امروز : چهارشنبه 16 ارديبهشت 1394 / 01:49
نظر و پیشنهاد

پیامبر اکرم(صلی‌الله‌علیه‌وآله): هر کس دوست دارد خداوند هنگام سختى‌ها و گرفتارى‌ها دعاى او را اجابت کند، در هنگام آسایش، دعا بسیار کند

به همت شهرداری کرمان:

از معلمان نمونه‌ی شهر کرمان تقدیر شد

به مناسبت هفته‌ی معلم و به همت شهرداری کرمان، از معلمان نمونه‌ی آموزش و پرورش ناحیه‌ی یک کرمان تقدیر شد.

برای ساختمان‌های چهار طبقه به بالاتر؛

دریافت تأییدیه از سازمان آتش‌نشانی ضروری است

معاون خدمات شهری شهردار کرمان بر لزوم دریافت تاییدیه از سازمان آتش‌نشانی برای نقشه و هم‌چنین صدور پروانه‌ی پایان کار ساختمان‌های چهارطبقه و بالاتر خبر داد.

شهرداری کرمان استخدام می‌کند

مدیر امور اداری و کارگزینی شهرداری کرمان از استخدام سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان خبر داد.

در کرمان و با حضور شخصیت‌های استانی و کشوری

تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب «آن بیست‌ و‌ سه نفر» رونمایی می‌شود

«پنجمین پاس‌داشت ادبیات جهاد و مقاومت» در کرمان برگزار‌ می‌شود.

معاون خدمات شهری شهردار کرمان:

شب‌های کرمان زیباتر می‌شود

اشاره: در تاریخ یک‌شنبه 17 اسفندماه سال گذشته در بازدید استاندار و شهردار کرمان به هم‌راه جمعی از مسئولان از شهر کرمان، مقرر شد، در راستای تأمین امنیت و ایجاد روحیه‌ی نشاط برای شهروندان، زیباسازی شهر و جلوگیری از حوادث، پروژه‌ی روشنایی و نورپردازی خیابان‌های اصلی و رینگ بزرگ‌راهی با تأمین اعتبار از محل بودجه‌ی استانداری، فرمانداری، شهرداری و شرکت برق طی شش ماهه‌ی نخست امسال اجرا شود.زمان انتشار :
پنج شنبه 14 بهمن 1389 | 12:43
 شماره خبر :
8911147

اجرای طرح جابربن‏حیان در مدارس ابتدایی استان کرمان

رییس گروه تکنولوژی و گروه‏های آموزش ابتدایی اداره‏ی کل آموزش و پرورش استان کرمان، از اجرای طرح علمی «جابربن‏حیان» در مدارس ابتدایی استان کرمان در سال جاری خبر داد.
به گزارش کرنا، ناصر رستمی صبح امروز در همایش تکنولوژی و آموزش که با حضور مدیران و کارشناسان گروه‏های آموزش ابتدایی در سالن اجتماعات تربیت معلم شهید رجایی کرمان برگزار شد، گفت: به طور کلی طرح «جابربن‏حیان» طرحی است که با هدف گسترش ابعاد نگرشی، شناختی و مهارتی دانش‏آموزان در یک بستر علمی پژوهشی، سعی در کاربردی کردن آموخته‏های دانش‏آموزان را دارد تا ضمن پویا و فعال کردن فعالیت‏های آموزشی و پرورشی، زمینه‏ساز رشد افرادی موفق در به کارگیری مناسب و بهینه‎ی مهارت‏های علمی و عملی در زندگی فردی و اجتماعی باشد.
وی با اشاره به این‏که این طرح به عنوان یک طرح کشوری مطرح است، افزود: این طرح دارای پنج سطح از جمله جمع‏آوری نمونه هم‏راه با طبقه‏بندی، مدل، نمایش، تحقیق و روش حل مسئله است که دانش‏آموزان پایه‏های اول تا سوم ابتدایی می‏توانند در سطح اول یعنی جمع‏آوری نمونه هم‏راه با طبقه‏بندی و دانش‏آموزان پایه‏های چهارم و پنجم می‏توانند در همه‎ی سطح‏ها شرکت کنند.
وی تصریح کرد: در راستای اجرای این طرح، دانش‏آموزان طرح‏ها، تحقیقات و پژوهش‏های خود را در موضوع‏ها و بخش‎های مختلف تهیه می‏کنند که این طرح‏ها در جشنواره‎ی کشوری جابربن‏حیان ارائه می‏شود.
رستمی زمان برگزاری مرحله‎ی استانی این جشنواره را اردی‏بهشت ماه و مرحله‎ی کشوری آن را تیرماه سال 90 عنوان کرد و افزود: این جشنواره برای پایه‏های اول تا سوم فقط در مرحله‏‎ی منطقه‏ای و در پایه‏های چهارم و پنجم در مراحل منطقه‏ای، استانی و کشوری برگزار می‏شود.
معاون آموزش ابتدایی اداره‎ی کل آموزش و پرورش استان کرمان نیز در این همایش گفت: این جشنواره باعث می‏شود تا دانش‏آموزان مبانی آموزشی را بیش‏تر بر اساس یافته‏های خود فرا گیرند.
رضوان ابراهیمی افزود: اگر بخواهیم فراگیری مسایل در دانش‏آموزان پایدار باشد، باید به گونه‏ای عمل کنیم که به جای توجه به حفظ کردن مبانی آموزشی بیش‏تر به عمل و آزمایش توجه داشته باشیم. وی ادامه داد: در واقع علمی مفید است که با عمل هم‎راه باشد بنابراین باید عمل کردن به مسایل آموزشی در جامعه نهادینه شود.
وی ایجاد انگیزه در دانش‎آموزان و تشویق و ترغیب آن‏ها و نظارت مستمر بر پیش‎رفت فعالیت‏های تحقیقی و پژوهشی را در اجرای هر چه بهتر این طرح موثر دانست.
ابراهیمی خاطرنشان کرد: گستره‎ی اجرای طرح باید بر اساس نگرش و بینش معلمان و دانش‏آموزان باشد و نیز آن‎ها باید شرکت در اجرای پروژه‏ها را یک نیاز اساسی بدانند.
مریم ایرانمنش

لطفاً نظر خود را درباره این مطلب بنویسید:
نام :


پست الکترونیکی :


نظر شما : *