دوشنبه 21 آبان 1397
نسخه آزمایشی
  • جامعه
  • شماره خبر: 9607239
  • 12 آبان 1397
  • 11:45
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
مبارزه با استعمار پایه های آزاداندیشی را در جهان بنا نهاد

پیام مشترک نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه کرمان، رئیس مجمع نمایندگان استان و سرپرست استانداری کرمان:

مبارزه با استعمار پایه های آزاداندیشی را در جهان بنا نهاد

نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه کرمان،رئیس مجمع نمایندگان استان و سرپرست استانداری کرمان در پیام مشترکی اعلام کردند: مبارزه با استعمار، استکبار و استبداد، پایه های آزاداندیشی و آزادی را نه تنها در ایران اسلامی بلکه در سطح جهان بنا نهاد.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه کرمان،رئیس مجمع نمایندگان استان و سرپرست استانداری کرمان به مناسبت 13 آبان، در پیام مشترکی با گرامی‌داشت یاد و خاطره‌ی شهدای دانش‌آموز و دانشجو تاکید کردند:  مبارزه با استعمار، استکبار و استبداد، پایه‌های آزاداندیشی و آزادی را نه تنها در ایران اسلامی بلکه در سطح جهان بنا نهاد.

متن کامل این پیام به شرح زیر است:

مبارزه با استعمار، استکبار و استبداد، اصلی اساسی در انقلاب اسلامی ایران است که پایه‌های آزاداندیشی و آزادی را نه تنها در ایران اسلامی بلکه در سطح جهان و با صدور انقلاب اسلامی ایران بنا نهاد و نشان داد سیاست‌های مستبدانه و ظالمانه‌ی دشمنان در پرتوی بیداری و وحدت مسلمان جهان تاری است که دشمنان عنکبوت‌وار به دور خود پیچیده‌اند و سرانجام نابود شدنی است.

یوم الله 13 آبان ماه به عنوان سالروز تبعید حضرت امام خمینی (ره) به ترکیه به علت مخالفت با لایحه‌ی ننگین کاپیتولاسیون در سال 1343، شهادت دانش‌آموزان مظلوم و بی‌دفاع به دست رژیم پهلوی در سال 1357 و همچنین تسخیر لانه‌ی جاسوسی آمریکا در 13 آبان سال 58 نمادی از ایستادگی‌های هوشمندانه و مبتنی بر قدرت ایمان افرادی است که ولایت‌مداری را مُهر افتخاری بر اندیشه و عملکرد خود می‌دانند و همواره در مسیر ولایت حرکت می‌کنند.

به یقین در این برهه‌ی حساس نیز بازآفرینی و تبیین اندیشه‌ها و درس‌های نهفته در 13 آبان ماه، خط بطلانی بر تمامی تهدیدها و تحریم‌هایی است که در گفتار به دنبال ایجاد فاصله‌ی بین مردم و حاکمیت است اما در باطن تنها ناقوسی است که پیشمانی و مرگ سردمداران استکبار  و استثمار را رقم خواهد زد.

 ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانش‌آموز و دانشجو، بار دیگر با آرمان‌های والای انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تجدید میثاق نموده و برائت و انزجار خود را از استکبار جهانی اعلام می‌نماییم.

 

 حسن علیدادی سلیمانی                                                    محمدجواد فدائی                                             حسین امیری خامکانی

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان                     سرپرست استانداری کرمان                                 رئیس مجمع نمایندگان استان

0