سه شنبه 30 مرداد 1397
نسخه آزمایشی
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 9606840
  • 21 تیر 1397
  • 13:16
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
ضرورت اریه آموزش‌های جامع شهروندی

مدیر فرهنگ‌سرای کوثر شهرداری تأکید کرد:

ضرورت اریه آموزش‌های جامع شهروندی

مدیر فرهنگ‌سرای کوثر شهرداری بر ضرورت ارایه‌ی آموزش‌های جامع شهروندی تأکید کرد.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، آرزو نیکوبخت گفت: با توجه به این‌که امروزه شهرداری‌ها دیگر تنها یک نهاد خدماتی نبوده، بلکه به یک نهاد اجتماعی فرهنگی و خدماتی تبدیل شده‌اند؛ می‌طلبد که این نهاد ارزشمند از ابزارهای فرهنگی و اجتماعی خود به‌صورت مطلوب در نهادینه شدن حقوق شهروندی استفاده کند.

وی افزود: ظاهر شهر، بازتابی از باطن شهر است و باطن شهر، همان افکار و رفتار مردم آن شهر است و برای این‌که ظاهر و باطن شهر خبر از آبادانی، زیبایی، رشد و امنیت بدهد، آموزش شهروندان و بسترسازی برای همکاری آن‌ها در این خصوص ضروری است.

وی ادامه داد: البته با توجه به ابعاد مختلف زندگی در شهر و شهرنشینی شهروندان و ماشینی‌شدن زندگی امروزی که به‌صورت جدی شهر و شهروندان را به چالش کشانده است، پرداختن به تمام ابعاد سخت است؛ بنابراین، آموزش‌های جامع شهروندی اعم از حقوق شهروندی، هویت ملی و مذهبی، سبک زندگی، سلامت روح و جسم، جامعه‌ی قانون‌مند، محیط زیست و بهداشت عمومی می‌تواند راهی برای برون‌رفت از این چالش اساسی باشد.

نیکوبخت بیان کرد: به همین منظور فرهنگ‌سرای کوثر شهرداری کرمان در راستای ارتقای سطح دانش شهروندی (فرهنگ شهروندی) برای فصل جدید فعالیت‌ها با رویکرد فرهنگی اجتماعی شهروندی برنامه‌های مختلفی را برنامه‌ریزی و اجرا کرده است.

وی خاطرنشان کرد: هم‌چنین در این فرهنگ‌سرا برنامه‌ها و دوره‌های مختلف دیگری مانند دوره‌های قرآنی،علمی، آموزشی، هنری و فرهنگی برگزار می شود که تاکنون، با استقبال خوبی روبه‌رو بوده است.

مدیر فرهنگ‌سرای کوثر از اجرای برنامه‌های مناسبتی ملی و مذهبی، پارک گفت‌وگو (تالار گفت‌وگو)، دوره‌های بازیگری، کنفرانس‌ها، تشکیل کانون‌های داوطلب، برگزاری کنفرانس‌های مختلف، برگزاری نمایشگاه‌های هنری و فرهنگی و سلسله‌برنامه‌های نکوداشت مفاخر شهر در این فرهنگ‌سرا خبر داد.

0