پنج شنبه 1 فروردین 1398
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 9606832
  • 17 تیر 1397
  • 13:49
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
شهرداران محله در خانه‌های فرهنگ مستقر می‌شوند

شهرداران محله در خانه‌های فرهنگ مستقر می‌شوند

سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان، از تغییر در کارکرد فعلی و بازگشت به ماهیت و مسئولیت اصلی خانه‌های فرهنگ شهرداری کرمان خبر داد.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، محمدعلی جوشایی گفت: به‌زودی بعد از شناسایی شهردارمحله‌های فعال و ابقای آن‌ها و نیز انتصاب شهرداران محله‌ی جدید، دل‌سوز و فعال به‌جای شهردارمحله‌های کم‌کار توسط شهردار، دفتری برای ارتباط و تعامل با مردم محله به این شهرداران در خانه‌های فرهنگ اختصاص داده می‌شود.

سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان افزود: با انتخاب شهردارمحله‌های توانمند که بی‌مزد و منت و دل‌سوزانه برای بهبود محله‌های خود تلاش می‌کنند، می‌توان بسیاری از اختیارات را به آن‌ها سپرد.

جوشایی ادامه داد: این کار به‌منظور فراهم شدن امکان ارتباط راحت‌تر با مردم محله‌ها جهت شناسایی مشکلات و رفع آن‌ها و نیز قابلیت‌های هر محله و مشارکت مردم محله در فعالیت‌های شهروندی انجام می‌شود.

وی با اشاره به تغییر ظاهر خانه‌های فرهنگ و نیز تغییر کارکرد آن‌ها به تناسب نیاز محله‌ها، گفت: ارایه‌ی آموزش‌های  شهروندی  و نیز خدمات فرهنگی و هنری  به‌گونه‌ای که مردم خانه‌های فرهنگ را از خود بدانند و در فعالیت‌های اجتماعی و شهروندی این مکان‌ها حضور فعالانه داشته باشند، از اقدامات این معاونت در دوره‌ی جدید شهرداری است.

سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان بیان کرد: خانه‌های فرهنگ و فرهنگ‌سراها به‌زودی عضوگیری خواهند کرد تا تمام کارهای فرهنگی شهروندی برنامه‌ریزی شده در این مکان‌ها با مشارکت خود مردم اجرا شود.

جوشایی هم‌چنین از افزایش تعداد فرهنگ‌سراهای شهرداری کرمان به شش فرهنگ‌سرا و 30 پایگاه فرهنگی مشارکتی تا پایان دوره‌ی سه‌ساله‌ی شهرداری خبر داد.

0