امروز : پنج شنبه 8 تير 1396 / 08:07
نظر و پیشنهاد

امام صادق علیه السلام:هر گاه بنده فراوان استغفار کند، نامه عملش در حالی بالا رود که می درخشد.

رییس پلیس آگاهی استان کرمان:

کشفیات قاچاق 42 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است

رییس پلیس آگاهی فرماندهی نیروی انتظامی استان کرمان گفت: کشفیات قاچاق درسه ماهه‌ی نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 42 درصد افزایش داشته است.

استاندار کرمان:

کارشناسان میراث فرهنگی برای بررسی خانه شهر به کرمان می‌آیند

استاندار کرمان گفت: در گفت‌وگو با معاون سازمان میراث فرهنگی کشور مقرر شد،کارشناسان برجسته‌ی میراث فرهنگی کشور برای بررسی جنبه‌های میراثی ملموس و غیرملموس خانه‌ شهر به کرمان سفر کنند.

در نشست عمومی شورا؛

بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد

در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد.

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان مطرح کرد:

استفاده از تکنولوژی روز دنیا در تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان گفت: از 389 نفر نیرویی که به‌وسیله‌ی قرارگاه خاتم در کرمان به کار گرفته شده‌اند، فقط پنج نفر غیربومی هستند.

در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان؛

با کلیات اجرای 100 میلیارد تومان پروژه‌ی عمرانی توسط جهاد نصر موافقت شد

نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان، امشب با حضور رییس و سایر اعضای شورا و شهردار کرمان برگزار شد.زمان انتشار :
دوشنبه 4 اسفند 1393 | 11:25
 شماره خبر :
931245

مجمع عمومی فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای در کرمان برگزار شد

ورزش زورخانه‌ای باید پرچم‌دار ورزش پاک باشد

ورزش زورخانه‌ای باید پرچم‌دار ورزش پاک باشد
مجمع عمومی و سالیانه‌ی فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای با حضور معاون توسعه‌ی ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزیر ورزش و جوانان در کرمان برگزار شد.

این مجمع با حضور سیدنصرالله سجادی معاون توسعه‌ی ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزیر ورزش و جوانان و جوانان، فرهاد طلوع‌کیان رییس فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای، محمود محمودی‌نیا مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان و  رؤسای بیش از 30 هیأت‌های پهلوانی و زورخانه‌ای سراسر کشور با هدف ارایه‌ی عملکرد این مجمع در 10 ماه نخست امسال و اعلام برنامه‌های مجمع برای سال آینده در بخش‌های اجرایی و بودجه ای تشکیل شد.

در این نشست هم‌چنین رؤسای هیأت‌های پهلوانی و زورخانه‌ای استان‌های کشور به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود در مورد چگونگی ارتقای جایگاه این فدراسیون و رشته‌ی ورزشی پرداختند.

 

طرح توسعه‌ی ورزش همگانی و قهرمانی، نقشه‌ی راه ورزش در کرمان 

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان در این نشست گفت: طرح توسعه‌ی ورزش همگانی و قهرمانی، نقشه راهی برای رونق و پیش‌رفت هرچه بیش‌تر ورزش کرمان است.

محمود محمودی‌نیا با بیان این‌که 12 رشته‌ی ورزشی در مرحله‌ی نخست طرح توسعه‌ی ورزش همگانی و قهرمانی ورزش استان مورد توجه قرار گرفته‌اند، گفت: رشته‌ی پهلوانی و زورخانه‌ای، با توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های چند سال اخیر در این طرح مورد توجه و حمایت واقع شده است.

محمودی‌نیا بیان کرد: قطعاً برنامه‌ریزی، تلاش و پشتکار مسئولان هیأت و اهالی این رشته نیز، نقش به‌سزایی در رشد و رونق هیأت و رشته‌ی پهلوانی و زورخانه‌ای دارد.

وی رشته‌ی پهلوانی و زورخانه‌ای را یکی از رشته‌های ورزشی مدال‌آور و موفق ورزش کرمان دانست و افزود: سال آینده، همه‌ی برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده به سمت و سوی رشد کمی و کیفی ورزش کرمان است.

 

رشته‌های مرکز دانشگاهی پهلوانی به هشت رشته می‌رسد

فرهاد طلوع‌کیان رییس فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای نیز در ادامه، با ارایه‌ی گزارش عملکردی از اقدامات 10 ماهه‌ی اخیر این فدراسیون، از افزایش رشته‌های مراکز دانشگاهی ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای خبر داد

 رییس فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای گفت: رشته های مرکز دانشگاهی علمی کاربردی ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای در سال آینده به هشت رشته افزایش پیدا می‌کند.

فرهاد طلوع کیان افزود: زمانی که فدراسیون ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای را تحویل گرفتیم، دو رشته‌ی دانشگاهی در این مرکز در مقطع کاردانی فعال بود.

وی با اشاره به این‌که در مقطعی اجازه‌ی جذب دانشجو به این مرکز داده نشد، گفت: با تلاش انجام‌شده، این دو رشته احیا و رشته‌ی مربی‌گری آمادگی جسمانی نیز اضافه شد.

وی گفت: حدود 104 دانشجو در سه‌ رشته‌ی بخش پهلوانی و زورخانه‌ای در حال تحصیل هستند.

رییس فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای ادامه داد: پنج رشته‌ی هنر مرشدی، مربی‌گری کشتی پهلوانی، مربی‌گری زورخانه‌ای، مدرسی زورخانه شامل داوری و مربی‌گری و مربی‌گری آمادگی جسمانی ویژه‌ی ورزش زورخانه‌ای و پهلوانی در مقطع کارشناسی به این رشته‌ها اضافه می‌شود.

وی گفت: با توسعه‌ی امکانات و مؤسسه‌شدن مرکز علمی کاربردی ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای، استان‌های کشور نیز می‌توانند از مراکز علمی کاربردی بهره‌مند شوند.

وی همچنین در بخش مسابقات، به برگزاری 30 مسابقه تا ابتدای بهمن و در بخش برنامه‌ی توسعه‌ی همگانی به 47 برنامه در بخش برون‌مرزی اشاره کرد و افزود: در این بخش، دو اعزام به خارج از کشور انجام شده که یک مورد به امضای تفاهم‌نامه با فدراسیون روسیه منجر شد.

طلوع کیان گفت: در بخش مدیریت هیأت‌های پهلوانی نیز، 15 انتصاب سرپرست و برگزاری مجمع را در 10 ماه سال جاری داشته‌ایم و آموزش‌های ملی فدراسیون در 19 بند اجرا شده است.

وی اظهار کرد: 13 زورخانه نیز در 10 ماه سال‌جاری در کشور افتتاح شده است.

 

ورزش زورخانه‌ای پرچم‌دار پاکی در ورزش است 

در ادامه نیز، سیدنصرالله سجادی معاون وزیر ورزش و جوانان، ورزش زورخانه‌ای را پرچم‌دار ورزش پاک دانست و گفت:  ورزش پاک در خور نام جمهوری اسلامی، باید از زورخانه شروع شود.

 معاون توسعه‌ی ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزیر ورزش و جوانان گفت: زورخانه خاستگاه ورزش پاک و یکی از مکان‌هایی است که در آن می توان ورزش پاک را به همه‌ی جامعه نشان داد.

وی با اشاره به فعالیت 50 رشته‌ی ورزشی گفت: ورزش پاک، در خور نام جمهوری اسلامی باید از زورخانه شروع شود که البته وجود دارد.

وی گفت: باید به این ارزش‌ها و گوهری که در دست ما قرار دارد و تاکنون خیلی به آن توجه نشده توجه شود، در حالی که برخی رشته‌های ورزشی وارداتی هستند و حضوری فعال‌تر دارند.

معاون توسعه‌ی ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزیر ورزش و جوانان به لزوم اصل جوان‌مردی در رشته‌های ورزشی مختلف اشاره کرد و افزود: جوان‌مردی در ورزش زورخانه‌ای، قدمتی دیرینه دارد و متعلق به این رشته است.

وی از مسئولان و دست‌اندرکاران ورزش زورخانه‌ای و پهلوانی خواست، در گردهمایی‌ها و نشست‌های خود، دربار‌ه‌ی ابعاد نمود ورزش پاک در این ورزش کار و آن‌ها را برجسته کنند تا رشته‌های دیگر نیز از آن پیروی کنند.

عباس آقاملایی


لطفاً نظر خود را درباره این مطلب بنویسید:
نام :


پست الکترونیکی :


نظر شما : *