یک شنبه 19 آذر 1402
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 9610976
  • 16 آبان 1402
  • 15:53
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
ضرورت تداوم نشست‌های مردمی برای آگاهی از مطالبات شهروندان

در نشست مردمی اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار کرمان تأکید شد:

ضرورت تداوم نشست‌های مردمی برای آگاهی از مطالبات شهروندان

نشست مردمی اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار کرمان، در مسجدالائمه(ع) واقع در بلوار «آزادگان»، با حضور جمعی از مدیران شهری و شهروندان برگزار شد.

به گزارش کرنا، شهردار کرمان در این نشست، بر تداوم برگزاری نشست‌های مردمی و آشنایی با مطالبات شهروندان و اولویت‌بندی آنها تأکید کرد و افزود: بعضی از مشکلات محله‌ها، در کوتاه‌مدت قابل حل است، اما رفع بعضی مشکلات، به برنامه‌ریزی، مصوبه شورای اسلامی شهر، تأمین بودجه و زمان کافی نیاز دارد.

سعید شعرباف، در خصوص بهسازی پارک مجاور مسجدالائمه(ع) گفت: به‌زودی و به‌همت شهرداری منطقه دو، مشکلات اولیه این پارک، ازجمله هرس درختان و اصلاح سیستم روشنایی آن حل می‌شود، اما بهسازی ویژۀ این پارک در سال آینده اجرا خواهد شد.

حسین چناریان، رییس کمیسیون برنامه، بودجه و منابع پایدار شورای اسلامی شهر کرمان نیز در این نشست گفت: بیان مسائل و مشکلات محله‌ها ازسوی ساکنان، کمک می‌کند بودجه‌ای که برای بهسازی و تجهیز خدمات‌شهری و رفع مشکلات محله‌ها صرف می‌شود، بر یک مبنای واقعی، اولویت‌بندی شود.

محمدرضا کمساری، نایب‌رییس شورای اسلامی شهر کرمان هم، با تأکید بر اینکه در زمینۀ بودجه، پروژه‌های عمرانی، اولویت‌بندی شده ‌است، افزود: با توجه به درخواست‌های مردم درخصوص حل مشکلات خیابان «ثامن‌الحجج(ع)»، لازم است ساماندهی و بهسازی این خیابان در بودجۀ سال آینده به‌صورت ویژه لحاظ شود و بودجۀ مشخصی به این مهم اختصاص یابد.

محمدامین شمسی، رییس کمیسیون گردشگری و میراث‌فرهنگی شورای اسلامی شهر کرمان نیز با اشاره به اینکه این نشست، سی‌امین جلسه با مردم محله‌های مختلف شهر کرمان است، خاطر نشان کرد: در این جلسات، مردم مشکلات و دغدغه‌های خود را مطرح می‌کنند و مسؤلان شهری، پیگیر رفع آنها خواهند بود.

در ادامه، شهردار منطقه دو کرمان، از هرس درختان، بهسازی سیستم روشنایی و ورودی پارک مجاور مسجدالائمه(ع) در آیندۀ نزدیک خبر داد.

علی رحیمی‌راد، به شهروندانی که درخواست اجرای سرعت‌گیر در کوچه‌های خود را دارند، توصیه کرد درخواست  خود را به‌صورت کتبی مطرح کنند تا پس از تأیید شورای ترافیک، برای اجرای آن اقدام شود.

وی، از صدور اخطاریه به مالکان زمین‌های خالی در خیابان «جهاد» برای حصارکشی خبر داد و همچنین گفت: بوستان شهرک «بانک مسکن» به وسایل بازی و تندرستی به‌زودی تجهیز می‌شود و سیستم روشنایی آن اصلاح خواهد شد.

شهردار منطقه دو کرمان، با اشاره به اینکه سال آینده بودجه‌ای به ساماندهی خیابان «ثامن‌الحجج(ع)» اختصاص داده خواهد شد، افزود: در حال حاضر نیز، در این خیابان و مقابل مسجد یادشده، جدول‌گذاری شده و با پیگیری اعضای شورای اسلامی شهر، فرش‌موزاییک این محدوده نیز به‌زودی اجرا خواهد شد. 

شهردار منطقه دو کرمان، از 1000 متر جدول‌گذاری در مدت 11 روز در خیابان «هاشم نادری» خبر داد و در پاسخ به انتقاد برخی از شهروندان درخصوص روند کُند ساماندهی رفیوژ میانی خیابان «جهاد»، خاطرنشان کرد: با توجه به وجود کابل برق و لوله آب در این رفیوژ و ازسوی دیگر، ترافیک این خیابان، فرآیند خاک‌برداری با احتیاط کامل از ساعت 22 هرشب تا پنج صبح، و اقدامات عمرانی در طول روز انجام می‌شود.

15.6209