دوشنبه 30 مهر 1397
نسخه آزمایشی
  • جامعه
  • شماره خبر: 9607162
  • 14 مهر 1397
  • 12:37
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
گردش مالی بیمه سلامت در استان کرمان ماهانه 50 میلیارد تومان است

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان:

گردش مالی بیمه سلامت در استان کرمان ماهانه 50 میلیارد تومان است

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: ماهانه حدود 50 میلیارد تومان گردش مالی است که بیمه سلامت در استان کرمان برای بیمه شده‌های خود پرداخت می‌کند.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان در جریان سفر رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان بیمه سلامت به استان کرمان و دیدار وی با سرپرست استانداری کرمان گفت: در استان کرمان یک میلیون و 650 هزار بیمه شده داریم که حدود 60 درصد جمعیت استان را شامل می‌شوند.

محمد جعفری با اشاره به این‌که در 80 نقطه از استان کرمان کار تعویض دفترچه بیمه سلامت را واگذار کرده‌ایم افزود:این مساله سبب شده بیمه شده‌ها دسترسی آسان داشته و با بازنگری که در سیستم فرآیندها انجام داده‌ایم، دغدغه شهروندان برای تعویض دفترچه به کوتاه‌ترین زمان ممکن و تا 20 دقیقه کاهش یافته است.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با بیان این‌که 14 میلیارد تومان از این پرداخت در روستاها و مخصوص پزشکان خانواده است، بیان کرد: با پنج دانشگاه علوم پزشکی در استان که مجری طرح هستند، تعامل و همکاری کامل داریم.

وی خاطرنشان کرد: روستاییان، عشایر و ساکنان شهرهای زیر 20 هزار دفترچه رایگان دارند و حق بیمه نمی‌دهند که حدود یک میلیون و 200 هزار نفر را شامل می‌شوند و سایر اقشار 50 هزار نفر و کارکنان 220 هزار نفر را زیر پوشش داریم.

جعفری تصریح کرد: در بخش مطالبات پزشکان تا فروردین ماه، داروخانه‌ها تا خرداد ماه و بیمارستان‌های دولتی تا مرداد ماه پرداخت شده است.

وی گفت: اخیرا کسی بخواهد بیمه شود، باید 50 درصد هزینه را بپردازد، اما در برنامه سازمان این است که هر کس به اندازه وسعش حق بیمه را پرداخت کند.

جعفری بیان کرد: 10 درصد از جمعیت استان دارای چند دفترچه بیمه‌ای هستند که یکی از برنامه های سازمان بیمه سلامت حذف این هم‌پوشانی است.

سرپرست استانداری کرمان هم در این دیدار اقدامات صورت گرفته در حوزه سلامت را ارزشمند دانست و گفت: تغییر رفتار در تجویز دارو از سوی پزشکان ضروری است و این فرهنگ باید از سوی پزشکان اصلاح شود که آن‌چه مورد نیاز بیمار است، تجویز شود.

فدایی تصریح کرد: برای موفقیت در کار باید جلسات توجیهی، همایش‌ها و سمینارها در این زمینه برای پزشکان برگزار شود که در استان کرمان آمادگی کامل برای این مساله را داریم.

وی خاطرنشان کرد: ما به تغییر رفتار در تجویز دارو اعتقاد داریم و بایداین اتفاق رخ دهد همان طور که در بسیاری از کشورها، پزشک برای هر بیماری دارو تجویزنمی‌کند.

15.6237