امروز : پنج شنبه 8 تير 1396 / 08:06
نظر و پیشنهاد

امام علی علیه السلام: عفّت، نفس را مصون مى دارد و آن را از پستیها دور نگه مى دارد.

رییس پلیس آگاهی استان کرمان:

کشفیات قاچاق 42 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است

رییس پلیس آگاهی فرماندهی نیروی انتظامی استان کرمان گفت: کشفیات قاچاق درسه ماهه‌ی نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 42 درصد افزایش داشته است.

استاندار کرمان:

کارشناسان میراث فرهنگی برای بررسی خانه شهر به کرمان می‌آیند

استاندار کرمان گفت: در گفت‌وگو با معاون سازمان میراث فرهنگی کشور مقرر شد،کارشناسان برجسته‌ی میراث فرهنگی کشور برای بررسی جنبه‌های میراثی ملموس و غیرملموس خانه‌ شهر به کرمان سفر کنند.

در نشست عمومی شورا؛

بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد

در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد.

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان مطرح کرد:

استفاده از تکنولوژی روز دنیا در تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان گفت: از 389 نفر نیرویی که به‌وسیله‌ی قرارگاه خاتم در کرمان به کار گرفته شده‌اند، فقط پنج نفر غیربومی هستند.

در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان؛

با کلیات اجرای 100 میلیارد تومان پروژه‌ی عمرانی توسط جهاد نصر موافقت شد

نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان، امشب با حضور رییس و سایر اعضای شورا و شهردار کرمان برگزار شد.زمان انتشار :
دوشنبه 20 آذر 1391 | 09:40
 شماره خبر :
9109192

تقسیم‌بندی موتورسیکلت‌ها از نوع و مدل تا قوانین هر کشور

موتور سواری خارج از مرزها

موتور سواری خارج از مرزها
استفاده از موتورسیکلت در بسیاری از کشور‌های دنیا رواج دارد و از آن به عنوان یک وسیله نقلیه راحت‌ و در برخی مواقع حتی به‌عنوان یک وسیله کاری نیز استفاده می‌شود، اما یکی از مهم‌ترین بخش موتورسواری لذت بردن و تفریح کردن با آن است. به همین علت در بسیاری از کشور‌ها مسابقات فراوان موتورسواری برگزار می‌شود که طرفداران بسیاری نیز دارد. البته باید به این نکته نیز توجه داشت که موتور‌ها نیز مانند اتومبیل‌ها برای موارد خاص و گاهی فقط برای جلب توجه برخی از ثروتمندان طراحی شده‌اند و برای همین در بعضی مواقع موتورسیکلت‌ها از یک اتومبیل نیز گران‌قیمت‌تر می‌شوند. در اینجا ما سعی داریم انواع موتور‌ها و قوانین مربوط به موتورسواری را در برخی کشور‌ها به شما معرفی کنیم.
به طور کلی موتورسیکلت‌ها به 7دسته یا مدل تقسیم می‌شوند؛
*موتور‌های کروزر که در کشور آمریکا با طرحی از این کشور بیشتر برای نمایش دادن و رزم نمایی استفاده می‌شود.
موتور‌های ورزشی؛ این نوع موتور‌ها از سرعت، شتاب، ترمز و قدرت مانور بسیاری خوبی بهره‌مند هستند.
موتور‌های توریستی؛ برای این موتور‌ها باک بنزین خوب و موتوری قوی طراحی شده تا برای مسافتی طولانی بتوان از آن‌ها استفاده کرد.
موتور‌های توریستی ورزشی؛ این موتور‌ها ترکیبی از موتور‌های توریستی و ورزشی هستند.
موتور‌های استاندارد که بیشتر برای استفاده در خیابان‌ها ساخته می‌شود.
موتور‌های دوئل برای سواری در جاده‌ها و اتوبان‌ها ساخته شده است.
موتور‌های درت و زیرمجموعه‌های آن مانند اسکوتر و اندر بونز که کوچک و سبک هستند.
قوانین موتورسواری
فیلیپین؛ آموزش
فیلیپین از کشور‌هایی است که مردم آن به‌خاطر راحت بودن و در دسترس بودن موتور، از این وسیله نقلیه برای رفت‌وآمد در خیابان‌ها استفاده می‌کنند. استفاده از موتور‌ها روزبه‌روز در این کشور افزایش می‌یابد. به همین علت قوانین مناسبی برای سواری موتور‌ها در این کشور تنظیم شده است و از مهم‌ترین آن‌ها آشنا کردن مردم با انواع موتور‌ها و کیفیت قطعات آن‌هاست. چون مردم این کشور اعتقاد دارند امنیت موتور به اندازه آموزش درست استفاده از آن دارای اهمیت است.
آمریکا؛ موتور جزئی از فرهنگ
آمریکا از کشور‌هایی است که استفاده از موتور‌های کروزر در آن از محبوبیتی خاص برخوردار است و به نوعی جزئی از فرهنگ آمریکا شده است، به طوری که این نوع موتورسوار‌ها همیشه به صورت گروهی با ظاهری متفاوت موتور سواری می‌کنند. از مشخصات ظاهری این موتورسوار‌ها پوشیدن لباس‌های چرم و لی، بستن دستمال‌‌های مخصوص دور سرشان و ریش‌های بلند و سبیل‌های تاب خورده است. تور‌های سفر با این نوع موتور‌ها در یک ایالت یا حتی ایالت‌ها طرفداران زیادی دارد. این تورها مردم را برای سواری و گشتن تشویق می‌کنند. وجود امکانات رفاهی مانند ارائه غذا، مکان استراحت، دادن موتور‌های اضافه در زمان خرابی موتور و حضور سوارکاران ماهر برای مدیریت این تور‌ها و ایمنی مناسب آن‌ها باعث شده است تا بسیاری از آمریکایی‌ها مشتاق این نوع تجربه خاص باشند. قوانین موتورسواری در هر یک از ایالت‌های آمریکا متفاوت است و موتورسوار‌ها موظف به رعایت کردن آن هستند. برخی از این قوانین که در بیشتر ایالت‌های آمریکا اجباری است، داشتن کلاه ایمنی، عینک مخصوص موتورسواری، فرکانس مجاز صدای موتور، ثبت‌نامه موتور، گواهی‌نامه موتورسوار و چراغ عقب هنگام سواری در شب است.
انگلستان؛ رعایت قانون
قوانین موتورسواری در انگلستان به دو دسته تقسیم می‌شود؛ نخست قوانینی که برای رانندگان موتور الزامی است و دوم قوانین الزامی ‌برای موتور‌ها. برای استفاده از موتور داشتن گواهی‌نامه مخصوص موتورسواری ضروری است. البته با وجود داشتن گواهی‌نامه مخصوص موتورسواری رفتن به اتوبان‌ها و جاده‌ها با موتور ممنوع است و موتورسوار‌ها باید دارای گواهی‌نامه مخصوص رانندگی نیز باشند. سرعت موتور‌ها نیز باید بین 40 تا 60کیلومتر در ساعت باشد. در کنار این‌ها بستن کمربند یا کلاه ایمنی نیز اجباری است.
مترجم:فاطمه نمازی/ روزنامه شهرآرا مشهد


لطفاً نظر خود را درباره این مطلب بنویسید:
نام :


پست الکترونیکی :


نظر شما : *