امروز : دوشنبه 5 تير 1396 / 09:50
نظر و پیشنهاد

امام علی علیه السلام: عفّت، نفس را مصون مى دارد و آن را از پستیها دور نگه مى دارد.

رییس پلیس آگاهی استان کرمان:

کشفیات قاچاق 42 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است

رییس پلیس آگاهی فرماندهی نیروی انتظامی استان کرمان گفت: کشفیات قاچاق درسه ماهه‌ی نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 42 درصد افزایش داشته است.

استاندار کرمان:

کارشناسان میراث فرهنگی برای بررسی خانه شهر به کرمان می‌آیند

استاندار کرمان گفت: در گفت‌وگو با معاون سازمان میراث فرهنگی کشور مقرر شد،کارشناسان برجسته‌ی میراث فرهنگی کشور برای بررسی جنبه‌های میراثی ملموس و غیرملموس خانه‌ شهر به کرمان سفر کنند.

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

دشمن از موشک‌های ما می‌ترسد

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در راهپیمایی روز قدس گفت: دشمن از موشک‌های ما می‌ترسد، زیرا می‌داند جمهوری اسلامی ایران انبارهایی از این موشک‌ها دارد.

در نشست عمومی شورا؛

بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد

در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد.

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان مطرح کرد:

استفاده از تکنولوژی روز دنیا در تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان گفت: از 389 نفر نیرویی که به‌وسیله‌ی قرارگاه خاتم در کرمان به کار گرفته شده‌اند، فقط پنج نفر غیربومی هستند.زمان انتشار :
شنبه 5 ارديبهشت 1394 | 12:27
 شماره خبر :
940260

مدیرکل ورزش و جوانان:

طرح توسعه‌ی ورزش همگانی و قهرمانی به تایید وزارت ورزش رسیده است

طرح توسعه‌ی ورزش همگانی و قهرمانی به تایید وزارت ورزش رسیده است
مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با حضور در برنامه تلویزیونی «موج» شبکه‌ی ورزش در خصوص ورزش کرمان صحبت‌های مختلفی را مطرح کرد.

به گزارش کرنا، محمودی نیا در این برنامه زنده‌ی تلویزیونی اقدامات انجام شده در ورزش کرمان در سال گذشته و برنامه‌های اداره‌کل ورزش و جوانان کرمان در سال‌جاری را تبیین کرد.

مشروح این گفت‌و‌گو را در زیر بخوانید:

 

آقای محمودی‌نیا از اتفاقات و برنامه‌های ورزش کرمان در سال 93 صحبت کنید.
باید بگویم سال 93 سال پرکاری بود. در این سال ما دو رویکرد متفاوت را هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی کردیم که رویکرد اول ما به برنامه‌های کوتاه‌مدت برای تزریق انگیزه، هم‌دلی و اتحاد در خانواده‌ی ورزش اختصاص داشت و رویکرد دوم ما هم به تدوین طرح توسعه‌ی ورزش همگانی و قهرمانی استان کرمان مربوط بود.
در رویکرد اول برگزاری جشنواره‌ها، مسابقات و همایش‌ها در حوزه‌های مختلف مثل طرح تکریم ورزش در رمضان و یا برگزاری المپیاد ورزشی کرمانیان در بین برنامه‌ها گنجانده شد. یکی از موفقیت‌های ما در سال گذشته، برگزاری المپیاد ورزش کرمانیان با حضور 6 هزار ورزش‌کار از 10 شهرستان استان بود. این المپیاد به مدت چهار روز و در رده‌ی سنی 14 تا 18 سال برگزار شد. هم‌چنین در بخش همگانی نیز جشنواره‌های فرهنگی ورزشی کارکنان دولت و جشنواره‌ی ورزش محلات با هم‌کاری شهردار محله‌ها از دیگر اقدامات انجام شده برای ایجاد شور و انگیزه‌ی ورزشی در کرمان بود. در ادامه‌ی این برنامه‌ها جشن بزرگ جامعه‌ی ورزش استان کرمان را در حضور دکتر گودرزی وزیر ورزش و جوانان برگزار کردیم؛ جشنواره‌ای که افتتاحیه‌ی 20 برنامه‌ی ورزشی ویژه در دهه‌ی فجر بود.

 

برای سال 94 چه برنامه‌هایی در جهت پیش‌رفت و توسعه‌ی ورزش در کرمان مد نظر دارید؟
یکی از مهم‌ترین برنامه‌هایی که در سال‌جاری مد نظر اداره‌کل ورزش و جوانان است، تکمیل 170 پروژه‌ی نیمه‌تمام ورزشی در استان کرمان است؛ در این بخش اگر بتوانیم آن‌گونه که می‌خواهیم عمل کنیم، می‌توان ظرف مدت چند سال پروژه‌های نیمه‌تمام ورزشی را در کرمان به بهره‌برداری رساند تا در بخش سخت‌افزاری ورزش استان پیش‌رفت قابل توجهی داشته باشد.
در این بین در شش‌ماهه‌ی نخست سال‌جاری، افتتاح پیست بین‌المللی دوچرخه‌سواری کرمان، زورخانه‌ی بین‌المللی، افتتاح پروژه‌ی مهم بخش ورزش بانوان که به‌واسطه یک خیر نمونه‌ی ورزشی‌ساز کشوری احداث شده و افتتاح مجموعه‌ی ورزشی شرکت گل‌گهر سیرجان در وسعت 45 هزار مترمربع را در بین برنامه‌های مرتبط با افتتاح مراکز ورزشی داریم.
باید تاکید کنم سال 94 یکی از پرکارترین سال‌های ورزش کرمان است. ما در این سال به دنبال عملیاتی‌کردن طرح توسعه‌ی ورزش همگانی و قهرمانی استان هستیم که این طرح در سال گذشته تدوین شده و باید در سال‌جاری با هم‌کاری و تعامل جامعه‌ی ورزش و مسئولان استان اجرایی شود.

 

شما از خیران ورزشی‌ساز صحبت کردید، برای جذب اسپانسرها و حمایت آن‌ها از ورزش و رشته‌هایی که کم‌تر مورد توجه قرار گرفته‌اند، چه برنامه‌ای دارید؟
در طرح مثلث توسعه‌ی ورزش همگانی و قهرمانی ورزش استان، همه‌ی این موارد به خوبی دیده شده است. یکی از اضلاع این مثلث که مسئولیت نظارتی و حمایتی دارد، بخش دولتی یا همان اداره‌کل ورزش و استانداری کرمان است. رأس دیگر این مثلث خیران و حامیان مالی و باشگاه‌ها هستند و بخش دیگر مردم و ورزش‌کارانی هستند که از مسئولان مطالباتی دارند. قطعاً توسعه و پیش‌رفت ورزش نیازمند امکانات و منابع مالی است و اگر اسپانسرها و حامیان مالی به ورزش ورود کنند، می‌توان شاهد حمایت بهتر و بیش‌تری از ورزش بود.
در استان کرمان تا قبل از اجرای این طرح همه‌ی توقعات و نگاه‌ها به سمت مجموعه‌های مس و گل‌گهر بود، اما در حال حاضر مجموعه‌های بارز و رسالت نیز به ورزش ورود کرده‌اند و از والیبال، فوتسال و ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای حمایت می‌کنند. هر چند این تعداد اسپانسر کافی نیست و ما به‌دنبال حضور اسپانسرهای دیگری در این بخش هستیم تا بتوان رشته‌های دیگر را هم پوشش دهیم.

 

آقای محمودی‌نیا! چه تضمینی در خصوص اجرای طرح توسعه‌ی ورزش همگانی و قهرمانی پس از دوران مدیریت شما در ورزش کرمان وجود دارد، شاید این طرح بعدها مورد توجه و حمایت قرار نگیرد؟
این طرح به‌صورت یک سند و چشم‌انداز برای توسعه ورزش در کرمان به تایید وزارت ورزش و مسئولان ارشد استان رسیده و همه‌ی موارد در جهت رونق و پیش‌رفت ورزش در این طرح به خوبی دیده شده است. افرادی در این خصوص اظهار نظر کرده‌اند که از بزرگان و پیش‌کسوتان و خبرگان ورزش استان بوده‌اند. به عقیده‌ی من این طرح در همه‌ی ادوار قابلیت اجرایی دارد و با توجه به جذب بخشی از منابع مالی، می‌توان گفت با جذب همه‌ی اعتبارات و منابع و استفاده از نیروی انسانی برجسته موفقیت‌های زیادی برای ورزش کرمان به ارمغان خواهد آورد.
در این طرح چهار هسته‌ی اصلی پایگاه‌های استعدادیابی، کانون‌های ورزشی، آکادمی‌های قهرمانی و آکادمی‌های قهرمانی مرکزی دیده شده‌اند. در سال‌جاری در 12 شهرستان استان پایگاه استعدادیابی آغاز به کار می‌کنند تا استعدادهای ورزشی استان را شناسایی کنند.
هم‌چنین در این طرح کانون‌های ورزشی ویژه‌ی دانش‌آموزان 8 تا 13 سال فعالیت می‌کنند؛ در مجموع در سرتاسر استان ما 750 کانون با رویکرد پرورشی و تربیتی راه‌اندازی می‌کنیم تا از این استعدادها حفاظت و حمایت شود.
هم‌چنین در ادامه و در هسته‌ی سوم آکادمی‌های قهرمانی را راه‌اندازی کرده‌ایم، این آکادمی‌ها ویژه‌ی بچه‌های 14 تا 18 هستند و در مرحله‌ی چهارم و پایانی آکادمی‌های قهرمانی مرکزی را راه‌اندازی کرده‌ایم که در این دو بخش پایانی شاهد حضور استعدادها و ظرفیت‌های اصلی ورزشی هستیم که در دو مرحله‌ی اول غربالگری شده‌اند.

 

در این طرح به ورزش بانوان تا چه اندازه توجه شده است؟
ما در این طرح به ورزش بانوان نگاه ویژه‌ای داریم. به جز رشته‌های کشتی، فوتبال و پهلوانی و زورخانه‌ای، در کنار همه‌ی آکادمی‌های پسران، برای دختران نیز راه‌اندازی آکادمی پیش‌بینی شده است. قطعاً استفاده از ظرفیت‌ها و فضاهای ورزشی و برنامه‌ریزی برای جذب اعتبارات و اسپانسرها نیز از دیگر اقداماتی است که برای پیش‌رفت ورزش بانوان مد نظر است.


آقای محمودی‌نیا! چه برنامه‌ای دارید تا ورزش کرمان بتواند ورزش‌کاران نخبه‌ی دیگری را همانند «زهرا نعمتی» و دیگرانی را به ورزش کشور معرفی کند؟
در طرح توسعه‌ی ورزش ما برنامه‌ی دو ساله، چهار ساله و شش ساله در عرصه‌های مختلف ورزش قهرمانی در سطح کشور و در عرصه‌های بین‌المللی داریم. تا برگزاری المپیک ریو فرصتی باقی نمانده و ما از هم‌اکنون، به‌دنبال این هستیم با اجرای مناسب طرح توسعه‌ی ورزش همگانی و قهرمانی ورزش‌کارانی از کرمان را در بازی‌های آسیایی جاکارتای اندونزی و المپیک 2020 توکیو داشته باشیم. به نظر من اگر ما در این طرح میلیاردها تومان هم هزینه کنیم و بتوانیم از جامعه‌ی ورزش‌کاران 14 تا 18 ساله‌ی کرمانی نفراتی را راهی این مسابقات کنیم، ارزش دارد.

 

صحبت پایانی.
در پایان باید از حمایت‌های استاندار کرمان، نمایندگان محترم مجلس و رؤسای هیات‌های ورزشی و هم‌کاران پرتلاش اداره‌کل ورزش و جوانان تشکر و قدردانی می‌کنم. امیدوارم با هم‌افزایی و تعامل همه‌ی دستگاه‌ها به خصوص آموزش و پرورش بتوانیم در این طرح به موفقیت‌های خوبی برسیم
آقاملایی


لطفاً نظر خود را درباره این مطلب بنویسید:
نام :


پست الکترونیکی :


نظر شما : *