امروز : جمعه 30 تير 1396 / 07:02
نظر و پیشنهاد

امام علی علیه السلام: عفّت، نفس را مصون مى دارد و آن را از پستیها دور نگه مى دارد.

شهردار کرمان در حاشیه‌ی رونمایی از رطوبت‌ساز اونی‌ماک مطرح کرد:

حفظ محیط زیست؛ مهم‌ترین دلیل خریداری رطوبت‌ساز اونی‌ماک

صبح امروز با حضور شهردار کرمان و برخی مدیران شهرداری، رطوبت‌ساز اونی‌ماک شهرداری کرمان رونمایی شد.

شهردار کرمان در آیین افتتاح بوستان بهار خبر داد:

افتتاح بوستان‌های بیهقی، رُز، مالیات و آب‌نمای بزرگ پارک مادر؛ به‌زودی

بوستان بهار در ورودی شهرک خواجو افتتاح شد.

در راستای طرح عالی امنیت غذایی،

یکی از شیرینی فروشی‌های شلوغ کرمان پلمپ شد

نماینده‌ی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان از پلمپ یک واحد صنفی شیرینی فروشی شلوغ شهر کرمان به علت تهدید علیه بهداشت عمومی و عدم رعایت نکات بهداشتی خبر داد.

در نشست عمومی شورا؛

بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد

در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد.

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان مطرح کرد:

استفاده از تکنولوژی روز دنیا در تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان گفت: از 389 نفر نیرویی که به‌وسیله‌ی قرارگاه خاتم در کرمان به کار گرفته شده‌اند، فقط پنج نفر غیربومی هستند.



زمان انتشار :
دوشنبه 4 اسفند 1393 | 11:21
 شماره خبر :
931244

امیدوارم شاهد رشد سریع ورزش کرمان باشیم

امیدوارم شاهد رشد سریع ورزش کرمان باشیم
معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: امیدواریم بتوانیم با مدیریت جدید ورزش کرمان و هم‌کاری رؤسای ادارات شهرستان‌ها، هیأت‌های ورزشی، باشگاه‌های ورزشی و بخش‌های خصوصی، شاهد پیش‌رفت سریع ورزش کرمان در تمام رشته‌ها باشیم.

سیدنصرالله سجادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار کرنا، پیرامون وضعیت فعلی ورزش در این استان گفت: کرمان با وسعت بسیار زیادی که دارد، استانی ورزشی است و شاهد حرف من، وجود تیم‌ها و باشگاه‌های بزرگ ورزشی در این استان است.

وی افزود: به ورزش استان کرمان آن‌طور که شایسته است توجه چندانی نشده و این شاید به‌دلیل تخصص نداشتن مدیران در برخی دوره‌ها و سوء‌مدیریت‌ها باشد، اما تاکنون نیز، کرمان نشان داده با همین وضعیت نیز می‌تواند در ورزش کشور مطرح باشد.

وی افزود: فدراسیون‌های ورزشی بازوان فنی وزارت‌خانه هستند فدراسیون‌ها با توجه به استعدادهای ورزشی هر استان حضور پررنگ‌تری در هر منطقه‌ای از کشور دارند و ما قطعاً نسبت به مسایل ورزش استان کرمان توجه داریم، اما فکر می‌کنم در هیچ نقطه‌ای از کشور هیچ کس نمی‌تواند بهتر از افراد آن منطقه در پیشرفت مسایل اثرگذار باشد.

سجادی با اشاره به راه‌اندازی و ارتقای مراکز ورزش قهرمانی در 12 استان طی سال‌جاری گفت: سال آینده نیز تخصیص بودجه‌هایی برای 31 استان کشور خواهیم داشت که کرمان جزو آن استان‌هاست؛ ضمن این‌که این استان نیازمند ارتقا و امکانات جدید برای رونق مراکز ورزش قهرمانی است.

وی در مورد برخی صحبت‌های مطرح‌شده مبنی بر نداشتن مجوز سیدابوالحسن مهدوی در مجمع انتخاباتی فدراسیون هندبال متذکر شد: تمام مدارک افراد شرکت‌کننده در هر انتخاباتی بررسی می‌شود؛ از جمله افرادی که بازنشسته شده‌اند؛ مهدوی نیز مجوز را از هیأت دولت اخذ کرده است.

سجادی گفت: تعجب می‌کنم چرا برخی خلاف این موضوع را مطرح می‌کنند، ما که نمی‌توانیم از قول دولت صحبت کنیم و بدون سند و مدرک بگوییم فردی مجوز دارد؛ فردی هم که این صحبت‌ها را مطرح کرده، باید بر اساس اطلاعتش سخن بگوید.

سجادی ادامه داد: به نظر من افرادی که این صحبت‌ها را مطرح می‌کنند، به دولت توهین می‌کنند؛ چراکه دولت مجوز «مهدوی» را صادر کرده است.

معاون وزیر ورزش در مورد ایرادات وارده به مجامع فدارسیون‌های والیبال و فوتبال گفت: در مجامع گزارش حساب‌رس آمده و شاید برخی‌ها زیاد دقت نکرده‌اند، یک ایرادی را حساب‌رس گرفته و باید رفع شود، در فوتبال‌، والیبال و رشته‌های دیگر که بحث دقت ما را می‌رساند.

وی در مورد صحبت‌های مطرح‌شده مبنی بر استعفای «حسین رضا‌زاده» از شورای شهر برای حضور در انتخابات فدراسیون وزنه‌برداری گفت‌: بارها گفته‌ام که «رضازاده» اگر بخواهد در انتخابات فدراسیون شرکت کند، باید تنها یک شغل داشته باشد، «رضا‌زاده» ‌باید از شورای شهر استعفا داده و آن را به ما نشان دهد، در غیر این صورت حق شرکت در انتخابات فدراسیون وزنه‌برداری را ندارد.

سجادی در سؤالی مبنی بر این‌که سیاست وزرات‌خانه برای گزینش افراد در فدراسیون‌ها بر‌اساس توانمندی‌های مالی یا تخصصی است، بیان داشت: کسی که خواهان کار در فدراسیون است، باید سابقه‌ی مدیریت و دارای تخصص و تجربه باشد و اگر توانایی مالی ندارد، باید در جذب منابع مالی اثرگذار باشد؛ افراد نباید به‌دنبال این باشند که از فدراسیون پول بگیرند و خرج کنند.

این مسئول در مورد دست‌آورد سفرهای استانی معاونان وزیر ورزش به‌منظور توسعه و پیشرفت ورزش کشور گفت: در این سفرها با مسئولان و نظرات آن‌ها از نزدیک آشنا می‌شویم، فعالیت‌های ورزشی را از نزدیک شاهدیم و شناخت بیش‌تری برای برنامه‌ریزی‌های آینده داریم و پس از سفر به هر استان، دیگر برای آن استان‌ها در رویا برنامه‌ریزی نمی‌کنیم.

معاون وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: زمانی که اجرا و فضای ورزشی هر استان را ببینیم‌، با توجه به امکانات و مقدورات برنامه‌ریزی‌ها را انجام می‌دهیم، کشور و در هر استان وضعیت شهرستان‌ها با یک‌دیگر متفاوت است.

وی در پاسخ به این‌که پس از سفر به استان کرمان آیا امتیاز خاصی هم برای تصمیم‌گیری‌ها قایل می‌شوید، بیان کرد: ممکن است ما کمبودی را ببینیم، اما تصمیم‌گیری‌های نهایی برای بودجه بر‌اساس اطلاعات و آمار وضعیت موجود استان‌ها است.

معاون توسعه‌ی ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزیر ورزش و جوانان هم‌چنین گفت: دولت در شرایط کنونی، اعتباری برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام ورزشی ندارد.

سید‌نصرالله سجادی در جمع خبرنگاران افزود: در گذشته طرح‌های ورزشی اجرا شده که این طرح‌ها ضرورت نداشته و برای احداث آن‌ها مکان‌سنجی و نیازسنجی نشده است.

وی بیان کرد: مثلاً بدون نیاز‌سنجی، گاهی یک مکان ورزشی در پنج کیلومتر خارج از شهر احداث شده، در حالی که نیاز آن در درون شهر بوده است.

وی گفت: بر همین اساس، تصمیم گرفته شد تا بر اساس ماده‌ی 88 قرارداد تکمیل برخی از پروژه‌های نیمه‌تمام را هم‌راه با ارایه‌ی تسهیلات به بخش خصوصی واگذار کنیم که متأسفانه بخش خصوصی از این رویکرد استقبال نکرده است.

سجادی افزود: با توجه به اهمیت این موضوع، برخی تبصره‌ها در بودجه‌ی سال 94 دیده شده که از این طرح‌های نیمه‌تمام حمایت شود و حتی قانون با تغییر کاربری آن‌ها موافقت کرده است.

وی تأکید کرد: دولت در حال حاضر، اعتباری برای اجرای این طرح‌ها ندارد و مجلس نیز اجازه‌ی آغاز طرح جدید را نمی‌دهد.

وی افزود: در دولت قبل، طرح‌های ورزشی به تصویب رسید که نهایت پیش‌رفت این طرح‌ها بین 10 تا 20‌درصد بود.

سجادی گفت: ورزش یکی از پاک‌ترین فضاها را در کشور دارد و نباید با درشت‌نمایی برخی مسایل، به‌دنبال مقاصد خاص رفت و به نظر من فساد در ورزش ما به آن دلیل کم‌تر است که در این تشکیلات پول کم‌تری در قیاس با سایر سازمان‌ها ردوبدل می‌شود.

معاون توسعه‌ی ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزیر ورزش در پاسخ به سوالی مبنی بر ادغام حوزه‌ی ورزش و جوانان گفت: به نظر من این ادغام از ابتدا هم اشتباه بود؛ این دو تشکیلات از جنس هم نیستند و آیا وزارت‌خانه‌ای که کار اصلی آن ورزش است، می‌تواند به همه‌ی کارهای جوانان بپردازد.

وی افزود: مسأله جوانان نیز به دلیل اهمیتش نباید تنها به یک وزارت‌خانه واگذار شود و من فکر می‌کنم اکثر وزارت‌خانه‌ها در بخش جوانان باید حضور پررنگی داشته باشند.

سجادی گفت: تصور می‌کنم ساختار و سامان‌دهی سابق سازمان جوانان بهتر بود و شرایط مطلوب‌تر این است که سازمان هماهنگ‌کننده‌ا‌ی برای جوانان تشکیل شود.

وی افزود: طرح جداسازی ورزش و جوانان در حال مطالعه است و در مراحل پایانی به سر می‌برد. که امیدواریم این طرح بتواند استدلال مناسبی برای آینده‌ی این وزارت‌خانه ترسیم کند.

سجادی ادامه داد: دولت برای موفقیت ورزش‌کاران و تیم‌های ورزشی، در رویدادهای مهم و بین‌المللی همانند بازی‌های آسیایی و المپیک هزینه پرداخت می‌کند، اما با توجه به مشکلات مالی که در ورزش وجود دارد، باید با تدبیر جدید و با استفاده از ایده‌هایی نو به فکر جذب منابع مالی و درآمدزایی در ورزش باشیم.

وی بیان داشت: قصد داریم با راه‌اندازی کمیته‌های بازار‌یابی در فدراسیون‌ها اقدامات بهتری انجام دهیم و به همین منظور اقدامات اولیه برای راه‌اندازی کمیته‌های بازاریابی در فدراسیون‌ها انجام داده‌ایم .

وی اضافه کرد: استان کرمان از نظر علاقه‌مندی، ورزشی‌بودن و مدیریت در ورزش جزو استان‌های موفق کشور است.

سجادی بیان داشت: کارکردن در شرایط فعلی قدری سخت است و در دوره‌های مختلفی که مسئولیت پذیرفته‌ام، تجربیات زیادی کسب کرده‌ام، اما هیچ‌گاه به خانه‌ی دیگران نرفتم؛ یا در ورزش مسئولیت داشتم و یا در کنار گود به‌عنوان تماشاچی برای موفقیت ورزش دعا کردم.

وی تصریح کرد: 34 سال در ورزش کشور و در بخش‌های مختلفی هم‌چون سازمان تربیت بدنی، فدراسیون‌ها، کمیته‌ی ملی المپیک و بخش ورزش آموزش و پرورش حضور داشته‌ام و افتخار اصلی‌ام شغل معلمی است.

 وی افزود: معلمی را با هیچ چیز عوض نمی‌کنم و به همین دلیل در مقطع فعلی نیز بین دو تا چهار ساعت در دانشگاه تدریس می‌کنم تا از معلمی فاصله نگیرم.

معاون وزیر ورزش گفت: کارکردن در ورزش ابزار نمی‌خواهد، بلکه لازم اولیه‌ی آن عشق و علاقه است.

عباس آقاملایی


لطفاً نظر خود را درباره این مطلب بنویسید:
نام :


پست الکترونیکی :


نظر شما : *