شنبه 24 آذر 1397
  • جامعه
  • شماره خبر: 9607244
  • 12 آبان 1397
  • 14:31
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
13 آبان تداعی کننده‌ی اوج بصیرت جوانان است

فرماندار کرمان:

13 آبان تداعی کننده‌ی اوج بصیرت جوانان است

فرماندار کرمان با صودر بیانه‌ای 13 آبان را گرامی داشت و افزود: 13 آبان تداعی کننده ی اوج بصیرت جوانان مومن و انقلابی ایران اسلامی است.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، فرماندار کرمان ضمن گرامیداشت 13 آبان این روز را یکی از وقایع بزرگ تاریخ ایران اسلامی دانست.

متن این بیانیه به این شرح است:

13 آبان همواره در ذهن تاریخی ملت ایران تداعی کننده‌ی وقایعی است که جرقه‌ی انقلاب اسلامی را با هر حادثه‌اش شعله ورتر کرد؛ حوادث مهمی که در شکل‌گیری انقلاب اسلامی و شکست توطئه‌های آمریکا به عنوان نماد واقعی استکبار نقشی اساسی داشت، وقایع بزرگ تاریخی چون" تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه در سال 1343 در اعتراض به لایحه‌ی ننگین کاپیتولاسیون، کشتار وحشیانه و بی‌رحمانه‌ی دانش آموزان انقلابی به دست رژیم منحوس پهلوی در سال 1357 و تسخیر لانه‌ی جاسوسی آمریکا در سال 1358 " همگی از ماندگارترین حوادث در تاریخ انقلاب و تداعی کننده‌ی اوج بصیرت، ایمان و معرفت جوانان مؤمن و انقلابی ایران اسلامی نسبت به انقلاب و نقطه‌ی عطفی در تجلّی روح استکبارستیزی و استقلال‌طلبی در نایل شدن به اوج قلّه‌های عزت و اقتدار  و سرعت بخشیدن به روند شکل‌گیری، تداوم، استمرار و بالندگی انقلاب اسلامی است و برجسته‌ترین ویژگی آن در مبارزه مستمر ملت ایران با استکبار جهانی است.

تسخیر لانه‌ی جاسوسی آمریکا در سال 57 که مرکز توطئه و تدوین نقشه‌های شوم و اتاق فکر استکبار در ضربه زدن به نظام نوپای ایران اسلامی بود توسط دانشجویان پیرو خط امام(ره)، جوانانی با بصیرت و شور انقلابی که امام امت آن حادثه‌ی عظیم را انقلاب دوم نامیدند، همه نشان از اهمیت این روز بزرگ در تاریخ استکبار ستیزی ملت همیشه هوشیار ایران دارد.

بدون شک معرفت، بصیرت، ایمان، شور انقلابی و تشخیص صحیح و به موقع دانشجویان، همه نشأت گرفته از قیام کربلا بود تا بعد از گذشت قریب به 14 قرن از آن حادثه از اندرزهای عاشورایی درس گرفتند تا نقشه‌های شوم آمریکا برای منزوی کردن و ضربه زدن به ایران اسلامی را در نطفه خفه سازند.

پیوند این روز با ایام محرم و صفر توصیف پیام" هیهات من الذلة " سید و سالار شهیدان در عاشوراست، در ایران اسلامی این پیام هیچ‌گاه در حد یک شعار باقی نمانده است و مادامی که مکتب ملت بزرگ ایران مکتب حسینی باشد ملت زیر بار هیچ ظلم و ستمی نمی‌رود و پیام عاشورایی اباعبدالله همچنان زنده و در عالم طنین انداز خواهد بود.

اگرچه امروز همگان شاهدند که نظام سلطه خُوی شیطانیِ خود را در لحن و کلام آشکار کرده و رییس جمهور آمریکا با وقاحت تمام، ملت بزرگ ایران را آماج توهین‌هایی قرار می‌دهد که در شأن خود اوست، اما مردم بصیر و ولایی ایران اسلامی و شاگردان مکتب عاشورایی دیر زمانی است که به تبعیت از رهبری مقتدر، مکر و حیله‌های دشمنان را می‌شناسند و دریافته‌اند که پایانی برای خباثت‌ و دشمنی‌های آمریکا وهم پیمانان اروپایی‌ و منطقه‌ای‌اش وجود ندارد.

شکسته شدن اُبهت توخالی امریکا نزد جوامع بشری، شعله ور شدن فرهنگ استکبارستیزی و ضدامریکایی در منطقه و جهان، برهم خوردن معادلات سیاسی امریکا و غرب در منطقه و خنثی شدن نقشه‌های شوم آن‌ها در پی طراحی سناریوی تهدید و فشار و از همه مهم‌تر بیداری اسلامیِ جوامع بشری از جمله ره‌آوردهای مقاومت و ایستادگی ملت بزرگ ایران در برابر امریکا و عوامل منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اش است.

بعد از گذشت 4 دهه از انقلاب اسلامی دشمن به این نتیجه رسیده که نمی‌تواند با ابزار فیزیکی و نبرد رو در رو این ملت بزرگ را به زانو درآورد، لذا با جنگ اقتصادی و استفاده از حربه‌های رسانه‌ای سعی در ناامید کردن ملت دارد تا به اهداف شوم و پلیدی که 40 سال در ذهن خود پرورانده برسد، حضور هر ایرانی در این روز بزرگ می‌تواند مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی باشد و نقشه‌های شوم آن‌ها را برای ایران عزیزمان نقش برآب کند.

اینک در آستانه‌ی فرارسیدن سیزدهم آبان "روز ملی مبارزه با استکبار جهانی"ضمن گرامیداشت این روز و ادای احترام به ارواح پاک شهدای دانشجو و دانش آموزضمن حضور باشکوه مجموعه اداری شهرستان از اقشار مختلف ملت بزرگ و ولایت مدار  کرمان دعوت می‌کنیم همگام با آحاد مردم سراسر کشور در راهپیمایی ضد استکباری 13 آبان شرکت نموده تا با حضور پرشکوه خود در این روز بزرگ دشمنان نظام را مأیوس و نور امید را در دل مستضعفان و آزادیخواهان جهان برافروزند .

بدیهی است مردم فهیم و ولایی با تبعیت از رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه‌ای(حفظه الله) و تأسی از رهنمودهای معظم له حمایت همه جانبه‌ی خود را از تدابیر دولت جمهوری اسلامی ایران در برابر هرگونه تحریم و تهدید دشمنان اعلام داشته ودر مقابل نیرنگ و دسیسه دشمنان کج فکر و کج فهم انقلاب و ایران عزیز اعم از تفرقه افکنی، تحریم، تهدید و... همچون گذشته تا پای جان ایستادگی می‌کند.

           علی بابایی

        فرماندار کرمان

 

0