جمعه 29 دی 1396
نسخه آزمایشی
  • جامعه
  • شماره خبر: 9605263
  • 20 شهریور 1396
  • 12:02
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
به مهارت‌آموزی نگاه استراتژیک شود

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

به مهارت‌آموزی نگاه استراتژیک شود

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در مجلس شورای اسلامی باید به موضوع مهارت‌آموزی ملی نگاهی استراتژیک شود.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، محمدامین سازگارنژاد در نشست بررسی آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای استان کرمان افزود: در سازمان فنی و حرفه‌ای به تجهیزات، امکانات و تکنولوژی نیاز داریم و اگر از اعتبار سخن می‌گوییم نیز به‌منظور دست‌یابی به این موارد است.

رییس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور با اشاره به وجود نظام‌های آموزشی یکپارچه در دنیا بیان کرد: تعادل، توازن و نگاه استراتژیکی به انتقال مهارت‌های آموزشی در کشور وجود ندارد.

وی با تأکید بر این‌که سازمان فنی و حرفه‌ای در تعامل با صنعت و دستگاه‌های اقتصادی شکل گرفته است، خاطرنشان کرد: در 10 سال گذشته حتی یک ریال تکنولوژی‌های آموزش مهارتی وارد کشور نشده است.

سازگارنژاد با تأکید بر این‌که سازمان فنی و حرفه‌ای یک سازمان آموزشی است، گفت: صنعتی که تکنولوژی را خریداری می‌کند، می‌تواند تکنولوژی‌های آموزشی را نیز خریداری کند.

رییس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور با تأکید بر این‌که آموزش‌های مهارتی با صنعت گره‌ای غیرقابل گسست دارد، گفت: رابطه‌ی این سازمان با صنعت قطع شده است.

وی بیان کرد: طبق دستور رهبر معظم انقلاب آموزش اتباع بیگانه در کشور رایگان است که بر این اساس 540 هزار نفر تحت آموزش قرار گرفته‌اند و سالانه هزار میلیارد تومان خرج آموزش اتباع بیگانه می‌شود؛ بنابراین، باید متولی بخش‌های آموزشی مهارتی در کشور مشخص باشد.

سازگارنژاد بر ایجاد پیوند بین آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و صنعت تأکید کرد و گفت: راه ما هم‌افزایی با بخش‌های مختلف اقتصادی است.

وی با تأکید بر این‌که معتقدیم آموزش باید سفارش‌مدار باشد، گفت: منتظر هستیم که شورای اشتغال و برنامه‌ریزی استان کرمان به سازمان فنی و حرفه‌ای اعلام کند که در برنامه‌ی سال‌جاری این موارد را پیش‌بینی کنید.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: سازمان فنی و حرفه‌ای یک سازمان ملی است و آماده هستیم که خود را برای رفع نیازهای موجود تجهیز کنیم.

15.6249