امروز : دوشنبه 5 تير 1396 / 09:52
نظر و پیشنهاد

امام صادق علیه السلام:هر گاه بنده فراوان استغفار کند، نامه عملش در حالی بالا رود که می درخشد.

رییس پلیس آگاهی استان کرمان:

کشفیات قاچاق 42 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است

رییس پلیس آگاهی فرماندهی نیروی انتظامی استان کرمان گفت: کشفیات قاچاق درسه ماهه‌ی نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 42 درصد افزایش داشته است.

استاندار کرمان:

کارشناسان میراث فرهنگی برای بررسی خانه شهر به کرمان می‌آیند

استاندار کرمان گفت: در گفت‌وگو با معاون سازمان میراث فرهنگی کشور مقرر شد،کارشناسان برجسته‌ی میراث فرهنگی کشور برای بررسی جنبه‌های میراثی ملموس و غیرملموس خانه‌ شهر به کرمان سفر کنند.

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

دشمن از موشک‌های ما می‌ترسد

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در راهپیمایی روز قدس گفت: دشمن از موشک‌های ما می‌ترسد، زیرا می‌داند جمهوری اسلامی ایران انبارهایی از این موشک‌ها دارد.

در نشست عمومی شورا؛

بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد

در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد.

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان مطرح کرد:

استفاده از تکنولوژی روز دنیا در تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان گفت: از 389 نفر نیرویی که به‌وسیله‌ی قرارگاه خاتم در کرمان به کار گرفته شده‌اند، فقط پنج نفر غیربومی هستند.زمان انتشار :
چهارشنبه 8 بهمن 1393 | 10:56
 شماره خبر :
9311138

به مناسبت ایام‌الله دهه‌ی فجر برگزار می‌شود:

جشنواره‌ی ورزش‌های تفریحی ویژه‌ی پدربزرگ‌ها، مادربزرگ‌ها و نوه‌ها

جشنواره‌ی ورزش‌های تفریحی ویژه‌ی پدربزرگ‌ها، مادربزرگ‌ها و نوه‌ها
توسعه‌ی ورزش‌های همگانی در بین آحاد ملت و جذب حداکثری خانواده‌ها برای شرکت در ورزش‌های همگانی، از جمله سیاست‌های هیأت ورزش‌های همگانی استان کرمان است.

این هیأت با توصیه به تمامی اقشار جامعه جهت ورزش کردن، با اجرای برنامه‌های مختلف ورزشی، سعی در جذب آن‌ها دارد و از همگان می‌خواهد ورزش را جزو برنامه‌های روزانه‌ی خود قرار دهند تا از نعمت سلامتی بیش‌تر و شادمانی بهتر و در نتیجه روحیه، زندگی و جامعه‌ی سالم‌تر و بهتر برخوردار شوند.

اما با توجه به فرا رسیدن ایام‌الله دهه‌ی فجر، این هیأت هم مانند سایر ارگان‌ها و نهادهای دیگر استان‌مان برنامه‌هایی را تدارک دیده است که برای آگاهی از آن‌ها با «محمد زندوکیلی» دبیر هیأت ورزش‌های همگانی استان کرمان گفت‌وگو کردیم.

«زندوکیلی» مسئول کمیته‌ی ورزش صبحگاهی و دبیر هیأت ورزش‌های همگانی استان کرمان می‌گوید: ما هم در این هیأت همانند سایر نهادها و ارگان‌ها و نیز هم‌گام با سایر مردم، برنامه‌های مختلفی را تدارک دیده‌ایم تا در جشن‌های مردمی و ملی ایام‌الله دهه‌ی فجر حضور داشته باشیم.

وی می‌افزاید: برنامه‌های ما از پنج‌شنبه 9 بهمن آغاز می‌شود و تا روز 22 بهمن‌ماه جاری ادامه خواهد داشت.

وی ادامه می‌دهد: در روز پنج‌شنبه نهم بهمن‌ماه جاری، همایش ورزش همگانی صبحگاهی را ساعت 5:30 دقیقه صبح در  پارک مطهری به میزبانی شرکت سرمایه‌گذاری سرچشمه برگزار خواهیم کرد. برنامه‌ی دیگر ما صبح جمعه ساعت 8:30 دقیقه در ابتدای هفت باغ برگزار می‌شود که پیاده‌روی خانوادگی به طول سه کیلومتر با هم‌کاری انجمن یاس به مناسبت هفته‌ی جهانی مبارزه با بیماری سرطان است. 

زندوکیلی ادامه می‌دهد: شنبه بعد از ظهر ساعت15:30 دقیقه در سالن فجر، جشن بزرگ جامعه‌ی ورزش با حضور وزیر ورزش برگزار می‌شود و یک‌شنبه 12 بهمن، اولین روز دهه‌ی فجر را با ورزش صبحگاهی به میزبانی اداره کل ورزش و جوانان استان در ساعت 5:30 دقیقه روبه‌روی اداره کل ورزش و جوانان استان  واقع در  بولوار جمهوری آغاز می‌کنیم. در ادامه‌ی این برنامه ساعت 8 صبح، همایش بزرگ دوچرخه‌سواری از فرودگاه تا اداره کل ورزش برگزار می‌شود که بعد از آن، مراسم قرعه‌کشی و اهدای جوایز برگزار شده و بلافاصله‌ بعد از این مراسم، برای حضور در جشن‌های آغاز دهه‌ی فجر، همه‌ی دوچرخه‌سواران حاضر در این مراسم، به سمت مصلا رکاب می‌زنند. وی می‌گوید: همان روز 12 بهمن، اردوی گردش‌گری کمیته‌ی پیلاتس ویژه‌ی (بانوان) نیز در آب‌گرم سیرچ برگزار می‌شود.

دبیر هیأت ورزش‌های همگانی با اشاره به برگزاری کلاس آموزشی آسیب‌شناسی ورزش ویژه‌ی مربیان کمیته‌ی پیلاتس (ویژه‌ی بانوان) در روز 16 بهمن، در خصوص برنامه‌های 17 بهمن نیز می‌گوید: در روز 17 بهمن ماه جاری، ابتدا ساعت 6:30 دقیقه‌ی‌ صبح، همایش کوه‌پیمایی عمومی در مسیر شماره‌ی یک کوه‌های مسجدصاحب‌الزمان برگزار می‌شود. بعد از آن، ساعت 8 صبح مسابقه‌ی دوی بزرگ‌سالان در 11 رده‌ی سنی از 30 سال به بالا (ویژه‌ی آقایان) از میدان شهدا به سمت پارک پردیسان برگزار می‌شود، البته این برنامه هم‌زمان در کل شهرستان‌های استان کرمان (تحت نظر هیأت ورزش همگانی استان) برگزار می‌شود. هم‌چنین در این روز، ساعت 9 صبح، مسابقات آمادگی جسمانی ویژه‌ی بانوان در یکی از سالن‌های سطح شهر برگزار می‌شود.

زندوکیلی تصریح می‌کند: هم‌چنین در روز 17 بهمن ماه جاری، جشنواره‌ی ورزش‌های تفریحی و مهارت‌های فردی ویژه‌ی پدربزرگ‌ها، مادربزرگ‌ها و نوه‌ها را در ساعت 15 بعد از ظهر در مجموعه‌ی گردش‌گری پالیز برگزار خواهیم کرد.

دبیر هیأت ورزش‌های همگانی استان خاطرنشان می‌کند: در نهایت در روز 22 بهمن، هم‌راه با سایر ورزش کاران و مردم استان و کشور در ساعت 9 صبح در راه‌پیمایی بزرگ 22 بهمن‌ماه شرکت خواهیم کرد. از زندوکیلی هم‌چنین در خصوص نحوه‌ی آگاه شدن و اطلاع‌ مردم از برنامه‌های ورزشی این هیأت می‌پرسم که می‌گوید: همه‌ی مردم می‌توانند عدد یک و نام و نام‌خانوادگی خود را به سامانه‌ی پیامکی 1000060000 ارسال کنند تا از این طریق عضو هیأت ورزش‌های همگانی استان ‌شوند و از  زمان، نحوه و مکان برگزاری برنامه‌های آموزشی، مسابقات و همایش‌های این هیأت با خبر ‌شوند.

وی می‌گوید: مردم بدانند برنامه‌‌های آموزشی زیادی در بسیاری از رشته‌های ورزشی، برنامه‌های مفرح گردش‌گری ورزشی و همایش‌های دوچرخه‌سواری، همایش‌های ورزش صبحگاهی و... به طور مداوم در استان توسط این هیأت برگزار می‌شود.

دبیر هیأت‌های ورزش‌های همگانی استان کرمان ضمن تشکر از «حجت‌الاسلام سید مرتضی حسینی» رییس  هیأت ورزش‌های همگانی استان به خاطر حمایت و کمک به توسعه‌ی ورزش‌های همگانی تصریح می‌کند: بر اساس فرموده‌ی مقام معظم رهبری که دستور حمایت از ورزش‌های همگانی را صادر کرده‌اند؛ از مسئولان محترم استان تقاضا داریم هر چه در توان دارند از ورزش‌های همگانی که در واقع در بخش سلامت، محور همه‌ی ورزش‌هاست، حمایت همه جانبه داشته باشند.

فاطمه نخعی فر


لطفاً نظر خود را درباره این مطلب بنویسید:
نام :


پست الکترونیکی :


نظر شما : *