یک شنبه 31 تیر 1403
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 9611732
  • 20 تیر 1403
  • 11:28
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
بوستان «باغ‌ملی» در اولویت بهسازی است

معاون خدمات شهری شهردار کرمان خبر داد:

بوستان «باغ‌ملی» در اولویت بهسازی است

معاون خدمات شهری شهردار کرمان، گفت: بوستان «باغ‌ملی» در اولویت بهسازی است.

به گزارش کرنا، محمود ایرانمنش، در نشست با سرپرست شهرداری منطقه پنج کرمان (بافت تاریخی) و مدیران عامل سازمان‌های معاونت خدمات‌شهری، افزود: برای اجرای مجموعه کارهایی که مربوط به حوزه خدمات‌شهری است، به ویژه در منطقه پنج شهری، آمادگی کامل داریم.

 وی بر اجرای کارها و خدمت‌رسانی به شکل مطلوب و استاندارد، در مجموعه بازار بزرگ کرمان، میدان گنجعلی‌خان و دیگر اماکن بافت تاریخی که در محدوده شهرداری منطقه پنج کرمان قرار دارد، تاکید کرد و اظهار داشت: تعداد زیادی از واحدهای صنفی واقع در بازار بزرگ، به دلیل انبارهای غیر استاندارد، خطر آتش‌سوزی دارند؛ که لازم است به علائم هشدار و امکانات اطفای حریق، مجهز شوند.

 معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان، با تاکید بر لزوم تدبیر برای جلوگیری از بحران و حفظ ایمنی، افزود: باید با برنامه‌ریزی‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت در خصوص موارد یادشده، به سمت و سوی اصلاح برویم.

وی با اشاره به وجود بوستان‌های متعدد در منطقه، به ویژه بوستان‌هایی با قدمت زیاد، مانند بوستان «باغ‌ملی»، بر بهسازی وضعیت این بوستان‌ها، تاکید کرد و افزود: بوستان «باغ‌ملی» باید در الویت بهسازی قرار گیرد. 

شهردار منطقه پنج (بافت تاریخی) نیز در این نشست، گفت: از آنجا که به زودی مجموعه «صاروج پارس» افتتاح می‌شود، باید برای جابه‌جایی و انتقال علمک چاه آب جنب بوستان «آیت‌الله طالقانی» به محلی دیگر، تصمیم‌گیری شود.

امیرحسین تویسرکانی بر لزوم تصمیم‌گیری و اقدام در خصوص آب‌گرفتگی معابر خیابان «میرزارضا»، رفیوژ میانی خیابان «شهید باهنر» و ایجاد کانال دفع آب‌های سطحی در معابری که لازم است، تاکید کرد.

0