یک شنبه 25 آذر 1397
  • جامعه
  • شماره خبر: 9607149
  • 11 مهر 1397
  • 09:54
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
مهم‌ترین هدف گردشگری استان باید معرفی بیش‌تر کرمان باشد

رئیس کمیسیون گردشگری:

مهم‌ترین هدف گردشگری استان باید معرفی بیش‌تر کرمان باشد

رئیس کمیسیون گردشگری و خدمات اتاق کرمان گفت: مهم‌ترین هدف گردشگری استان باید معرفی و شناساندن بیش‌تر کرمان و نشان دادن تصویر واقعی از استان به مردم ایران و جهان باشد.

 به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، رئیس کمیسیون گردشگری و خدمات اتاق کرمان در کارگروه گردشگری استان با حضور امام جمعه و سرپرست استانداری کرمان افزود: پیشنهاد شده برای معرفی کرمان، در تعامل با مراکز استان‌های بزرگ کشور، بیلبوردهایی با موضوع جاذبه‌های کرمان طراحی و در این شهرها نصب شود و به ازای آن نیز امکان معرفی آن استان‌ها در کرمان وجود داشته باشد.

مهدی سیاوشی در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با تهیه طرح جامع گردشگری استان که قرار بود با همکاری مشاور بین‌المللی از شرکت THR اسپانیا انجام شود، افزود: به دلیل افزایش قیمت یورو و هزینه‌های بسیار این طرح، نتوانستیم کار را با این شرکت ادامه دهیم و باید از مشاور دیگری برای تهیه‌ی این طرح استفاده و تا پایان سال جاری آن را آماده کنیم.

وی بر راه‌اندازی پرواز خارجی و سایر پروازهای داخلی از مبدا کرمان، تاکید و بیان کرد: می‌توان از معین‌های اقتصادی مناطق اقتصاد مقاومتی استان درخواست شود در مطالعه‌ی شهرستان‌ها، گردشگری را در اولویت قرار دهند.

رئیس کمیسیون گردشگری و خدمات اتاق کرمان با اشاره به برخی مشکلات در زمینه جذب تسهیلات بانکی در طرح‌های سرمایه گذاری گردشگری تصریح کرد: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در زمینه‌ی معرفی طرح برای دریافت تسهیلات رتبه دوم کشور را دارد اما در زمینه‌ی جذب این تسهیلات جایگاه نوزدهم را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: در تخصیص اعتبارات به ویژه عمرانی، زیرساخت‌های مناطق ویژه گردشگری مانند جاده شهداد باید در اولویت قرار گیرد تا به توسعه‌ی گردشگری استان کمک کند.

سیاوشی، یکی دیگر از مشکلات گردشگری کرمان را قرار گرفتن نام این استان در لیست زرد گردشگری کشورهای ژاپن و فرانسه عنوان و بیان کرد: امیدواریم این موضوع توسط وزارت امور خارجه پیگیری و کرمان نیز در لیست سبز این دو کشور جای گیرد.

وی بیان کرد: اگر چه مشکلاتی در گردشگری کرمان وجود دارد اما باید برای رونق و توسعه این حوزه در کرمان تلاش بیش‌تری انجام داد.

سرپرست استانداری کرمان در این نشست گفت: در سال 96 تنها 0.5 درصد گردشگران خارجی کشور مربوط به استان کرمان بوده در حالی که 20 درصد آثار ثبت جهانی کشور مربوط به این استان است.

محمدجواد فدایی در پاسخ به صحبت‌های برخی فعالان حوزه‌ی گردشگری در رابطه با تورهایی که دستگاه‌های مختلف بدون در نظر گرفتن نقش آژانس‌های مسافرتی برگزار می کنند، تصریح کرد: در نشستی با حضور نمایندگانی از دستگاه‌ها به ویژه آموزش و پرورش در این رابطه تصمیم گیری کلی صورت خواهد گرفت.

وی همچنین در رابطه با درخواست فعالان گردشگری مبنی بر معرفی کرمان از شبکه العالم و جذب توریست از کشورهای عربی گفت: در این زمینه مشکلی وجود ندارد و همکاری‌های لازم صورت خواهد گرفت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نیز در این نشست با بیان این‌که کرمان ظرفیت‌های بسیار خوبی از جمله نیروی انسانی توانمند دارد، افزود: امیدواریم در شرایط فعلی کشور، بسته‌ی حمایت از گردشگری از سوی دولت تعریف و اجرا شود تا بخش خصوصی گردشگری بتواند به فعالیت‌های خود ادامه دهد.

غلامرضا فرخی، در ادامه به وجود برخی تورها و اماکن اقامتی غیرمجاز در استان اشاره و بیان کرد: اگر افراد مرتبط با این فعالیت‌های غیرمجاز شناسایی و به دستگاه‌های نظامی و قضایی معرفی شوند، با فعالیت‌های آن‌ها برخورد خواهد شد. وی به برگزاری سومین ابرماراتن استان از 9 تا 15 مهرماه جاری در منطقه شهداد اشاره کرد و گفت: 18 دونده‌ی خارجی از کشورهای ایتالیا، آفریقای جنوبی، آلمان، ژاپن و نیوزلند در این رقابت شرکت دارند.

 

0