پنج شنبه 5 اردیبهشت 1398
  • جامعه
  • شماره خبر: 9607148
  • 11 مهر 1397
  • 09:42
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
مرغ‌ سبز با مرغ‌ معمولی تفاوتی ندارد

مدیرکل دامپزشکی استان کرمان:

مرغ‌ سبز با مرغ‌ معمولی تفاوتی ندارد

مدیرکل دامپزشکی استان کرمان گفت: کرمان تنها استانی است که باقیمانده‌ی دارو در گوشت مرغ را اندازه‌گیری می‌کند و من با اطمینان به همشریان‌مان می‌گویم که در مرغ‌های معمولی هم باقی مانده‌ی آنتی بیوتیک صفر است.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، مدیرکل دامپزشکی استان کرمان  در نشست خبری با گرامی‌داشت 14 مهر ماه روز ملی دامپزشکی گفت: دامپزشکی در بخش امنیت غذایی نقش مهمی برعهده دارد و اقدامات این نهاد در تولید و توسعه‌ی پایدار نقش مهمی برعهده دارد.

حسین رشیدی افزود: بیش از 50 درصد از یک‌هزار و 700 عامل بیماری انسان از دام پدید می‌آید، بنابراین در کنار فعالیت‌های دامداری و دامپروری در کشور، باید یک دستگاه اجرایی وجود داشته باشد تا بهداشت دام را نیز تأمین کند.

رشیدی عنوان کرد: بر همین اساس دامپزشکی در زمینه تضمین سلامت دام و فرآورده‌های دامی فعالیت و از بیماری‌های قابل انتقال به انسان چه از طریق تماس با دام و چه مصرف فرآورده‌ها پیشگیری کرده و بیماری‌ها را کاهش می‌دهد.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمان ادامه داد: ممکن است، مردم تصور کنند که کار اصلی دامپزشکی واکسیناسیون و پیشگیری از بیماری است، اما کار ما تنها به این حوزه محدود نمی‌شود، بلکه کارهای متعددی برای سلامت جمعیت دامی و فرآورده‌های آن انجام می‌گیرد که یک بخش از آن ایمن‌سازی دام‌ها علیه بیماری است که واکسیناسیون را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه علاوه بر واکسیناسیون سیستم مراقبتی ایجاد شده است که بیماری‌های دامی را رصد می‌کند تا چنانچه در یک منطقه بیماری مشاهده شود، اقدام سریع و به موقع انجام ‌گیرد، گفت: ما در سیستم پدافند غیر عامل استان نیز نقش ارزنده‌ا‌ی ایفا می‌کنیم، زیرا نیروهای دامپزشکی در زمینه‌ی واکنش سریع در اتفاقات مهم آموزش‌های لازم را فرا گرفته است.

وی در بحث فعالیت‌هایی دارو و درمان تاکید کرد: داروهایی که در اختیار دامداران قرار می‌گیرد، هم از جنبه‌ی مؤثر بودن آن‌ها و هم عدم وجود خطر برای بهداشت عمومی مورد بررسی قرار می‌گیرند تا با مدیریت مصرف آن‌ها باقی مانده‌ی دارویی در خوراک مردم وجود نداشته باشد.

رشیدی در زمینه‌ی پایش باقیمانده‌های دارویی اضافه کرد: ما قوی‌ترین و مجهزترین آزمایشگاه منطقه‌ای را در این بخش در سطح استان داریم که آزمایش‌های مولکولی، میکروب‌شناسی، سم‌شناسی و ... را انجام می‌دهد و مورد تأیید مراجع ملی است و با استفاده از این امکانات کارهای بسیار ارزشمندی در بحث پایش باقی مانده‌های دارویی انجام می‌دهیم.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمان با اشاره به این‌که ما دارای یکی از آزمایشگاه‌های مرجع در بحث بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان هستیم، گفت: با اقدامات قرنطینه‌‌ای، بهداشتی و مراقبتی که در سطح استان صورت گرفت، این بیماری شایع نشده و مشکلی را ایجاد نکرده، زیرا طی سال گذشته بیش از 6 هزار مورد کار آزمایشگاهی و مراقبتی انجام شده است.

رشیدی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کرمان جزو استان‌های پایلوت اقتصاد مقاومتی است، ما نیز در این راستا اسناد امنیت غذایی را تهیه کردیم که با اجرای آن‌ها اقدامات بسیار مهمی در زمینه کنترل بیماری‌های انجام دادیم؛ از جمله در بحث بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک در حیات وحش که تلفات بسیار زیادی در سطح استان‌ها ایجاد کرده بود با شناسایی به‌هنگام آن با همکاری اداره کل حفاظت محیط زیست این بیماری را کنترل کردیم که کانون آن خاموش شد.

رشیدی کرمان را از استان‌های پیشگام در زمینه بحث اصلاح کشتارگاه‌ها دانست و اضافه کرد: گوشتی که در اختیار مردم گذاشته می‌شود، حتماً باید در کشتارگاه‌های صنعتی تهیه شود، مراحل کشتار به صورت بهداشتی باشد و پس از آن به مدت 24 ساعت در سیستم‌های پیش‌سردکن نگه‌داری شود تا هم از کیفیت مناسب برخوردار بوده و هم از آلودگی‌ها پاک شود.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمان توجه به اینکه 23 کشتارگاه در شمال و شرق استان کرمان وجود دارد، اظهار داشت: طی چند سال گذشته هیچ یک از کشتارگاه‌های استان کرمان سیستم پیش‌سردکن نداشت، اما اکنون حدوداً تمام کشتارگاه‌های ما مجهز به این دستگاه شده است و حمل گوشت نیز با خودروهای کانتینردار صورت می‌گیرد.

وی بیان کرد: همچنین بهترین کشتارگاه صنعتی کشور در شهر باغین در دست احداث است که اکنون بخش ساختمانی آن 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و 22 بهمن ماه افتتاح می‌شود در این کشتارگاه برای کشتار دام سنگین «گاو و شتر»، دام سبک «گوسفند و بز» و همچنین شترمرغ خط جداگانه تعبیه، صنایع جنبی و بسته‌بندی در کنار آن پیش‌بینی و میدان عرضه دام به صورت کاملاً بهداشتی ایجاد شده است.

رشیدی با بیان اینکه ما تلاش داریم که کشتارگاه‌ها را محدود به کشتارگاه‌های منطقه‌ای کرده و کشتارگاه‌های کوچک را تعطیل کنیم، تصریح کرد: در شهرستان سیرجان نیز امکانات لازم برای راه‌اندازی سیستم پیش‌سردکردن خریداری شده و به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

دکتر رشیدی  در بحث مراکز عرضه‌ی شیر افزود: با ابراز تأسف یک تبلیغ منفی علیه شیر پاستوریزه طی چند سال‌ قبل اتفاق افتاد که نگران‌کننده بود، اما ما توصیه می‌کنیم که شهروندان حتی‌المقدور از شیر پاستوریزه استفاده کنند.

رشیدی با تأکید بر این‌که ما این مراکز عرضه‌ی شیر غیرپاستوریزه را به رسمیت نمی‌شناسیم، بیان کرد: اما به عنوان یک واقعیت باید این مسأله را بپذیریم و بر همین اساس در صدد برآمدیم که حداکثر تلاش خود را برای عرضه‌ی شیر سالم انجام دهیم.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمان ادامه داد: مراکزی عرضه‌ی شیر غیرپاستوریزه دو دسته‌اند؛ عده‌ای از صنف خود پروانه دارند و به شیرسردکن مجهزند، حداقل مسائل بهداشتی را رعایت کرده و مشخص است که شیر آن‌ها از چه دامداری‌هایی تهیه می‌شود که ما از آن‌ها برای تشخیص آلودگی و تقلب نمونه‌برداری می‌کنیم با وجود این‌که مسؤولیت مستقیمی در این زمینه نداریم.

وی ابراز داشت: با توجه به اینکه برخی مراکز دارای این تجهیزات نیستند و شیر نیز ماده‌ای سریع‌الفساد است، ممکن است، تقلب‌هایی در این زمینه صورت گیرد، بنابراین به مردم توصیه می‌کنیم از جاهایی شیر تهیه کنند که حداقل شیرسردکن داشته و یا تحت نظارت دامپزشکی باشد.

رشیدی با تأکید بر این‌که مردم با تدبیر و تعقل نسبت به اخبار و اطلاعات در فضای مجازی واکنش نشان دهند، اضافه کرد: یکی شبهه‌‌ها این است که برای افزایش وزن مرغ به خوراک آن پودر جیوه و آهن می‌افزایند در صورتی که یک میلی‌گرم از این فلزات سنگین مسمومیت‌زا است، بنابراین به هیچ وجه معقول نیست که این اتفاق بیافتد.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمان گفت: وزن ایده‌آل مرغ در سطح جهانی بین 1.5 تا 1.8 کیلوگرم است و بیش‌تر از آن تنها چربی است، اما افراد متعددی از فضاهای مجازی سوء استفاده کرده و اخبار کذب و نادرست در آن‌ها منتشر می‌کنند که از جمله شبهه‌های دیگر تزریق هورمون به مرغ‌ها برای افزایش وزن است در صورتی که این کار با اقدامات اصلاح نژادی انجام می‌گیرد.

 

15.6258