شنبه 24 آذر 1397
  • جامعه
  • شماره خبر: 9607243
  • 12 آبان 1397
  • 14:20
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
بیش از 30 هزار دانش‌آموز در مدارس شبانه روزی استان تحصیل می‌کنند

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان:

بیش از 30 هزار دانش‌آموز در مدارس شبانه روزی استان تحصیل می‌کنند

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: بیش از 30 هزار دانش‌آموز در مدارس شبانه روزی استان کرمان در حال تحصیل هستند.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در جلسه‌ی هم‌اندیشی طرح جامع حمایت و ارتقای پوشش تحصیلی مناطق محروم استان کرمان، گفت: باید توجه داشته باشیم که توسعه‌ی کشور در گرو پیشرفت و رشد مدارس و مجموعه‌ی نظام آموزش و پرورش است و آینده‌ی کشور را می‌توان از وضعیت امروز تعلیم و تربیت آن پیش‌بینی کرد.

احمد اسکندری‌نسب افزود: کیفیت بخشی به برنامه‌های آموزش و پرورش به خصوص مدارس شبانه‌روزی در دستور کار اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان قرار دارد.

وی با بیان این‌که با توجه به افزایش اعتبارات در سال جاری امیدواریم تمام پروژه‌های نیمه تمام عمرانی در استان تا مهرماه سال آینده در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد، بیان کرد: باید تلاش شود تمامی اعتبارات در جای خود هزینه شود و از آن بهترین بهره برداری صورت گیرد.

وی با بیان این‌که بیش‌تر مطالبات مالی فرهنگیان استان پرداخت شده است و در تلاشیم باقی‌مانده‌ی مطالبات  آنان نیز پرداخت شود، تصریح کرد: روسای آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان باید سهم اعتبارات خود را از کمیته‌های برنامه‌ریزی شهرستانی بگیرند.

وی پوشش تحصیلی حداکثری و انسداد مبادی بی‌سوادی، تقویت مدارس شبانه‌روزی و تقویت طرح روستا مرکزی را از دیگر برنامه‌های طرح جامع حمایت و ارتقای پوشش تحصیلی مناطق محروم استان کرمان عنوان و بر اجرای این طرح تاکید کرد.

اسکندری‌نسب توجه ویژه به مدارس شبانه‌روزی را لازم و ضروری دانست و گفت: مدارس شبانه روزی باید محل تربیت درس زندگی در کنار آموزش برای دانش آموزان باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به این که تحقق عدالت آموزشی و توجه ویژه به مناطق محروم و کم‌تر توسعه یافته در اولویت آموزش و پرورش این استان قرار دارد، افزود: تحقق عدالت آموزشی و توجه به مناطق کم‌تر توسعه یافته به عنوان رویکرد جدید آموزش و پرورش با برنامه‌ی اجرایی و عملی در حال انجام است که این مهم از مناطق محروم استان آغاز شده است.

اسکندری‌نسب تاکید کرد: هیچ دانش‌آموزی در استان به دلیل کمبود امکانات و نیازهای تحصیلی از آموزش باز نخواهد ماند، چرا که تامین این نیازها برای این دانش‌آموزان در دستور کار بوده و محقق شده است.

وی گفت: بر اساس سند تحول بنیادین نسبت به تربیت همه جانبه‌ی دانش‌آموزان در ابعاد اعتقادی، علمی، سیاسی، اقتصادی، حرفه‌ای و به ویژه انسانی اقدام می‌کنیم و همچنین توسعه‌ی عدالت تربیتی و آموزشی جزء برنامه‌های جدی ما است و اقدامات ارزشمندی را در این زمینه با مشارکت خیران در مناطق محروم انجام داده‌ایم.

زهرا نجفی

0