امروز : دوشنبه 5 تير 1396 / 09:44
نظر و پیشنهاد

امام علی علیه السلام: عفّت، نفس را مصون مى دارد و آن را از پستیها دور نگه مى دارد.

رییس پلیس آگاهی استان کرمان:

کشفیات قاچاق 42 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است

رییس پلیس آگاهی فرماندهی نیروی انتظامی استان کرمان گفت: کشفیات قاچاق درسه ماهه‌ی نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 42 درصد افزایش داشته است.

استاندار کرمان:

کارشناسان میراث فرهنگی برای بررسی خانه شهر به کرمان می‌آیند

استاندار کرمان گفت: در گفت‌وگو با معاون سازمان میراث فرهنگی کشور مقرر شد،کارشناسان برجسته‌ی میراث فرهنگی کشور برای بررسی جنبه‌های میراثی ملموس و غیرملموس خانه‌ شهر به کرمان سفر کنند.

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

دشمن از موشک‌های ما می‌ترسد

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در راهپیمایی روز قدس گفت: دشمن از موشک‌های ما می‌ترسد، زیرا می‌داند جمهوری اسلامی ایران انبارهایی از این موشک‌ها دارد.

در نشست عمومی شورا؛

بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد

در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد.

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان مطرح کرد:

استفاده از تکنولوژی روز دنیا در تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان گفت: از 389 نفر نیرویی که به‌وسیله‌ی قرارگاه خاتم در کرمان به کار گرفته شده‌اند، فقط پنج نفر غیربومی هستند.زمان انتشار :
چهارشنبه 8 شهريور 1391 | 08:24
 شماره خبر :
910683

نداشتن حامی مالی بزرگ‌ترین مشکل ورزش اتومبیل‌رانی

نداشتن حامی مالی بزرگ‌ترین مشکل ورزش اتومبیل‌رانی
رشته‌ی اتومبیل‌رانی در ورزش ما هنوز آن‌طور که باید جا نیفتاده و اظهار نظرها راجع به آن متفاوت و گاهی سلیقه‌ای و احساسی است. ورزش، سن و سال و زن و مرد نمی‌شناسد و انجام آن برای همه به عنوان تضمین‌کننده‌ی سلامتی، ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است.
قهرمانان ورزش اتومبیل‌رانی در کشورهای دیگر از سنین پایین، تحت تعلیم قرار می‌گیرند. آن‌ها وقتی به جوانی می‌رسند؛ دانش و تجربه‌ی لازم را دارند و می‌توانند در مسیر پیش‌رفت قرار گیرند. حال آن‌که در کشور ما کم‌تر به این ورزش پرداخته شده و تا حدودی برای مردم ناشناخته مانده است.
از آن‌جا که ورزش اتومبیل‌رانی هزینه‌های سنگینی دارد؛ جذب حامی مالی یکی از مهم‌ترین مسائلی است که در این رشته‌ی ورزشی در کشور ما، مطرح است. زیرا به دلیل ناشناخته بودن این ورزش، حمایت کنندگان مالی (اسپانسرها) از این رشته‌ی ورزشی استقبال نمی‌کنند.
در دنیا، کمپانی‌های بزرگ خودروسازی و قطعه‌سازی خودرو، حامیان اصلی این ورزش محسوب می‌شوند و قطعات خودروهای ساخته شده خود را در میدان‌های مسابقه به آزمایش می‌گذارند؛ ولی در ایران شرکت‌های خودروسازی از این امر استقبال چندانی نمی‌کنند.
استان کرمان به عنوان یک قطب خودروسازی در کشور محسوب می‌شود و از این‌رو هم‌کاری شرکت‌های خودروسازی و هیئت موتورسواری و اتومبیل‌رانی در کرمان می‌تواند باعث اعتلای این ورزش و هم‌چنین پیش‌رفت شرکت‌های خودروسازی استان شود.
با این حال باید یادآور شد اگر چه مدت کمی از رشد این ورزش و هم‌چنین احداث پیست اتومبیل‌رانی در کرمان می‌گذرد؛ اما شاهد استقبال زیاد جوانان از این ورزش مهیج بوده‌ایم.
مسئول کمیته‌ی اتومبیل‌رانی استان کرمان گفت: برنامه‌ی منظم و مستمر تمرین اتومبیل‌رانی را برای بانوان و آقایان تدوین و آماده کرده‌ایم و تمامی علاقه‌مندان می‌توانند به تمرین اتومبیل‌رانی بپردازند.
امید عنایی با بیان این‌که آموزش در دو بخش عملی و تئوری انجام می‌شود؛ گفت: علاقه‌مندان آموزش اتومبیل‌رانی زیر نظر کادر فنی این هیئت، تکنیک‌ها و مقدمات اولیه‌ی رانندگی اصولی و حرفه‌ای را یاد می‌گیرند.
وی ادامه داد: علاقه‌مندان پس  از آشنایی با مراحل مقدماتی، به طور اختصاصی تمرینات ویژه‌ای را در رشته‌ی مورد علاقه‌شان پی‌گیری می‌کنند.
وی با اشاره به این‌که برای آموزش و تمرین و هم‌چنین شرکت در رقابت‌های قهرمانی استان، به خودروی خاصی نیاز نیست؛ گفت: خودروی مذکور باید حداقل استانداردهای لازم مدنظر هیئت موتورسواری و اتومبیل‌رانی استان از جمله کمربند ایمنی، لاستیک مناسب و ترمز با عملکرد خوب و سالم را داشته باشد.
عنایی در خصوص مدارک لازم برای شرکت در دوره‌‌های تمرینی این ورزش گفت: دارا بودن گواهی‌نامه‌ی رانندگی، هم‌راه داشتن مدارک خودرو شامل بیمه‌نامه و کارت خودرو و بیمه‌ی ورزشی از جمله مدارک لازم برای انجام این تمرینات هستند که با هزینه‌ای اندک می‌توان بیمه نامه‌ی ورزشی را تهیه کرد.
وی افزود: کسب گواهی‌نامه‌ی رانندگی دلیلی بر این‌که آموزش‌ها تکمیل شده است؛ نیست. شرکت در این دوره‌های آموزشی، میزان مهارت و دقت راننده را بالا می‌برد و تکنیک‌هایی را می‌آموزد که آموزش آن‌ها برای اخذ گواهی‌نامه ضرورتی ندارد.
وی با بیان این‌که تمرینات اتومبیل‌رانی یک هفته در میان در روزهای جمعه انجام می‌شود؛ گفت: جلسه‌ی بعدی تمرین اتومبیل‌رانی در پیست کارتینگ شهرداری کرمان در تاریخ هفدهم شهریور ماه سال جاری است.
عنایی، مدت تمرین را از 8 صبح تا 12 ظهر عنوان کرد و گفت: علاقه‌مندان می‌توانند در محیطی امن و استاندارد به تمرین بپردازند.
وی از برگزاری یک جلسه‌ی تمرین شبانه در هفته نیز خبر داد و گفت: علاقه‌مندان می‌توانند برای افزایش مهارت رانندگی در شب نیز از این جلسات تمرین بهره ببرند.
وی در ادامه از برگزاری رقابت‌های اتومبیل‌رانی ریس اسلالوم در اواخر شهریور ماه در کرمان خبر داد و گفت: این رقابت‌ها به احتمال زیاد در سطح منطقه‌ای انجام می‌شود و از استان‌های هم‌جوار نیز شرکت کننده خواهیم داشت.
عنایی یادآور شد: تمامی علاقه‌مندان می‌توانند در این دوره از رقابت‌ها شرکت کنند و نیاز به اتومبیل خاصی نیست.
وی با بیان این‌که هر سه ماه یک‌بار، رقابت‌های اتومبیل‌رانی در حد قهرمانی استان در کرمان برگزار می‌شود؛ گفت: استعدادیابی برای پرداختن به ورزش حرفه‌ای، از دل این تمرینات انجام می‌شود.
عنایی تصریح کرد: شرکت در رقابت‌های حرفه‌ای، هزینه‌های بالایی دارد و بزرگ‌ترین مشکل ما در این زمینه نبود حامی مالی است.
وی به عدم حمایت مالی شرکت‌های خودروسازی از این ورزش در استان اشاره کرد و گفت: کمپانی‌های بزرگ خودروسازی در جهان، ارتباط تنگاتنگی با تیم‌های حرفه‌ای اتومبیل‌رانی دارند و نقاط قوت و ضعف محصولات خود را از دل مسابقات اتومبیل‌رانی نیز پیدا می‌کنند.
وی افزود: شرکت‌های خودروسازی برای تست قطعات‌شان و هم‌چنین افزایش کیفیت خودروهای تولیدی‌شان، می‌توانند از مسابقات اتومبیل‌رانی به عنوان یک ابزار خیلی مهم امتحان کیفیت محصولات و ارتقای آن‌ها استفاده نمایند.
وی ادامه داد: به دلیل بالا بودن هزینه‌های این ورزش در رده‌ی حرفه‌ای و نداشتن حامی مالی، ورزش‌کار حرفه‌ای در این رشته‌ در کرمان نداریم.
عنایی در پایان افزود: علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیش‌تر می‌توانند با شماره تلفن 2530212 تماس حاصل نمایند.
شهلا پورامیری

لطفاً نظر خود را درباره این مطلب بنویسید:
نام :


پست الکترونیکی :


نظر شما : *