شنبه 24 آذر 1397
  • جامعه
  • شماره خبر: 9607223
  • 3 آبان 1397
  • 09:21
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
تعیین حقوق بر مبنای کارمزد مبنای مدیریت اسلامی است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان:

تعیین حقوق بر مبنای کارمزد مبنای مدیریت اسلامی است

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: توجه به کنترل درونی افراد و تعیین حقوق بر مبنای کارمزد دو شاخص مهم در مدیریت اسلامی است که هنوز مبنای عمل قرار نگرفته است.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان در بیستمین جشنواره شهید رجایی و تقدیر از برگزیدگان خدمت و دستگاه‌های اجرایی استان کرمان در سال 1396 گفت: در حوزه مدیریت اسلامی مباحث متعددی برای اداره جامعه وجود دارد که هنوز با عملیاتی شدن آن‌ها همچون حوزه‌های فرهنگ اسلامی و اقتصاد اسلامی فاصله زیادی داریم.
حجت الاسلام والمسلمین علیدادی افزود: در دنیای امروز که بحث کار مفید دارای ارزش و اعتبار است دستگاه‌های اجرایی برای بالابردن راندمان کاری افراد، ابتدا کارت اعتباری و سپس دستگاه‌های انگشت نگاری و سیستم مانیتورینگ را اختراع و تعبیه کردند که باوجود موثر بودن در افزایش راندمان کاری افراد، همچنان با نقطه مطلوب فاصله دارد.
حجت الاسلام و المسلمین علیدادی خاطرنشان کرد: مدیریت اسلامی برای افزایش راندمان کاری افراد بحث کنترل از درون را مطرح کرده است و ما بعد از انقلاب در مدل‌های جهاد سازندگی و هشت سال دفاع مقدس به خوبی آن را امتحان کردیم و جواب گرفتیم.
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان نیز در این مراسم با اشاره به مواد قانونی 81 و 82 قانون خدمات کشوری گفت: تعیین برنامه راهبردی براساس تکالیف قانونی، تدوین برنامه‌های عملیاتی، استقرار نظام ارزیابی عملکرد و نظام پاسخ‌گوی در نظام عملکرد از جمله تکالیف دستگاه‌های اجرایی است و  تدوین محورها و شاخص‌های عمومی و اختصاصی بخشی از فرآیند ارزیابی عملکرد است.
جعفر رودری گفت: سیاست‌های کلی ابلاغی توسط رهبر معظم اتقلاب، نقشه اصلاح راه نظام اداری و برنامه جامع اصلاح اداری بستر لازم برای تدوین برنامه های توسعه است.
وی با اشاره به تاریخ 70 ساله شکل‌گیری برنامه‌ریزی در ایران گفت: در ادبیات توسعه تجهیز و تأمین منابع مالی یکی از مهم‌ترین قسمت‌های برنامه‌ریزی در نظر گرفته می‌شود که در کشور ما بحث ارتقای بهره‌وری فردی و سازمانی و نیز حکمرانی مطلوب از اهمیت بسیاری برخوردار است.
روردی گفت: جمهوری اسلامی ایران در 10 سال اخیر در شاخص‌های تولید علم جزو 20 کشور اول دنیا بوده است که نشان می‌دهد ما در زمینه‌ی تولید علم موفق بوده‌ایم. همچنین در شاخص توسعه‌ی انسانی رتبه ایران در سال 1356 در بین 180 کشور، رتبه 130 بوده است که امروزه دارای رتبه 63 هستیم.
وی با انتقاد از فراهم نبودن بسترهای لازم برای ایجاد فضای کسب و کار در کشور افزود: رتبه ایران در شاخص‌های سهولت کسب و کار جایگاه 124 در بین 190 کشور دنیا است و بایستی این جایگاه بهبود یابد.
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان با انتقاد از کاهش بهره‌وری سیستم اداری گفت: مسأله اساسی در ادارات و سیستم‌های اداری کشور پایین بودن بهره‌وری انسانی است که باید ایجاد انگیزش‌های فردی و رفع موانع سیستم اداری این مشکل برطرف شود.
رودری اضافه کرد: در فرآیند ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان از مجموع 70 دستگاه استانی، 65 دستگاه مشارکت کردند که 17 دستگاه حائز رتبه برتر شدند.

 

0