امروز : دوشنبه 5 تير 1396 / 19:57
نظر و پیشنهاد

امام صادق علیه السلام:هر گاه بنده فراوان استغفار کند، نامه عملش در حالی بالا رود که می درخشد.

رییس پلیس آگاهی استان کرمان:

کشفیات قاچاق 42 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است

رییس پلیس آگاهی فرماندهی نیروی انتظامی استان کرمان گفت: کشفیات قاچاق درسه ماهه‌ی نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 42 درصد افزایش داشته است.

استاندار کرمان:

کارشناسان میراث فرهنگی برای بررسی خانه شهر به کرمان می‌آیند

استاندار کرمان گفت: در گفت‌وگو با معاون سازمان میراث فرهنگی کشور مقرر شد،کارشناسان برجسته‌ی میراث فرهنگی کشور برای بررسی جنبه‌های میراثی ملموس و غیرملموس خانه‌ شهر به کرمان سفر کنند.

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

دشمن از موشک‌های ما می‌ترسد

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در راهپیمایی روز قدس گفت: دشمن از موشک‌های ما می‌ترسد، زیرا می‌داند جمهوری اسلامی ایران انبارهایی از این موشک‌ها دارد.

در نشست عمومی شورا؛

بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد

در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان بودجه‌ی سال آینده‌ی شهرداری کرمان 650 میلیارد تومان مصوب شد.

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان مطرح کرد:

استفاده از تکنولوژی روز دنیا در تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان

جانشین مدیر پروژه‌های خاتم در شهر کرمان گفت: از 389 نفر نیرویی که به‌وسیله‌ی قرارگاه خاتم در کرمان به کار گرفته شده‌اند، فقط پنج نفر غیربومی هستند.زمان انتشار :
چهارشنبه 26 اسفند 1388 | 10:28
 شماره خبر :
8812147

معاون فرهنگی اجتماعی شهردار خبر داد:

ترویج ورزش همگانی در سال جدید

ترویج ورزش همگانی در سال جدید

همان‌طور که طبیعت در تکاپوی یک تغییر، لباس کهنه‌ی خود را به دور می‌اندازد، شهر کرمان نیز به دنبال تحولی می‌گردد تا چهره‌ی خود را غبار زدایی کند که سنگینی انجام این تحول در کرمان هم مثل شهرهای دیگر، به دوش شهرداری گذاشته شده است تا بتواند با برنامه‌ریزی دقیق و حساب شده و انجام اقدامات مختلف، به استقبال بهار برود.
حوزه‌ی فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان به عنوان بازوی فرهنگی این ارگان، تلاش دارد تا به همراه سایر واحدها و سازمان‌‌های شهرداری، چهره‌ی کرمان را با نشاط و شادابی بیشتر و متفاوت‌تر از قبل، به شهروندان کرمانی و همچنین مهمان‌های نوروزی نشان دهد، که برای اطلاع از این فعالیت‌ها، با معاون فرهنگی اجتماعی شهردار گفتگو کردیم.
حجت الاسلام حسینی با اشاره به سیاست‌گذاری‌های جدید شهرداری کرمان در خصوص اجرای فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی برای شهروندان کرمانی گفت: سوق‌دادن فعالیت‌های باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری کرمان به سمت ورزش همگانی و نهادینه کردن فرهنگ آن در بین مردم، با همکاری شورای اسلامی شهر، اداره‌ی کل تربیت بدنی، فرمانداری، هیئت ورزش‌های همگانی و نیروی انتظامی، از مهم‌ترین این سیاست‌هاست.
وی در ادامه به برگزاری اولین همایش پیاده‌روی خانوادگی توسط شهردار کرمان در اسفندماه 88 اشاره کرد و افزود: استقبال خوب شهروندان از این همایش، مسئولان را برای ارائه‌ی خدمات فرهنگی و ورزشی بیشتر به شهروندان راغب‌تر کرد و مردم با حضور خود در این همایش، نشان دادند که اگر بسترهای مناسب برای فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی فراهم باشد، از آن استقبال می‌کنند.
معاون فرهنگی اجتماعی شهردار، برگزاری مسابقات فوتسال در محلات شهر توسط باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری را از دیگر اقدامات مهم این مجموعه در خصوص ارتقای فرهنگ ورزش همگانی در سال 88 خواند و افزود: حوزه‌ی فرهنگی اجتماعی شهرداری، برنامه‌های متنوع زیادی را در سال جدید برای ارتقای این فرهنگ و فراگیر کردن ورزش در محله‌های شهر دارد که برای اجرای آن‌ها، نیازمند همکاری مردم هستیم.
حجت الاسلام حسینی در ادامه به فعالیت خانه‌های فرهنگ و همچنین فرهنگ‌سرای کوثر شهرداری اشاره کرد و افزود: این مجموعه‌ها با هدف ارتقای سطح دانش و آگاهی خانواده‌های کرمانی، به‌ویژه بانوان با برگزاری جلسه‌ها، سخنرانی‌ها و همایش‌های مورد نیاز، به ارائه‌ی خدمات آموزشی و فرهنگی می‌پردازند.
وی انجام امور مشاوره‌ای در زمینه‌های سلامت و بهداشت جسم و روان و غنی سازی اوقات فراغت بانوان و کودکان را از دیگر فعالیت‌های خانه‌های فرهنگ و مجموعه‌ی فرهنگ‌سرای کوثر خواند.
وی در خصوص فعالیت‌های کاوشکده‌ی علوم حوزه‌ی فرهنگی اجتماعی شهرداری گفت: این کاوشکده با هدف آموزش عینی مفاهیم فیزیک و به منظور ایجاد تحول و تحرک بیشتر در دانش‌پژوهان نوجوان و جوان تاسیس شده است.
معاون فرهنگی اجتماعی شهردار ادامه داد: با توجه به اینکه همه‌ی ما در طول روز با قوانین مختلف علم فیزیک سروکار داریم، کاوشکده‌ی علوم با هدف نمایش پدیده‌های جالب فیزیکی با در اولویت قرار دادن دانش‌آموزان دبستان، راهنمایی، دبیرستان و دانشجویان و به منظور بالا بردن خلاقیت و ایجاد انگیزه‌ی تحقیق و کار علمی در نسل جوان تأسیس و به گونه‌ای طراحی شده است که وسایل و تجهیزات آن قابل تجربه باشند.
وی در خصوص برنامه‌های نوروزی حوزه‌ی فرهنگی اجتماعی شهرداری گفت: اجرای برنامه‌های شاد در پارک‌های سطح شهر، راه‌اندازی کارناوال‌های شادی، برگزاری جشن‌ها و مسابقه‌های روزانه در جنگل قائم و پاکسازی این جنگل در روز 13 فروردین ماه، برگزاری جشنواره‌ی سفره‌های هفت‌سین در فرهنگ‌سرای کوثر، آذین‌بندی خیابان‌ها و میادین سطح شهر، چاپ و نصب بیلبورد با موضوع‌های نوروزی و همچنین چاپ ویژه‌نامه‌ی نوروزی نشریه کرمانشهر از اقدامات این حوزه برای ایام نوروز است.
حسینی مهم‌ترین اهداف حوزه‌ی فرهنگی اجتماعی شهرداری برای سال 89 را ترویج فرهنگ ورزش همگانی، تلاش برای ارتقای فرهنگ شهروندی و تبدیل محیط‌های عمومی شهر به محیط‌های امن، تمیز و شاداب ذکر کرد.
وی با بیان اینکه شهروندان با پذیرش وظایف شهروندی خود و همچنین پیگیری حقوق‌شان، می‌توانند مسئولان را برای ارائه‌ی خدمات مناسب یاری کنند، افزود: اگر تعامل بین شهروندان و مسئولان برای انجام وظایف‌شان وجود نداشته باشد، شاهد پیشرفت مطلوب شهرمان نیستیم.
معاون فرهنگی اجتماعی شهردار در پایان به تشریح گوشه‌ای از فعالیت‌های صورت گرفته توسط حوزه‌ی فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان در سال 88 پرداخت که از آن جمله می‌توان به برگزاری جشنواره‌های تفریحی ورزشی، نمایشگاه‌های عرضه‌ی محصولات فرهنگی، دومین جشنواره‌ی فرهنگی ورزشی پدر بزرگ‌ها، مادربزرگ‌ها و نوه‌ها، مسابقه‌های مفرح ورزشی، برگزاری جشن‌های شبانه، اجرای نمایش با موضوعات مختلف اجتماعی، انتشار منظم هفته‌نامه‌ی کرمانشهر با تیراژ 15 هزار نسخه و توزیع آن در شهرستان‌های کرمان، سیرجان و زرند، تبلیغات و فضاسازی در سطح شهر  در مناسبت‌های مختلف ملی، مذهبی، انجام آموزش‌های شهروندی، برگزاری جشنواره‌های مختلف ویژه‌ی کودکان و نوجوانان با موضوع‌های علمی، فرهنگی و ورزشی، ارائه‌ی اطلاعات و اخبار روزانه‌ی شهر کرمان در سایت خبری کرنا با روزانه 1500 بازدید کننده، برگزاری همایش‌های مختلف برای خانواده‌ها مانند سلسله مباحث راز و رمز خوشبختی و همایش‌های نورشناسی، اجرای برنامه‌های شاد هنری، برگزاری نمایشگاه‌های مختلف برای افزایش اطلاعات مردم، برپایی کارگاه‌های نقاشی برای کودکان، نوجوانان و جوانان، توزیع کتابچه‌های فرهنگ شهروندی، برگزاری جشنواره‌های شعر و نمایشگاه‌های هنری مختلف از جمله نمایشگاه عکس و گرامیداشت مناسبت‌های مختلف سال با اجرای برنامه‌های فرهنگی متناسب با آن‌ها، اشاره کرد.
حمیده تیرگری


لطفاً نظر خود را درباره این مطلب بنویسید:
نام :


پست الکترونیکی :


نظر شما : *