جمعه 1 تیر 1397
نسخه آزمایشی
  • جامعه
  • شماره خبر: 9605242
  • 16 شهریور 1396
  • 10:54
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
رشد 96 درصدی جمع آوری زکات در استان

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان خبر داد:

رشد 96 درصدی جمع آوری زکات در استان

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: حدود یک میلیارد و 100 میلیون تومان زکات در پنچ ماهه‌ی نخست امسال در استان کرمان جمع آوری شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 96 درصد رشد داشته است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان خبر داد:

 رشد 96 درصدی جمع آوری زکات در استان

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: حدود یک میلیارد و 100 میلیون تومان زکات در پنچ ماهه نخست امسال در استان کرمان جمع آوری شده که نسبت به مدت مشابهه سال قبل 96 درصد رشد داشته است.

به گزارش کرمان شهر آنلاین، یحیی صادقی، به اقدامات انجام شده در حوزه زکات در استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 20 نفر روحانی، چهار سرباز طلبه و بیش از یک هزار و 700 عامل زکات با ستاد زکات استان در شهرها و روستاها همکاری دارند.

وی با بیان اینکه استان کرمان ظرفیت های خدادادی زیادی دارد که اگر این طرفیت ها احیاء شده و به فعلیت برسند جمع آوری زکات در استان رشد قابل توجهی خواهد داشت، افزود: حدود یک میلیارد و 100 میلیون تومان زکات در پنچ ماهه نخست امسال در استان کرمان جمع آوری شده که نسبت به مدت مشابهه سال قبل 96 درصد رشد داشته است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: اولویت هزینه کرد زکات برای محرومان در بحث تامین جهیزیه، ساخت مسکن و خدمات عمرانی است.

وی با بیان اینکه در پنج ماهه امسال یک هزار مورد جهیزیه که شامل 16 قلم کالای اساسی بود خریداری و به نوعروسان تحت حمایت استان اهداء شد، افزود: در بحث مسکن نیز تعمیرات جزئی، حصارکشی و ایزوگام از محل جمع آوری زکات برای مددجویان و محرومان انجام شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: سعی کرده ایم از فرصت نمازجمعه در شهرستان ها استفاده کنیم و مابین نماز پیرامون زکات صحبت کنیم، ضمن اینکه اعتقاد داریم جهت تشویق پرداخت کنندگان زکات از تریبون نمازجمعه استفاده شود که تاثیرگذاری آن بیشتر خواهد بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم در نیمه دوم سال که زمان برداشت محصول خرما است بهتر و بیشتر به امر زکات پرداخته و عمل شود.

شایسته ذکر است؛ در پایان جلسه اعضای ستاد زکات به بیان دیگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند و راهکارهایی را در جهت فرهنگ سازی بهتر در امر زکات ارائه دادند.

زهرا نجفی

0