امروز : پنج شنبه 8 تير 1396 / 08:08
نظر و پیشنهاد

امام صادق علیه السلام:هر گاه بنده فراوان استغفار کند، نامه عملش در حالی بالا رود که می درخشد.

رییس پلیس آگاهی استان کرمان:

کشفیات قاچاق 42 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است

رییس پلیس آگاهی فرماندهی نیروی انتظامی استان کرمان گفت: کشفیات قاچاق درسه ماهه‌ی نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 42 درصد افزایش داشته است.

استاندار کرمان:

کارشناسان میراث فرهنگی برای بررسی خانه شهر به کرمان می‌آیند

استاندار کرمان گفت: در گفت‌وگو با معاون سازمان میراث فرهنگی کشور مقرر شد،کارشناسان برجسته‌ی میراث فرهنگی کشور برای بررسی جنبه‌های میراثی ملموس و غیرملموس خانه‌ شهر به کرمان سفر کنند.

در نشست عمومی شورا؛

بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد

در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد.

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان مطرح کرد:

استفاده از تکنولوژی روز دنیا در تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان گفت: از 389 نفر نیرویی که به‌وسیله‌ی قرارگاه خاتم در کرمان به کار گرفته شده‌اند، فقط پنج نفر غیربومی هستند.

در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان؛

با کلیات اجرای 100 میلیارد تومان پروژه‌ی عمرانی توسط جهاد نصر موافقت شد

نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان، امشب با حضور رییس و سایر اعضای شورا و شهردار کرمان برگزار شد.زمان انتشار :
چهارشنبه 8 بهمن 1393 | 10:52
 شماره خبر :
9311137

سه تیم با سه سرنوشت متفاوت

برزخ لیگ یک برای کرمانی‌ها

برزخ لیگ یک برای کرمانی‌ها
سه تیم کرمانی لیگ دسته یک، روزهای آخر آماده‌سازی خود را برای شروع بازی‌های لیگ یک، سپری می‌کنند و از هفته‌ی آینده این سه تیم دور تازه‌ای از تلاش خود را در بازی‌های لیگ آزادگان آغاز می‌کنند.
سه تیمی که با وضعیت‌های کاملا متفاوت، توقعات گوناگونی را هم پشت سر خود، (به تناسب وضعیت‌شان) می‌بینند و در یازده بازی که پیش روی خود می‌بینند، این امکان را دارند که با رقم زدن یک سرنوشت خوب در پایان بازی‌ها، درهای موفقیت را به سوی خود باز کنند و یا این‌که طعم شکست را حس کنند....

به هرحال هر سه تیم، در دوزخی به سر می‌برند که میزان ثواب و گناه‌شان، فعلا مقصد نهایی آن‌ها را نشان نمی‌دهد...

 

مس رفسنجان: با 5 پیروزی دیگر می‌تواند لیگ برتری باشد

بعد از پایان بازی‌های دور رفت رقابت‌های لیگ دسته اول، این تیم، تبدیل به امید اول فوتبال‌دوستان کرمانی برای صعود به لیگ برتر شد. مسی‌های رفسنجان در این فصل خیلی فراتر از حد انتظار حتی خوش‌بین‌ترین هواداران خود، امتیاز گرفتند و صدرنشینی آن‌ها در پایان دور رفت، همه را در رفسنجان به یاد صعود تاریخی تیم فوتبال مس سرچشمه از لیگ یک، به لیگ برتر انداخت.

مس رفسنجان موفق شد با 24 امتیاز اندوخته‌ی خود از 33 امتیاز ممکن، یک حاشیه‌ی امن هم برای خود در صدر جدول ایجاد کند و هم با سه امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم، فعلا مقتدرانه، کاندید اول صعود مستقیم به لیگ برتر باشد.

مس رفسنجان اگر موفق شود از 33 امتیاز دور برگشت، بیش از 15 امتیاز را از آن خود کند، با توجه به اتفاقات جدول، می‌تواند صعود خود را به لیگ برتر قطعی کند. این مسأله نشان می‌دهد که مس رفسنجان با 5 پیروزی، تقریبا جواز صعود خود را تنظیم خواهد کرد که خیلی از هواداران فوتبال در استان کرمان امیدوارند خیلی زود این اتفاق برای مس رفسنجان رخ دهد. اگر این تیم، همان تیم دور رفت باشد، قطعا این اتفاق برای رفسنجانی‌ها اصلا دور از دست‌رس نخواهد بود.

اما هم‌چنان خیلی‌ها نسبت به مس رفسنجان با دیدی بدبینانه نگاه می‌کنند... درست همانند نگاهی که البته تا روز آخر بازی‌های دور رفت هم به این تیم وجود داشت. باخت مس رفسنجان در بازی آخر دور رفت خود، زنگ خطر جدی‌ای بود که البته این نگاه‌های بدبینانه را هم بیش‌تر کرد. مصدومیت و محرومیت چند بازیکن تاثیرگذار مس رفسنجان همانند «فتح‌اللهی» و «حیدری» هم سبب شده است که این بدبینان تکرار سرنوشت مس کرمان در دور رفت را برای رفسنجانی‌ها پیش‌بینی کنند. البته همه‌ی این هواداران بدبین هم امیدوارند همان‌طور که مس رفسنجان در پایان دور رفت، عکس نظر آن‌ها را ثابت کرد؛ در دور برگشت هم همین اتفاق را رقم بزند.

نباید از این نکته هم غافل شد که اختلاف مس رفسنجان با تیم دوم جدول، فقط به اندازه‌ی یک پیروزی است و مس رفسنجان اصلا نباید در صدر جدول، احساس آرامش داشته باشد. ضمن این‌که خیلی از تیم‌های گروه مس رفسنجان در نیم فصل دوم، با توپ پر می‌آیند و تیم‌هایی مثل نفت آبادان و سیاه جامگان، حسابی خود را در نیم فصل دوم قوی کرده‌اند. رفسنجانی‌ها نه تنها نباید کوچک‌ترین لغزشی داشته باشند که اگر صعود مستقیم به لیگ برتر می‌خواهند، باید در همان پنج بازی اول دور برگشت که بازی‌های ساده‌تر آن‌ها محسوب می‌شود، به نوعی تکلیف صعود خود را قطعی کنند.

 

مس کرمان: محکوم به جبران امتیازات

اما برای مس کرمان، بدبین‌ترین هوادار این تیم هم گمان نمی‌کرد که تیم آن‌ها در پایان نیم فصل اول، در رتبه‌ای قرار بگیرد که جزو کاندیدهای سقوط به لیگ دو لقب بگیرد...

اتفاقات عجیب و غریبی که برای مس کرمان در دور رفت از بابت مصدومیت و محرومیت بازیکنان شکل گرفت، سبب شد که جریان کار به نوعی از دست مقامات و مربیان تیم در برود و مس کرمان در کمال ناباوری، امتیازات زیادی را از دست بدهد. همین اتفاق هم سبب شد که در پایان نیم فصل، این باشگاه با تحول جدی روبه‌رو شود و کادر جدیدی از مدیریت بر این باشگاه حاکم شوند.

البته کادر جدید مدیریت باشگاه که با شیوه‌هایی جدید از مدیریت، همانند اعتقاد به خرد جمعی و تکیه بر یک هیات مدیره‌ی واقعی و مدیریت آکادمیک پا به عرصه گذاشت، خیلی سریع دست به کار شد و تقریبا یک تیم جدید از مس را روانه‌ی بازی‌ها کرد. مس کرمان، یکی از تیم‌هایی بود که بیش‌ترین تحولات را در بین تیم‌های لیگ یکی در نقل و انتقالات داشت و با جذب 6 بازیکن جدید، مس حالا در دور برگشت، چهره‌ی جدیدی از خود ارایه خواهد کرد. چهره‌ای که هواداران این تیم در کرمان بسیار امیدوارند نتایج جدیدی را هم برای این تیم رقم بزند.

البته تیم فوتبال مس با امتیازات بسیاری که در دور رفت از دست داد، به نوعی محکوم به جبران این امتیازات برای دور برگشت است. خیلی از هواداران مس هم‌چنان به موفقیت و صعود این تیم خوش‌بینانه نگاه می‌کنند.

خوش‌بینی آن‌ها جدا از تغییرات مثبتی که در تیم آن‌ها انجام گرفت، به این مسأله برمی‌گردد که بسیاری از تیم‌هایی که در سال‌های گذشته، موفق به صعود به لیگ برتر شدند، معمولا در نیم فصل اول، نتایج ضعیفی کسب کرده بودند اما در دور برگشت با تحول اساسی روبه‌رو شدند و پلکانی به صدر جدول نزدیک شدند.

برای مس کرمان که با تیم دوم جدول، هشت امتیاز و با صدر جدول، یازده امتیاز اختلاف دارد، جبران این اختلاف امتیاز در 11 بازی که 33 امتیاز در آن ردوبدل می‌شود، هر چند بسیار دشوار اما شدنی است. به خصوص این‌که احتمال از دست دادن امتیاز توسط تیم‌های استقلال اهواز و ایرانجوان بوشهر و البته تیم صدرنشین فولاد نوین بسیار زیاد است و اگر مس کرمان از همان هفته‌ی اول دور برگشت، چند سه امتیاز پیاپی را ذخیره کند، با تحولی که از نظر روحی پیدا می‌کند، می‌تواند کارهای ناشدنی را برای خود انجام دهد.

البته این اتفاق زمانی ممکن می‌شود که مس در زمین مسابقه، واقعا نشانه‌های تحول را از خود نشان دهد و بازیکنان این تیم به همان اندازه که در دور رفت، شکست و تساوی اندوخته کردند، در دور برگشت، پیروزی کسب کنند...

 

گل گهر سیرجان: به دنبال راز بقا

دیگر نماینده‌ی فوتبال استان کرمان، یعنی گل‌گهر سیرجان، هر چند در میانه‌های رو به پایین جدول به سر می‌برد اما برای این تیم، هیچ چیز شیرین‌تر از تضمین بقای خود در لیگ یک نیست. گل گهر در دو فصل قبل لیگ یک، در دور رفت آن‌قدر امتیاز کسب می‌کرد که از بقای خود در دور برگشت مطمئن می‌شد اما در این فصل از بازی‌های لیگ یک، این تیم به نوعی خود را وقف جام حذفی کرد تا امتیازهای حساسی در لیگ یک را از دست بدهد. امتیازاتی که باید در دور برگشت، جبران شود و البته احتمال این‌که این تیم موفق به کسب آن‌ها شود، بسیار بیش‌تر از حالت عکس آن است.

تنها نکته‌ای که می‌تواند مایه‌ی ترس سیرجانی‌ها باشد، تعداد زیاد تیم‌های سقوط کننده به لیگ دو است که این سبب می‌شود گل گهر هدف خود را قرار گرفتن از رتبه‌ی هشتم به بالا قرار دهد.

در دور برگشت بازی‌ها که سیرجانی‌ها، دیگر درگیر مسابقات دیگری هم نیستند، آن‌ها می‌توانند با تمرکز بر روی مسابقات خود، این اتفاق را هم رقم بزنند. گل‌گهر سیرجان در تیم خود آن‌قدر بازیکن شایسته دارد که شاید ناگهان این تیم برخلاف دور رفت خود، خلف عادت هم کرد و حتی به جمع چهار تیم بالای جدول هم رسید...!

سیرجانی‌ها که متخصص شگفتی‌سازی البته به صورت ناقص هستند، می‌توانند با تیم خوبی که دارند، خیلی زود نه تنها بقای خود را تضمین کنند که نیم نگاهی به یک رتبه‌ی خوب و آبرومند در جدول هم داشته باشند.

اما به‌هرشکل برای این تیم، در حال حاضر بهترین مسأله، کشف راز بقا در لیگ دسته یک در دور برگشت محسوب می‌شود.

وحید قرایی


لطفاً نظر خود را درباره این مطلب بنویسید:
نام :


پست الکترونیکی :


نظر شما : *