یک شنبه 6 خرداد 1397
نسخه آزمایشی
  • جامعه
  • شماره خبر: 9605271
  • 21 شهریور 1396
  • 12:04
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
هدف از تشکیل دستگاه‌های دولتی خدمت است

سرپرست فرمانداری کرمان:

هدف از تشکیل دستگاه‌های دولتی خدمت است

علی بابایی سرپرست فرمانداری کرمان در دیدار با کارکنان حوزه‌ی سیاسی و اجتماعی فرمانداری، هدف از تشکیل دستگاه‌های دولتی را خدمت دانست و افزود: هدف خدمت است و تلاش ما این است که با برنامه‌ها و رویکردهای جدید بازدهی کارها  بیش‌تر شده و در امور تسریع شود.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، علی بابایی سرپرست فرمانداری کرمان در دیدار با کارکنان حوزه‌ی سیاسی و اجتماعی فرمانداری، هدف از تشکیل دستگاه‌های دولتی را خدمت دانست و افزود: هدف خدمت است و تلاش ما این است که با برنامه‌ها و رویکردهای جدید بازدهی کارها  بیش‌تر شده و در امور تسریع شود.

بابایی با اشاره به جایگاه مهم و حساس فرمانداری کرمان در مدیریت شهرستان، فرمانداری را به‌واسطه‌ی دارا بودن نقش حاکمیتی، عهده‌دار نظارت بر نهادها، ادارات و دستگاه‌های دولتی دانست.

وی با محدود خواندن بضاعت مالی مجموعه‌های دولتی، تأمین برخی امکانات را توسط آن‌ها مقدور ندانست و رویکرد فرمانداری و مجموعه اداری شهرستان کرمان را استفاده‌ی حداکثری از امکانات موجود عنوان کرد.

سرپرست فرمانداری کرمان با اشاره به بحث مناسب‌سازی فضای شهری، این موضوع را بسیار مهم خواند و بیان کرد: فضای شهری برای استفاده‌ی معلولان چندان مناسب نیست، بحث مناسب‌سازی بایستی به‌صورت جدی‌تر توسط دستگاه‌های دولتی پیگیری شود.

بابایی موضوعات اجتماعی را مباحث بسیار مهمی دانست و با اشاره به برخی عوامل ازجمله تهاجمات فرهنگی، فقر و تنگدستی، با تأکید بر استفاده از ظرفیت‌های مردمی در حل مسائل اجتماعی تصریح کرد: برخی از ناهنجاری‌های اجتماعی زیرپوست شهر وجود دارد که گاهی بسیار دردناک هستند و ساماندهی آن‌ها از توان دستگاه‌های دولتی خارج است، به‌طور مثال اگر بنا بود مراسم مذهبی مانند تاسوعا و عاشورا را بخش دولتی برگزار کند هرگز این شور و شعوری که در ایام محرم و صفر دیده می‌شود حاصل نمی‌شد، در بحث مسائل اجتماعی نیز بایستی از ظرفیت‌های مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد بیش‌تر استفاده شود.

بابایی تأسیس گرمخانه توسط شهرداری را اقدامی مناسب در راستای کمک به حل مسائل اجتماعی دانست و خاطرنشان کرد: این گرمخانه‌ها توانست تعدادی از افرادی که دچار آسیب‌های اجتماعی فراوانی شده‌اند را در خود جای دهد.

0