینی دارد؟
رشته‌ی اهداف پروازی سه گرایش اصلی دارد؛ رشته‌های تراپ با 125 هدف، تراپ دوبل با 150 هدف و اسکیت با 125 هدف که شرکت‌کنندگان باید در مسابقات این تعداد تیر را در چند راند به هدف شلیک کنند؛ ضمن این‌که در رشته‌ی تراپ بانوان، تنها 75 شلیک هر تیرانداز می‌تواند انجام دهد. در این رشته سن‌وسال ملاک نیست و هر ورزش‌کار می‌تواند با تامین هزینه‌های اولیه‌، تمرینات خود را شروع کند. بهترین اسلحه‌های این رشته در کشور ایتالیا ساخته می‌شود و برای خرید هر اسلحه، شما باید ارقامی ین 12 تا 50 میلیون تومان را هزینه کنید. هزینه‌ی هر عدد فشنگ نیز در حال حاضر، 1800 تومان است و در واقع یکی از اصلی‌ترین مشکلات ورزش‌کاران این رشته، افزایش هزینه‌های لوازم و ابزار در چند سال اخیر بوده است.

آیا تاکنون، نهاد و دستگاهی از این رشته در کرمان حمایت کرده است؟
در واقع باید به این سوال شما پاسخ منفی داد. متاسفانه ما تاکنون، از سوی هیچ نهاد و دستگاهی حمایت نشده‌ایم و تمام هزینه‌های ما از سوی خود ورزش‌کاران و یا رییس هیات پرداخت می‌شود. همه‌ی اعضای این رشته همانند یک خانواده هستند و تاکنون، کسی به این خانواده کمکی نکرده و ما هم اجازه نمی‌دهیم کسی خود را در موفقیت‌های ما سهیم بداند.

از این‌که این رشته را انتخاب کردید پشیمان نیستید؟
نه، تیراندازی رشته‌ی مفرحی است. این رشته، برای آرامش روح و روان بسیار موثر است و از سوی پیامبر اعظم (صلی‌الله‌علیه‌وآله) نیز به مسلمانان توصیه شده است؛ ضمن این‌که به نظر من شکارچیانی که در دامان طبیعت انرژی خود را صرف می‌کنند می‌توانند با حضور در این رشته‌ی ورزشی، علاوه بر تخلیه‌ی انرژی خود در حفظ محیط‌زیست و جلوگیری از بروز آسیب به محیط‌زیست نیز سهیم باشند. من از حضور در تیراندازی، پشیمان نیستم و به همه توصیه می‌کنم حداقل یک‌بار تیراندازی را تجربه کنند.

چه کسی توانسته از نظر فنی موجبات پیش‌رفت مسلم میرمحمدی را در تیراندازی فراهم کند؟
در دوره‌ای یک مربی ایتالیایی به تیم ملی آمد و حضور وی، خیلی در پیش‌رفت فنی من تاثیرگذار بود. خاطرم هست که وی یک‌روز به من گفت شما از پول مالیات مردم کشورتان توانسته‌اید دست‌مزد من را بدهید و من با دریافت این پول به ایران امده‌ام؛ پس سعی کنید با استفاده از تجربیات و دانش من، در پیش‌رفت ورزشی کشورتان موثر باشید. من در واقع اصول تیراندازی را از مربی ایتالیایی تیم ملی یاد گرفتم و الان هم به همه قول می‌دهم اگر تنها یک حامی، هزینه‌های مالی فشنگ من را تامین کند، سهیمه‌ی المپیک 2016 ریو را کسب کنم.

صحبت پایانی...
تیراندازی استان کرمان، دارای استعدادهای بی‌شماری است؛ پیشنهاد می‌کنم به مسئولان ورزش از استعدادهای این خانواده حمایت بیش‌تری داشته باشند و با بررسی مقامها، عناوین و مدال‌های کسب شده توسط ورزش‌کاران این رشته در سال‌های اخیر، شرایط را برای المپیکی‌شدن بچه‌های کرمان فراهم کنند. ما اگر بتوانیم در فدراسیون هم شرایطی را ایجاد کنیم که کرمانی‌ها بیش‌تر مورد حمایت قرار گیرند، شک نداشته باشید که ما می‌توانیم راهی المپیک شویم.
جا دارد در پایان هم از زحمات اقای «محسن اسماعیلیان» رییس هیات تیراندازی استان و هم‌چنین از شما و رسانه‌هایی که اخبار تیراندازی استان را پوشش می‌دهند و از ورزش‌کاران این رشته حمایت می‌کنند، تشکر کنم.


لطفاً نظر خود را درباره این مطلب بنویسید:
نام :


پست الکترونیکی :


نظر شما : *