امروز : دوشنبه 5 تير 1396 / 09:41
نظر و پیشنهاد

امام صادق علیه السلام:هر گاه بنده فراوان استغفار کند، نامه عملش در حالی بالا رود که می درخشد.

رییس پلیس آگاهی استان کرمان:

کشفیات قاچاق 42 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است

رییس پلیس آگاهی فرماندهی نیروی انتظامی استان کرمان گفت: کشفیات قاچاق درسه ماهه‌ی نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 42 درصد افزایش داشته است.

استاندار کرمان:

کارشناسان میراث فرهنگی برای بررسی خانه شهر به کرمان می‌آیند

استاندار کرمان گفت: در گفت‌وگو با معاون سازمان میراث فرهنگی کشور مقرر شد،کارشناسان برجسته‌ی میراث فرهنگی کشور برای بررسی جنبه‌های میراثی ملموس و غیرملموس خانه‌ شهر به کرمان سفر کنند.

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

دشمن از موشک‌های ما می‌ترسد

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در راهپیمایی روز قدس گفت: دشمن از موشک‌های ما می‌ترسد، زیرا می‌داند جمهوری اسلامی ایران انبارهایی از این موشک‌ها دارد.

در نشست عمومی شورا؛

بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد

در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد.

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان مطرح کرد:

استفاده از تکنولوژی روز دنیا در تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان گفت: از 389 نفر نیرویی که به‌وسیله‌ی قرارگاه خاتم در کرمان به کار گرفته شده‌اند، فقط پنج نفر غیربومی هستند.زمان انتشار :
چهارشنبه 4 مرداد 1391 | 09:18
 شماره خبر :
910527

ترویج و توسعه‌ی ورزش با برپایی ورزش‌ صبحگاهی

ترویج و توسعه‌ی ورزش با برپایی ورزش‌ صبحگاهی
به نظر 45 ساله می‌آمد. به گفته‌ی خودش هر صبح از ساعت 4:30 دقیقه با دوچرخه از بولوار شیراز حرکت می‌کند و رکاب‌زنان خود را به پارک ریاضیات می‌رساند. نه این‌که خودرو نداشته باشد نه؛ دوچرخه‌سواری را بر سوار شدن بر هر خودرویی به خصوص در اوایل صبح ترجیح می‌دهد. زیرا هم تحرک بدنی دارد و هم از آلودگی هوا در اوایل صبح جلوگیری می‌کند.
اما دوچرخه‌سواری و ورزش صبحگاهی او به صورت انفرادی نیست. بلکه از در منزل که بیرون می‌آید؛ به هم‌راه چند نفر از اهالی محله که هم سن و سال او هستند؛ مسیر بولوار شیراز تا پارک ریاضیات را رکاب می‌زنند و در پارک ریاضیات هم گروهی ورزش می‌کنند.
«اسدالله فدایی» کارمند شهرداری منطقه‌ی یک از سال 1385 است که با همت و هم‌کاری شهردار وقت منطقه و با حمایت انجمن صبح ورزش، ورزش صبحگاهی را در پارک ریاضیات برپا کرده است.
او می‌گوید: ورزش صبحگاهی را با پنج نفر در پارک ریاضیات آغاز کردیم؛ ولی به مرور زمان، برپایی این ورزش در روزهای زوج از ساعت 5:45 تا 6:45 دقیقه باعث تشویق اهالی این منطقه برای شرکت در این برنامه شد و در حال حاضر 70 نفر زن و مرد (از کودک تا افراد 70 ساله و یا بیش‌تر) به صورت ثابت و 100 نفر به صورت متغییر در روزها و سر ساعت تعیین شده در این پارک حاضر می‌شوند.
وی می‌گوید: فضای ورزش صبحگاهی پارک ریاضیات با حضور این جمع شاد و سرزنده، فضای شاد، صمیمی، فعال، سالم و با امنیت کامل است. زیرا بیش‌تر افراد به صورت خانوادگی در این برنامه شرکت می‌کنند.
فدایی از برنامه‌های ورزش صبحگاهی می‌گوید؛ از این‌که در ابتدا 10 تا 15 دقیقه پیاده‌روی، 20 دقیقه حرکات ایروبیک و 10 دقیقه حرکات کششی تحت نظر کارشناس امور تربیتی و مربی ورزش که به صورت داوطلبانه در این جمع ورزشی شرکت دارند؛ انجام می‌شود.
پس از آن نیز یک پزشک و گاهی اوقات یک کارشناس بازنشسته‌ی بهداشت و تغذیه در مورد نحوه‌ی درست راه رفتن و ورزش کردن، تغذیه‌ی درست و اهمیت ورزش برای افراد حاضر سخن‌رانی می‌کند. زیرا در این جمع صمیمی و بانشاط، پزشک، کارشناس تغذیه و هم‌چنین کارمند و بازنشسته‌ی ارگان‌ها و نهادهای مختلفی حضور دارند.
وی ادامه می‌دهد: این جمع آن‌قدر صمیمی و بانشاط شده‌اند که با همت و هم‌کاری‌ معاونت فرهنگی اجتماعی و انجمن ورزش همگانی شهرداری تاکنون به چند سفر گردش‌گری داخل استانی رفتیم و با برپایی مسابقات مختلف ورزشی افراد بسیاری را به خانواده‌ی ورزش صبحگاهی اضافه نمودیم.
فدایی نزدیک10 سال است که قلبش را عمل کرده است؛ ولی او برخلاف گفته‌ی بعضی افراد مبنی بر این که بعد از عمل، باید فعالیت بدنی کم‌تری داشت و فشار زیادی به اعضای بدن نیاورد؛ معتقد است ورزش کردن باعث شده است که دوباره به زندگی طبیعی خود برگردد و زندگی سالم و با نشاطی داشته باشد.
فدایی هم‌چنین می‌گوید: علاوه بر خودش، 15 نفر دیگر نیز در جمع ورزش صبحگاهی او، عمل قلب انجام داده‌اند؛ ولی همه‌ی آن‌ها عضو ثابت این گروه هستند  و بخشی از ساعات روزانه‌ی خود را به ورزش کردن اختصاص می‌دهند و از این فعالیت خود، بسیار راضی و خوشحال هستند؛ زیرا ورزش، نقش موثری در سلامت جسم و روح دارد.
این ورزش‌کار، ورزش کردن را عامل اصلی سلامت جسم و روح افراد می‌داند و از شهرداران مناطق دیگر نیز می‌خواهد که ورزش همگانی را در کلیه‌ی پارک‌های مناطق راه‌اندازی کنند تا در آینده‌ای نزدیک، شاهد برپایی ورزش صبحگاهی در نقاط مختلف شهر کرمان باشیم.
نجمه ابراهیمی نژاد

لطفاً نظر خود را درباره این مطلب بنویسید:
نام :


پست الکترونیکی :


نظر شما : *