سه شنبه 31 اردیبهشت 1398
  • جامعه
  • شماره خبر: 9607230
  • 6 آبان 1397
  • 13:53
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
در زمینه بهداشت و درمان 31 درصد کاهش تشکیل پرونده داشته‌ایم

مدیرکل تعزیرات حکومتی کرمان:

در زمینه بهداشت و درمان 31 درصد کاهش تشکیل پرونده داشته‌ایم

مدیرکل تعزیرات حکومتی کرمان گفت: در زمینه بهداشت و درمان، نسبت به سال گذشته، 31 درصد کاهش تشکیل پرونده داشته‌ایم.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان در نشست خبری به مناسبت سالروز تاسیس سازمان تعزیرات حکومتی در کشور، گفت: با مقایسه پرونده‌های تعزیرات در سال جاری و سال قبل در بخش کالا و خدمات 19 درصد افزایش ورودی پرونده و 15 درصد افزایش مختومه شدن داشته‌ایم.

 ارسلان میری افزود: در زمینه کالای قاچاق هم کشف 42 درصد و مختومه شدن پرونده‌ها 41 درصد افزایش پیدا کرده است.

وی اضافه کرد: در هفت ماهه سال جاری هفت هزار و 668 فقره پرونده در بخش کالا و خدمات تشکیل شده که از این میزان هفت هزار و 600 مورد مختومه شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان افزود: محکومیت‌ها در این زمینه بیش از 64 میلیارد و 458 میلیون ریال بوده که 48 درصد از محکومیت‌ها با مبلغ بیش از 13 میلیارد ریال وصول و به خزانه کشور واریز شده است.

وی گفت: در بخش قاچاق کالا و ارز استان کرمان در سال جاری یک هزار و 537 پرونده تشکیل و یک هزار و 536 مورد مختومه شده است.

میری بیان کرد: بیش از 93 میلیارد ریال محکومیت در این پرونده‌ها رای صادر شده و جریمه‌ی نقدی بیش از 47 میلیارد ریال معادل 58 درصد وصول شده است.

وی تاکید کرد: در بخش بهداشت و درمان در هفت ماه نخست امسال 239 فقره پرونده در تعزیرات حکومتی استان کرمان تشکیل و به دلیل پرونده موجودی از سال قبل، در این بخش 242 فقره مختومه و 350 میلیون ریال محکومیت داشته که بیش از 60 درصد وصول شده است.

وی تصریح کرد: فعال شدن اداره تعزیرات برای همه 23 شهرستان استان مصوب شده اما این اداره کل تنها در 9 شهرستان اداره دارد و در زمینه نیروی انسانی و فضای فیزیکی کمبودهایی در استان مشاهده می شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان در ادامه با بیان این‌که برخی قوانین مربوط به ده‌ها سال گذشته است و جریمه اندکی در قانون برای آن‌ها تعریف شده است، تاکید کرد: برخی از قوانین در برخورد با تخلفات اقتصادی بازدارندگی لازم را ندارد.

ارسلان میری افزود: مجازات این تخلفات باید متناسب با متخلف و شرایط تخلف تعیین شود و قانون‌گذار باید در این زمینه اقدام کند.

وی تصریح کرد: نباید همواره به دنبال مجازات کردن باشیم؛ بلکه  باید ابتدا زیرساخت‌ها را اصلاح و فرهنگ غنی ایرانی اسلامی را توسعه دهیم تا با فرهنگ‌سازی، ارزش‌ها به جایگاه خود برگردند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان گفت: تخلفات در قاچاق سوخت بیش از آن چیزی است که کشف می‌شود و در این زمینه باید ابتدا بستر تخلفات خشکانده شود.

وی تصریح کرد: جو روانی، موجب هجوم مردم برای خرید کالا و احتکار خانگی شده است که با فرهنگ سازی می‌توان ریشه‌ی این‌گونه تخلفات را از بین برد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان گفت: حضور در بازار وظیفه این اداره کل نیست اما برای آرامش روانی در برخورد با متخلفان اقتصادی با همراهی دستگاه‌های متولی در بازار حضور و همکاری داشتیم.

وی تاکید کرد: تعزیرات حکومتی مرجع اختصاصی برخورد و رسیدگی به تخلفات اقتصادی و آخرین مرحله برای برخورد مبارزه با تخلفات اقتصادی است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان با بیان این‌که مردم و دستگاه ها در کشف تخلفات همکاری کنند، گفت: کشف تخلف به عهده‌ی دستگاه های متولی است و این اداره کل وظیفه برخورد با مفاسد اقتصادی را برعهده دارد.

وی با بیان این‌که به گزارشات مردمی برای رسیدگی به تخلفات اقتصادی رسیدگی می‌شود، افزود: مردم می‌توانند علاوه بر تلفن 124 بازرگانی، از طریق سامانه‌ی 135 تخلفات را به تعزیرات حکومتی استان کرمان گزارش کنند.

میری ابراز کرد: اداره کل تعزیرات حکومتی استان کرمان با تخلفات بخش دولتی و غیردولتی نیز با جدیت و قاطعیت برخورد می‌کند.

0