امروز : دوشنبه 5 تير 1396 / 20:04
نظر و پیشنهاد

امام علی علیه السلام: عفّت، نفس را مصون مى دارد و آن را از پستیها دور نگه مى دارد.

رییس پلیس آگاهی استان کرمان:

کشفیات قاچاق 42 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است

رییس پلیس آگاهی فرماندهی نیروی انتظامی استان کرمان گفت: کشفیات قاچاق درسه ماهه‌ی نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 42 درصد افزایش داشته است.

استاندار کرمان:

کارشناسان میراث فرهنگی برای بررسی خانه شهر به کرمان می‌آیند

استاندار کرمان گفت: در گفت‌وگو با معاون سازمان میراث فرهنگی کشور مقرر شد،کارشناسان برجسته‌ی میراث فرهنگی کشور برای بررسی جنبه‌های میراثی ملموس و غیرملموس خانه‌ شهر به کرمان سفر کنند.

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

دشمن از موشک‌های ما می‌ترسد

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در راهپیمایی روز قدس گفت: دشمن از موشک‌های ما می‌ترسد، زیرا می‌داند جمهوری اسلامی ایران انبارهایی از این موشک‌ها دارد.

در نشست عمومی شورا؛

بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد

در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد.

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان مطرح کرد:

استفاده از تکنولوژی روز دنیا در تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان گفت: از 389 نفر نیرویی که به‌وسیله‌ی قرارگاه خاتم در کرمان به کار گرفته شده‌اند، فقط پنج نفر غیربومی هستند.زمان انتشار :
چهارشنبه 3 تير 1394 | 11:29
 شماره خبر :
940430

به بهانه یک‌سالگی حضور مدیرکل اداره‌کل ورزش و جوانان استان؛

محمودی‌نیا و راهی که پیش روی اوست...

محمودی‌نیا و راهی که پیش روی اوست...
یک‌سال از حضور «محمود محمودی‌نیا» در عرصه‌ی مدیریت کلان ورزش استان کرمان سپری می‌شود و می‌توان اذعان کرد، ورزش استان در یک‌سال گذشته تولدی دیگر را تجربه کرد.

استان کرمان با توجه به شرایط جغرافیایی و منطقه‌ای، همواره  با تهدیدهایی روبه‌رو بوده است. از جمله‌ی این تهدیدها می‌توان قرار گرفتن استان در محدوده‌ی ترانزیتی مواد مخدر اشاره کرد و در این بین، ترویج و تبلیغ فرقه‌های مختلف به خصوص در محدوده‌ی جغرافیایی جنوب استان از دیگر تهدیدهایی است که جمعیت جوان استان را نشانه گرفته است. با توجه به این‌ مسائل و مشکلات، دولت‌مردان و مسئولان استان باید با اتخاذ تدابیری هم‌چون ایجاد اشتغال و فراهم کردن فضای مناسب برای مساعد شدن اوقات فراغت سیاست‌های بازدارنده‌ای را برای در امان ماندن جوانان استان از این تهدیدها اعمال کنند.
 
انتخابی برای ورزش
 اواخر خردادماه سال گذشته بود که مسئولان وزارت ورزش تصمیم به تغییر مدیریت در ورزش استان کرمان را نهایی کردند و با برگزاری آیینی ضمن معرفی «محمود محمودی‌نیا» به‌عنوان مدیرکل ورزش و جوانان استان، از حضور سه‌ساله‌ی «محمد فولادی ماهانی» در ورزش کرمان قدردانی کردند. حالا مدیری جوان و خوش‌فکر بر کرسی ورزش استان نشسته است و تصمیم‌گیری و سیاست‌های وی و هم‌کارانش می‌تواند خون تازه‌ای در رگ‌های خسته‌ی ورزش کرمان انتقال دهد.
 
روی موج ورزش
 گام‌ها استوار برداشته می‌شد. برگزاری مسابقات و رقابت‌های مختلفی هم‌چون مسابقات ورزشی تکریم رمضان با ورزش، المپیاد کرمانیان، جشنواره‌های ورزش محلات و کارکنان دولت که همگی در جهت ترویج هرچه بیش‌تر ورزش قهرمانی و همگانی نقش ارزنده داشت و نخستین گام برای خروج ورزش از رخوت، در برنامه‌های کوتاه‌مدت محمودی‌نیا و هم‌کارانش بود. رژه و نمایش قابل توجه شرکت‌کنندگان در افتتاحیه‌ی المپیاد کرمانیان به خودی‌خود حاوی پیامی برای مسئولان ورزش و استان بود و آن این‌که ورزش را حمایت کنید.
 تغییرات در هیات‌ها و شهرستان‌ها
 جدای از رونق بازار رقابت‌ها و برنامه‌های ورزشی، یکی دیگر از سیاست‌های مدیریت ورزش استان، تغییر در شکل، ساختار و مدیریت ورزش بود. در برخی از هیات‌ها و ادارات ورزش و جوانان و هم‌چنین حوزه‌ی مهمی هم‌چون جوانان، تشکیلات نیازمند تنفس هوایی تازه بود؛ بنابراین، تغییرات در هیات‌های ورزشی با برگزاری مجامع و هم‌چنین معرفی افرادی به‌عنوان سرپرست انجام گرفت تا شاید این اقدام بتواند در این برهه از زمان به‌عنوان یک شوک تلقی شده و نیروی انسانی توانمند و با برنامه راه‌گشای بسیاری از مشکلات موجود در ساختار هیات‌ها باشد.
 
طرحی برای تحول در ورزش
 اصلی‌ترین برنامه‌ی ورزش استان پس از انجام تغییرات و برگزاری برنامه‌های ورزش در دوران حضور «محمود محمودی‌نیا» در ورزش استان، طراحی و اجرای طرح توسعه‌ی ورزش همگانی و قهرمانی ورزش استان بود. طرحی که به اعتقاد بسیاری از اهالی فن و متخصصان ورزش، در صورت اجرای صحیح آن در چند سال آینده در حوزه‌ی ورزش قهرمانی سکوی پرتابی برای ورزش استان است. در این بین طراحی و تدوین طرح ساختارسازی و ارزش‌گذاری هیات‌های ورزشی نیز از دیگر اقداماتی است که در بخش فنی به‌دنبال رصد هیات‌های ورزشی است. این طرح هم در بین ایده‌های ورزشی دوران مدیریت محمودی‌نیا، از طرح‌هایی است که سنجش و ارزیابی هیات‌های ورزشی را به‌دنبال دارد و با اجرای آن دیگر هیات‌های ضعیف و بدون برنامه در حاشیه‌ی امنیت انتخابات و رأی اخذ شده از مجامع نیستند.
در خصوص طرح توسعه‌ی ورزش هم باید گفت؛ این طرح با مشورت از متخصصان دانشگاهی و فنی ورزش تدوین شده است و تلاش می‌شود تا با فراهم ساختن بستری مناسب، امکانات ورزشی برای همه‌ی علاقه‌مندان در نقاط مختلف استان فراهم شود تا به‌واسطه‌ی این امکانات و برگزاری دوره‌های استعدادیابی، نفرات زبده‌ی ورزش استان در رشته‌های مختلف شناسایی و تحت نظارت مربیان برجسته به فراگیری علوم و فنون تخصصی ورزش بپردازند. البته در این طرح نقش بنگاه‌ها و واحدهای اقتصادی و صنعتی استان غیرقابل انکار است؛ چراکه این بنگاه‌ها و واحدهای اقتصادی هستند که باید با تزریق بودجه و اعتبارات به ورزش، بخش عمده‌ای از مشکلات مالی موجود در ورزش را برطرف کنند.
 
صحبت‌های قابل تامل استاندار کرمان
 علی‌رضا رزم‌حسینی استاندار کرمان در بازدید از اداره‌کل ورزش و جوانان استان کرمان که در بهمن‌ماه سال گذشته انجام شد، در خصوص شخصیت «محمود محمودی‌نیا» صحبت‌های جالبی را مطرح کرد. رزم‌حسینی گفت: «محمودی‌نیا برای ورزش استان یک نعمت است. گزینه‌های زیادی برای ورزش استان مطرح شده بودند و بسیاری از افراد با واسطه قرار دادن اشخاصی، به‌دنبال رسیدن به این جایگاه بودند، اما وی هرگز این مسیر را در پیش نگرفت و حالا که کارنامه‌ی وی را دنبال می‌کنم، وجود وی برای ورزش استان یک نعمت است و او با سیاست‌ها و برنامه‌هایش، فصلی جدید از تحول و شکوفایی را در ورزش ایجاد کرده است.»
 
محمودی‌نیا و ماموریت خطیر
حالا یک‌سال از حضور «محمود محمودی‌نیا» یکی از جوان‌ترین مدیران تاریخ ورزش استان کرمان گذشته است و بسیاری از سیاست‌ها و برنامه‌های وی در مسیر رونق و پیش‌رفت ورزش استان آشکار شده است؛ اما نکته‌ی مهمی که در این خصوص نمی‌توان از کنار آن به سادگی گذشت، فضای هم‌دلی، اتحاد و صمیمیت حاکم بر ورزش استان است. از استاندار کرمان گرفته تا نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و اهالی جامعه‌ی ورزش، همگی از مدیریت محمودی‌نیا در ورزش حمایت کرده‌اند و این موضوع به خودی‌خود موجب شده تا وی در حاشیه‌ی امنیت روانی بهتری به کار خود در ورزش استان ادامه دهد و از سوی دیگر این حمایت‌های همه‌جانبه منجر به آن می‌شود تا این مدیر جوان به ماموریت و مسئولیت خطیری که بر عهده دارد، بیش از قبل واقف شود.
با همه‌ی این تفاسیر می‌توان گفت محمودی‌نیا نیز هم‌چون سایر مدیران اشتباهاتی در کارنامه‌اش  داشته، اما با بررسی کارنامه و عملکرد وی در یک‌سال اخیر می‌توان به راحتی دریافت موفقیت‌ها و برنامه‌های وی در ورزش استان بر اشتباهات وی  برتری چشم‌گیری دارد.

عباس آقاملایی


لطفاً نظر خود را درباره این مطلب بنویسید:
نام :


پست الکترونیکی :


نظر شما : *