یک شنبه 31 تیر 1403
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 9611722
  • 17 تیر 1403
  • 16:52
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
همکاری برای خدمت‌رسانی بهتر درمانگاه تخصصی دیابت «پویای کرمان»

شهردار کرمان تأکید کرد:

همکاری برای خدمت‌رسانی بهتر درمانگاه تخصصی دیابت «پویای کرمان»

شهردار کرمان تأکید کرد: از هیچ همکاری که به خدمت‌رسانی بهتر و بیشتر درمانگاه تخصصی دیابت «پویای کرمان» منجرشود، دریغ نخواهیم کرد.

به گزارش کرنا، محسن تویسرکانی، در بازدید از درمانگاه تخصصی دیابت پویای کرمان، که با حضور معاونان مالی و اقتصادی، خدمات‌شهری و فرهنگی شهردار، شهردار منطقه یک، مدیر بنیاد خیریه توسعه بناهای ماندگار شهرداری، مدیر واحد املاک و مستغلات شهرداری، سایر مسئولان شهرداری و مدیرعامل درمانگاه تخصصی دیابت پویای کرمان، برگزار شد، گفت: این درمانگاه تخصصی با همکاری شهرداری و با کمک خیران به‌خصوص آقای «محمد‌حسین مولا» راه‌اندازی شده است.

وی با تأیید پویا و فعا‎ل‌بودن این مجموعه، افزود: در بازدید امروز متوجه شدیم که مجموعه به‌خوبی به شهروندان خدمت‌رسانی می‌کند.‌

تویسرکانی، غربال‌گری برای دیابت را از فعالیت‌های اصلی این درمانگاه ذکر و خاطرنشان کرد: با همکاری مجدد این مجموعه با شهرداری، این درمانگاه با خدمات بهتر و کامل‌تر، توسعه خواهد یافت.

وی با بیان اینکه شهرداری در هر زمینه‌ای که مربوط به امور خیرخواهانه باشد، در حد توان ورود خواهد کرد، یادآور شد: برای پویاترشدن و ارائه خدمات بهتر و سودمند به شهروندان در این مجموعه، تمام تلاش خود را خواهیم کرد.

شهردار کرمان، ضمن تشکر از دست‌اندرکاران این مجموعه درمانی، با اشاره به اینکه بعضی از اماکن شهرداری برای انجام اقداماتی به نفع مردم و شهر طبق ضابطه ساخته شده‌اند، اما کارایی لازم را ندارد، اظهار کرد: بعضی از مجموعه‌ها فعال هستند و به تناسب زمینه خدمت، کاری را انجام می‌دهند؛ بنابراین، براساس رسالت اجتماعی، باید از آنها حمایت کنیم و موانع پیش‌رو را برداریم.

وی بیان کرد: از هر کاری که به پویاتر و بهترشدن درمانگاه تخصصی دیابت «پویای کرمان» کمک کند، دریغ نخواهیم کرد.

تویسرکانی افزود: در قالب بنیاد خیریه بناهای ماندگار و به‌منظور توسعه مجموعه، شهرداری برای واگذاری زمین و دادن مجوز، همکاری لازم را خواهد کرد، اما تحقق این امر مستلزم شروع به‌کارساخت‌وساز این مجموعه توسط خیران است و شهرداری نیز در صورت نیاز، مجموعه را یاری خواهد کرد.

علی سعیدی، مدیرعامل بنیاد خیریه بناهای ماندگار شهرداری کرمان نیز، به لزوم به پیگیری اقدامات لازم برای توسعه این مجموعه خیریه اشاره کرد و گفت: با توافق شورای اسلامی شهر، متراژی به مجموعه اضافه خواهد شد، اما اختلاف متراژ بعد از تعیین‌تکلیف، نهایی خواهد شد.

مدیرعامل «درمانگاه تخصص دیابت پویای کرمان» و رییس هیات‌مدیره «انجمن ضایعه نخاعی پویای کرمان» نیز پیشنهاد داد شهرداری علاوه بر همکاری در واگذاری زمین، در ساخت‌وساز این مجموعه نیز همکاری کند.

محمدحسین مولا، ضمن تشکر از شهردار کرمان برای خدمات و اقدامات عمرانی در شهر و همکاری برای این اقدام خیرخواهانه، گفت: طبق توافق‌نامه منعقد‌شده در قالب بنیاد خیریه بناهای ماندگار، ملک شهرداری با ۴۲۹ مترمربع زیربنا، ۹۶ متر بالکن و ۱۰۰ متر مربع حیاط، با کاربری امور خیرخواهانه واگذار شده است.

وی با اشاره به اینکه ساختمان ابتدا به‌منظور دفتر انجمن معلولان ضایعه نخاعی، بوده است، یادآورشد: اما پس از هم‌اندیشی‌، تصمیم گرفتیم درمانگاه دیابت در آن ایجاد کنیم و زیر نظر شهرداری و طبق نقشه آن را توسعه دهیم.

لازم به ذکر است؛ در مجموعه درمانگاه تخصصی دیابت پویای کرمان، خدماتی چون انجام تست قند رایگان، ارائه کارگاه‌های آموزشی برای آگاهی بیشتر مردم و درمان ضایعه‌های ناشی از بیماری قند ازجمله زخم‌های مزمن دیابتی با دستگاه‌های پیشرفته و کامل به شهروندان ارائه می‌شود.

 

0