امروز : دوشنبه 5 تير 1396 / 09:50
نظر و پیشنهاد

امام صادق علیه السلام:هر گاه بنده فراوان استغفار کند، نامه عملش در حالی بالا رود که می درخشد.

رییس پلیس آگاهی استان کرمان:

کشفیات قاچاق 42 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است

رییس پلیس آگاهی فرماندهی نیروی انتظامی استان کرمان گفت: کشفیات قاچاق درسه ماهه‌ی نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 42 درصد افزایش داشته است.

استاندار کرمان:

کارشناسان میراث فرهنگی برای بررسی خانه شهر به کرمان می‌آیند

استاندار کرمان گفت: در گفت‌وگو با معاون سازمان میراث فرهنگی کشور مقرر شد،کارشناسان برجسته‌ی میراث فرهنگی کشور برای بررسی جنبه‌های میراثی ملموس و غیرملموس خانه‌ شهر به کرمان سفر کنند.

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

دشمن از موشک‌های ما می‌ترسد

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در راهپیمایی روز قدس گفت: دشمن از موشک‌های ما می‌ترسد، زیرا می‌داند جمهوری اسلامی ایران انبارهایی از این موشک‌ها دارد.

در نشست عمومی شورا؛

بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد

در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد.

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان مطرح کرد:

استفاده از تکنولوژی روز دنیا در تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان گفت: از 389 نفر نیرویی که به‌وسیله‌ی قرارگاه خاتم در کرمان به کار گرفته شده‌اند، فقط پنج نفر غیربومی هستند.زمان انتشار :
يکشنبه 18 آبان 1393 | 09:26
 شماره خبر :
9308210

تاثیر شکر در مغز مانند مواد مخدر است

تاثیر شکر در مغز مانند مواد مخدر است
تحقیقات جدید نشان می‌دهد که شکر بسیار مضرتر از آن چیزی است که افراد می‌پندارند و تاثیر منفی آن بر روی عملکرد مغز مشابه مواد مخدر است.
اپیدمی دیابت به بزرگ‌ترین نگرانی در حوزه سلامتی بدل شده است. سم شیرینی به نام شکر، اولین نامی است که به محض شنیدن دیابت به ذهن خطور می‌کند.
تحقیقات جدید از هفت واقعیت در مورد شکر پرده‌برداری کرده است که همگان را شگفت‌زده می‌کند.

*** عملکرد شکر در مغز مشابه موادمخدر است
پژوهش‌های محققان مرکز پیشگیری و درمان چاقی بیمارستان کودکان بوستون نشان می‌دهد که شکر در مغز عملکردی همانند مواد مخدر دارد.
اسکن مغزی نشان می‌دهد که پس از صرف غذای پر شیرینی، همان مناطقی در مغز تحریک می‌شوند که پس از مصرف کوکایین و هرویین فعال می‌شوند.
آزمایشی در سال 2007 بر روی موش‌های معتاد به کوکایین نشان داد که آنان به آب قند تمایل بیشتری دارند و بیشتر تحریک می‌شوند.
نتایج این آزمایش در PLOS1 منتشر شده است.

*** شکر مهم‌ترین عامل کندذهنی است
مقاله‌ای به عنوان «شکر احمقتان می‌کند» در نشریه Physiology در سال 2012 توجه همگان را بر انگیخت. این مقاله که حاصل سال‌ها مطالعه دانشمندان است نشان می‌دهد که رژیم غذایی حاوی فروکتوز بالا در طول زمان باعث کاهش یادگیری و اختلال حافظه می‌شود.
در این مقاله آمده است که استفاده از اسیدهای چرب امگا 3 اثر عکس دارند و بر خلاف شکر و غذاهای شیرین، باعث افزایش یادگیری و هوش می‌شوند.

*** شیرینی باعث افزایش انرژی کودکان نمی‌شود
اکثر والدین بر این باورند که شیرینی و شکلات باعث افزایش انرژی و کارایی فرزندان می‌شود که باور اشتباهی است.

*** شکر قهوه‌ای ارجحیتی به شکر سفید ندارد
برخی از افراد معتقدند که مضرات شکر قهوه‌ای کمتر از شکر سفید است، این تصور پایه علمی ندارد چراکه شکر قهوه‌ای حاصل تصفیه شکر سفید با ملاس است و حتی می‌تواند مضرتر باشد.

*** میزان شکر نانو سبوس‌دار بیشتر از نان حجیم سفید است
نان سبوس‌دار به طور کلی بسیار مغذی‌تر از نان سفید است ولی متاسفانه برخی نانوایان بخاطر کاهش تلخی آرد سبوس‌دار، به آن شکر اضافه می‌کنند.
قبل از خرید نان سبوس‌دار از عدم وجود شکر در آن مطمئن شوید.

*** شکر باعث افزایش غنچه گل و ماندگاری آن می‌شود
تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که وجود کمی شکر در خاک باعث افزایش رشد گیاهان تزیینی و ماندگاری آن می‌شود و دلیل آن فعل و انفعالات باکتری‌های موجود در خاک به دلیل شکر است. برخی از باغداران هلندی برای افزایش شکوه باغچه خود از این ترفند استفاده می‌کنند.

*** آمریکایی‌ها در سال حدود 35 کیلوگرم شکر مصرف می‌کنند
وزارت کشاورزی آمریکا در سال 2012 اعلام کرد که میزان مصرف شکر هر آمریکایی در سال حدود 35 کیلوگرم (77 پوند) است که معادل 22 قاشق چایخوری در روز می‌شود.
در این گزارش آمده است که این آمار در بیشتر کشورهای دنیا مشابه است.
مصرف شکر زیاد باعث کاهش حساسیت پرزهای چشایی می‌شود و به همین دلیل است که برای برخی افراد طعم‌های شیرین افراطی آزار دهنده نیست. قطع مصرف شکر موثرترین گام در جهت بدنی سالم است.
منبع: ایرنا


لطفاً نظر خود را درباره این مطلب بنویسید:
نام :


پست الکترونیکی :


نظر شما : *