دوشنبه 16 تیر 1399
  • جامعه
  • شماره خبر: 9607795
  • 9 خرداد 1398
  • 22:19
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
سامان‌دهی و تثبیت املاک و مستغلات هلال احمر

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان تأکید کرد:

سامان‌دهی و تثبیت املاک و مستغلات هلال احمر

در دیدار مدیرکل ثبت اسناد و املاک و مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان، وضعیت املاک و مستغلات جمعیت هلال احمر بررسی و در خصوص نحوۀ تثبیت این املاک تصمیم‌گیری شد.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، رضا طالبی‌زاده در این دیدار با بیان این‌که تاکنون نسبت به تثبیت املاک دولتی نقش فعالی داشته‌ایم، گفت: با سامان‌دهی و تثبیت اراضی و مستغلات جمعیت هلال احمر، بخشی از مشکلات موجود این جمعیت مرتفع خواهد شد.

وی با اعلام این‌که جمعیت هلال احمر استان متولی موقوفات خاصی در استان کرمان است، گفت: تثبیت و سنددار کردن این موقوفات مانع از هرگونه دست‌درازی و سهم‌خواهی سودجویان خواهد شد.

این مقام قضایی افزود: هلال احمر استان می‌تواند با استفاده از کمیسیون مستندسازی و اخذ گواهی بند «د» ماده 26 آیین‌نامه اموال دولتی نسبت به اخذ اسناد مالکیت ساختمان‌های آن جمعیت که در اراضی دولتی واقع هستند، اقدام کند.

در ادامۀ این دیدار مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گفت: حضور شبانه‌روزی جمعیت هلال احمر استان کرمان در تمام نقاط استان الزامی است تا بتواند خدمات ویژۀ خود را در کمترین‌زمان ممکن به آسیب‌دیدگان ارائه دهد و از این‌رو املاک و مستغلات زیادی در تمام استان داریم تا سرعت دسترسی به نقاط آسیب‌دیده افزایش یابد.

وی ادامه داد: در سال‌جاری و با تعامل اداره‌کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان و برنامه‌ریزی‌ها، برخی از این املاک سامان‌دهی و سنددار خواهند شد.

در انتهای این دیدار مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان دستورات و راهنمایی‌های لازم را جهت تثبیت اراضی و مستغلات جمعیت هلال احمر استان صادر کرد.

0