دوشنبه 30 مهر 1397
نسخه آزمایشی
  • جامعه
  • شماره خبر: 9607150
  • 11 مهر 1397
  • 09:59
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
۸۳ درصد زکات استان کرمان در حوزه‌ی فقرا هزینه می‌شود

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان خبر داد:

۸۳ درصد زکات استان کرمان در حوزه‌ی فقرا هزینه می‌شود

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان در جلسه شورای زکات استان آمار زکات جمع‌آوری‌شده در استان کرمان در شش‌ماهه نخست امسال پنج میلیارد و 800 میلیون تومان اعلام کرد.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، مدیرکل کمیته امداد استان کرمان ضمن اعلام این خبر گفت: این میزان زکات جمع‌آوری‌شده در شش‌ماهه‌ی نخست امسال نسبت به مدت مشابهِ سال قبل ۱۴۰ درصد رشد داشته است.

یحیی صادقی ادامه داد: از این میزان زکات جمع‌آوری‌شده دو میلیارد و ۱۰۰میلیون تومان مربوط به زکات واجب و سه میلیارد و 700 میلیون تومان نیز مربوط به زکات مستحبی بوده است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان ادامه داد: هم‌چنین در روز عید فطر امسال دو میلیارد و 700 میلیون تومان زکات فطریه در استان کرمان جمع‌آوری و در همان روز عید فطر بین نیازمندان این استان توزیع شد.

صادقی بیان کرد: با تبلیغات خوبی که امسال درزمینه‌ی زکات انجام شد ۸۳ درصد زکات جمع‌آوری‌شده در استان کرمان در شش‌ماهه نخست امسال صرف فقرا و نیازمندان و ۱۷ درصد صرف پروژه‌های عمرانی و عام‌المنفعه شده است.

وی بیان کرد: با توجه به خشک‌سالی‌های به وجود آمده خوشبختانه شاهد رشد قابل‌توجه زکات در استان کرمان در شش‌ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابهِ سال قبل بوده‌ایم و امیدواریم با همکاری خوب سازمان جهاد کشاورزی، تبلیغات اسلامی، شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه و صداوسیما به‌عنوان چهار دستگاه تأثیرگذار در امر زکات شاهد رشد بیش‌ازپیش جمع‌آوری زکات در استان کرمان باشیم.

صادقی با اشاره به این‌که امسال با توجه به خشک‌سالی و آسیب‌دیدن محصول پسته امکان کاهش زکات در این محصول وجود دارد، گفت: ۶۰ درصد از درآمد زکات محصول پسته امسال صرف محرومان و ۴۰ درصد صرف پروژه‌های عمرانی و عام‌المنفعه هر منطقه‌ای که زکات در آن جمع‌آوری‌شده است، می‌شود.

15.6252