شنبه 30 تیر 1403
  • فرهنگ و هنر
  • شماره خبر: 9605348
  • 2 مهر 1396
  • 11:37
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
ویژه‌برنامه‌ی  کودکان و نوجوانان عاشورایی در حال برگزاری است

هم‌زمان با دهه‌ی اول محرم در کرمان؛

ویژه‌برنامه‌ی  کودکان و نوجوانان عاشورایی در حال برگزاری است

کودکان و نوجوانان کرمانی آموزه‌های عاشورایی را در قالب فعالیت‌های فرهنگی هنری فرا می‌گیرند.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین،، محسن روحی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کرمان، دهه‌ی اول محرم را فرصتی برای انتقال ارزش‌های تربیتی و انسان‌ساز عاشورایی به کودکان و نوجوانان دانست و گفت: در دومین سال متوالی، حسینیه‌ی کودکان و نوجوانان عاشورایی به همت کانون پرورش فکری و با همکاری دو نفر از روحانیون آستان قدس رضوی در حسینیه‌ی ثارالله کرمان برپا شده است.

روحی با اشاره به این‌که در این برنامه بسیاری از آموزه‌های عاشورایی در قالب فعالیت‌های فرهنگی و هنری به مخاطبان ارایه می‌شود، خاطرنشان کرد: در این حسینیه، سه غرفه با عنوان‌های پرورش خلاقیت، بازی و سرگرمی، احکام و معارف اسلامی برپا شده است و بسیاری از مفاهیم اخلاقی، تربیتی و عاشورایی به شیوه‌ای جذاب به کودکان و نوجوانان آموزش داده می‌شود.

وی با اشاره به این‌که این برنامه از سری برنامه‌های هفته ملی کودک و با شعار «هر کودک نشانیِ خداست،» در حال برگزاری است، بیان کرد: این برنامه با حضور کودکان و نوجوانان در حسنیه‌ی کودکان عاشورایی و اجرای برنامه‌ها و مسابقات فرهنگی تمام می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کرمان افزود: برای بهره‌مندی گستره‌ی وسیع‌تری از کودکان و نوجوانان از این برنامه، طبق هماهنگی انجام شده با آموزش و پرورش، این برنامه در نوبت صبحِ مدارس شهر کرمان نیز اجرا می‌شود.

 روحی با اشاره به این‌که در حاشیه‌ی این برنامه نمایشگاهی از آثار نقاشی اعضای کانون با موضوع محرم برپا شده است، بیان کرد: ویژه‌برنامه‌ی کودکان و نوجوانان عاشورایی هم‌زمان با دهه‌ی اول محرم در مدت‌زمان 100 دقیقه  از ساعت 19 الی 20:30 در زیرزمین حسینیه‌ی ثارالله اجرا می‌شود.

15.7328